Προς το περιεχόμενο

Ωρα να αποκτησω δικο μου ηχο - ΚΕΦΑΛΗ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εξαιρετικοί οι bugera αλλά εγώ θα προτιμούσα έναν jca22h που είναι και πούπουλο. Τον combo δεν θες να τον μεταφέρεις....

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή μάλλον σύντομα θα αγοράσω έναν ενισχυτή  και έχω καταλήξει στον 333xl combo λόγω τιμής (100 ευρώ κάτω στον ψωμά εδώ και λίγες μέρες http://www.thomann.de/gr/bugera_333xl212_infinium.htm ) και χαρακτηριστικών (δεν έχω την δυνατότητα να τον δοκιμάσω δυστυχώς  αλλά από τα πολλά βίντεο στο youtube που είδα οι άλλοι 333 και 6262 μου ακούγονται πιο κατάλληλοι για πιο  "βαρύ μέταλ" από αυτά που παίζω ),έχω κάποιες απορίες....

 

 

όσοι  αναφέρετε προβλήματα αναφέρεστε στους καινούργιους;

 

από ότι είδα ένα πρόβλημα που προκύπτει είναι όταν χαλάει κάποια τελική  καταστρέφεται κάποια από τις 4 ασφάλειες που είναι εσωτερικά και πρέπει να αλλαχθεί. Αυτό γίνεται πάντα;

 

Μπορείς να τρέχεις τους ινφινιούμ με τις μισές λάμπες όπως τους παλιούς ; κάπου διάβασα ότι πρέπει να αλλαχθεί και το φορτίο ισχύει;

 

Τα 30 κιλά είναι τόσα πολλά;(διάβαζα το σχετικό θρέαντ... και τρόμαξα)

άμα πάρω το combo και δω ότι δεν ..... το να το κάνω καμπίνα και κεφαλή ξεχωριστή θα πρέπει να  καταστρέψω κάτι που θα φαίνεται ; μην πάθει κάτι για το οποίο δεν θα ευθύνομαι και χάσω την εγγύηση....

 

μετάφραση : τα άντερα του "Chassis" βγαίνουν εύκολα να τα βάλω αλλού;

 

 

 

 

για μπλουζ κάνει; (σοβαρά!) αν αγοράσω τελεκάστερ;  :D

 

asxeto

αυτόν τον έχει χρησιμοποιήσει κανείς; Jet City Amplification JCA5212RC

http://www.thomann.de/gr/jet_city_amplification_jca5212rc.htm

για μέταλ- σατριάνι κάνει;  :-\

 

[move]highjacking over   :P[/move]

 

 

 

 

η πρωτη σειρα ειχε ενα κλιψακι του power transformer που ελιωνε, η ζημια ειχε αμελητεο κοστος. τον δικο μου τον εχω κανει κεφαλη-καμπινα. Εχω παιξει τα παντα με αυτον, απο μπλουζ μεχρι maiden μεχρι peppers, Αν εισαι Αθηνα μπορεις να κανεις ενα test drive τον δικο μου μετο αναλογο αντιτιμο σε μπυρες φυσικα :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kkmspm   :-\

δεν τον κοιτάω τον συγκεκριμένο διότι δεν έχει καθαρό headroom και θέλω την δυνατότητα του εντελώς καθαρού καναλιού (για πιθανή χρήση με πετάλια κτλ επίσης θέλω να παίζω δυνατά  :D)

για αυτό ρώτησα για τον 50άρη αν και από ότι διάβασα και αυτός βρομίζει εύκολα.

 

κοίταξα  αλλά δεν βρήκα κάποια σοβαρή μόντα για καθαρό κανάλι και δεν τρελαίνομαι να ασχολούμαι με μόντες αυτό τον καιρό οπότε πάσο.

 

πάντως υποθετικά μέσα στην χρονιά αφού είσαι φαν θα βγει ο jet city flex που είναι ο jca22 με midi δυνατότητες αλλά φαντάζομαι θα είναι αρκετά πιο ακριβός.

 

ποια θεωρείς ότι είναι η  διαφορά του που σε κάνει να τον ξεχωρίζεις από τους bugera;

 

//////////////////////////

 

harrisxr650

 

ευχαριστώ φίλε αλλά δυστυχώς δεν θα μπορέσω να έρθω για δοκιμή μένω στα Χανιά   :(

 

(έβγαλα και σχετική αγγελία για να δοκιμάσω στα Χανιά αλλά τζίφος )

 

πάντως θεωρείς ότι είναι εύκολη η αφαίρεση του σασί και η επιστροφή του στο combo χωρίς να χαλάσει κάτι;

/////////////////////////

 

και να ρωτήσω κάτι άλλο σε περίπτωση που κινηθώ πιο οικονομικά .....

15άρης λαμπάτος  με 2x12  vs  22άρη λαμπάτο με 1χ12 ποιος θα ακούγεται πιο δυνατά στα καθαρά αν υποθέσουμε ότι είναι παρόμοιοι ενισχυτές ;

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευκολο είναι αλλά θέλει πολύ προσοχή γιατί τα ρευματα εντος του σασί είναι θανατηφορα. Επίσης το clean κανάλι του 333xl είναι 100% καθαρό ακομα και στο 10 να παίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις δικο σου ηχο? ολος ο κοσμος τον ιδιο εχει.    αααααααααλλλλλλλααααααα πρααααααγμαααααααταααααααα καααααννννννννοοοοοοοοουυυν ττηννννν διαααααφφφφφφφοραααα. εκτος αν εννοεις κεφάλΙ

 

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου