Προς το περιεχόμενο

Fender HM Strat (1988-89 μάλλον)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Τον τελευταίο καιρό ψάχνομαι για κιθάρα. Εχω ήδη δύο κιθάρες για ''καλές'' αλλά επειδή είναι πολύ μέταλ στον σχεδιασμό τους ήτοι (μυτερές,αιχμηρες κ.ο.κ) jackson και ibanez, έλεγα να κινηθώ σε κάτι πιο vintage εξωτερικά (ηχητικά πάλι σε μέταλ θα κινηθώ) αλλά να έχει versatility όπως οι άλλες μου δύο κιθάρες.

 

Οπότε και κλασικά ανοίγω τις αγγελίες εδώ μπας και πετύχω κάτι ενδιαφέρον και πέφτω πάνω σε μία fender hm stratocaster. Κατευθείαν μου κέντρισε το ενδιαφέρον γιατί πάντα ήθελα ένα fenderoειδές μεταλοκίθαρο με 24 τάστα, maple ταστιέρα και floyd αλλά δεν ξέρω ΤΙΠΟΤΑ για την εν λόγω κιθάρα πέραν από ότι έχω δει και διαβάσει στο youtube και Wikipedia.

 

Οπότε ζηταω τα φώτα σας  και αν μπορεί ας βοηθήσει και ο SF μιας και είναι ο ειδικός στις fender εδώ μέσα  ;D Η τιμή που τη δίνει μεταχειρισμένη είναι 900 ευρώ( μάλλον τσιμπημένη). Τι λέτε? Αξίζει τον κόπο? Επειδή μένω και βόλο μπορώ να πεταχτώ να τη δοκιμάζω αλλά δε μου αρέσει να ζαλίζω τα @@ κάποιου και τελικά να μην αγοράζω.

 

(δεν ποστάρω Link δε θέλω να εκθέσω τον πωλητή, αλλά μπορείτε να την βρείτε στις αγγελίες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Η κιθαρα στις αγγελιες ειναι αυτη

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Fender_HM_Strat

 

οι τιμες της στην ,και καλα  ::), vintage αγορα δεν ξεπερνανε με την ΚΑΜΜΙΑ τα 500-600 ευρω ειδικα στην vintage style Fender obsessed  εποχη μας  ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα τσιμπημένη τιμή. Κρίμα  ::) Και στο ebay κάπου εκεί έβγαινε γύρω στα 550-600 κάτι ευρώ.

 

Εκτός από μία που είχε 7 κατοστάρικα υπήρχαν άλλες δύο φορές αν θυμάμαι καλά που στις αγγελίες μας η συγκεκριμένη είχε το ίδιο (550-600).

 

Εννοείται δεν έχω σχέση με τους πωλητές.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας γνωστός έχει δύο. Και οι δύο είναι πάρα πολύ καλές κιθάρες! Ο λαιμός, το kahler, split στο hum, ομορφιές Τα έχουν όλα. Με την πρώτη ευκαιρία που θα βρω μία σε φυσιολογική τιμή θα τη χτυπήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε και κλασικά ανοίγω τις αγγελίες εδώ μπας και πετύχω κάτι ενδιαφέρον και πέφτω πάνω σε μία fender hm stratocaster. Κατευθείαν μου κέντρισε το ενδιαφέρον γιατί πάντα ήθελα ένα fenderoειδές μεταλοκίθαρο με 24 τάστα, maple ταστιέρα και floyd αλλά δεν ξέρω ΤΙΠΟΤΑ για την εν λόγω κιθάρα πέραν από ότι έχω δει και διαβάσει στο youtube και Wikipedia.

Δεν πιστευω οτι θα παρεις κατι διαφορετικο απο οτι  εχεις ηδη  ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι κατοχος της συγκεκριμενης κιθαρας ,δεν την πουλαω ,  made in japan ,γιατι απο οτι θυμαμαι υπηρχε και αμερικανικη .Την ειχα παρει σε πρασινο ανοιχτο χρωμα , και μετα απο χρονια την εβαψα στα αγαπημενα μου χρωματα για κιθαρες , φυσικο καφε ξυλο δηλαδη .

 

εχει φαρδυτερο μπρατσο απο τα γνωστα fender , πραγμα που βολευει σε αναλυσεις ακορντων (πιο δυσκολο να γινει καποιο λαθος ) , καθως και σε tapping .

Ειχα βρει καποτε και ενα φορουμ για την κιθαρα αυτη και θα βρεις και αρκετες φωτο και πληροφοριες επισης στο youtube υπαρχουν καποια βιντεο 

 

http://www.heavymetalstrat.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστευω οτι θα παρεις κατι διαφορετικο απο οτι  εχεις ηδη  ;)

 

Hχητικά όχι αλλά οπτικά ναι μιας και οι άλλες κιθάρες που έχω είναι αιχμηρές...ξέρεις μυτερά headstock και σώμα κ.ο.κ.

 

Αλλά και πάλι τα 900 μου φαίνονται ήδη πολλά για κάτι που ανάγεται στα late 80s οπότε είτε θα περιμένω κάτι πιο οικονομικό είτε θα κοιτάξω σε άλλη μάρκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ήδη έχεις κάτι σε Strat στυλ από ότι καταλαβαίνω, γιατί δεν κοιτάς κάτι σε Les Paul κόψιμο?

Ή και οι 2 άλλες είναι FLyingV/Warlock/... κτλ?

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου