Προς το περιεχόμενο

Λεφτά για εξοπλισμό


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από περιέργεια θα ήθελα να μάθω πόσα χρήματα έχετε ξοδέψει ως μουσικοί για τον εξοπλισμό σας.

 

Εγώ πάνω-κάτω τα τελευταία 10 χρόνια έχω δώσει κοντά στα 4 χιλιάρικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά ασχολούμαι με την κιθάρα από τα 18...αν εξαιρέσουμε χορδες,πένες και όλα τα παρεμφερή πρέπει να είμαι κοντά στα 2268 ευρώ. Άντε και κάτι ψιλά παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τέσσερεις τελευταίες κιθάρες μου (η μια Gibson Sg, και η μια Jazz σκάφος), σύνολο 1150 € (μαζί με θήκες, κλπ).

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10,000+ αλλά σε βάθος 15ετίας...

 

3 ζευγάρια πλήκτρα+παρελκόμενα γύρω στα 8,000 και κανά 2,000 σε εξοπλισμό homestudio....

 

ένα ζευγάρι πλήκτρα καινούργια μοντέλα πάει γύρω στο 2,500-3,000 το καθένα οπότε γύρω στο 6άρι είναι μια λογική τιμή για τα 2, τα οποία παλαιότερα είχαν απόσβεση στο 3μηνο-5μηνο με live σταθερό (live σκηνές/μπουζούκια/extra/2πλά μεροκάματα χριστούγεννα-αργίες κτλ.... τώρα που.... :P), εγώ δούλεψα κυρίως με μεταχειρισμένα οπότε πάλι καλά.... θα είχε βγει κανα 2οάρικο.

 

νομίζω οι πληκτράδες και οι ντράμμερ είναι αυτοί που τα σκάνε περισσότερο, οι ντράμμερ στα αναλώσιμα οι πληκτράδες λόγω καινούργιων μοντέλων, μετά έρχονται οι κιθαρίστες και τέλος τα μπάσα....

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι ν'απαντησει ο aris, να πω εγω οτι απο το 2008 εχω "καθαρα" εξοδα πρπ 3000 με χορδες και set-up...αλλα ειμαι αυτη τη στιγμη χωρις καλο ενισχυτη  :( . Η μεγαλη χασουρα ηταν κυριως απο 2 ενισχυτες που αγορασα καινουριους και αναγκαστηκα να μεταπουλησω (για μουσικους λογους) κ απο κατι σερβις στο πιβευ κλασσικ που ειχε μανισιο προβλημα. Κατα τ'αλλα τα πεταλακια-μαγνητες μου ειναι κυριως μεταχειρισμενα απο noiz και δεν το μετανιωνω καθολου... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα πως κινείται το χρήμα...όχι που λένε ότι δεν υπάρχουν λεφτά...σα δε ντρέπονται...κακεντρεχεις. Να πως θα σωθεί η χώρα. Κάθε κιθάρα πάνω από 1000 θα είναι τεκμήριο  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίπου κανένα 3000 σε βάθος 10ετίας βέβαια. Βέβαια με τα πράγματα που θέλω να πάρω στο άμεσο διάστημα το κόστος ανεβαίνει κανένα 1500 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα πως κινείται το χρήμα...όχι που λένε ότι δεν υπάρχουν λεφτά...σα δε ντρέπονται...κακεντρεχεις. Να πως θα σωθεί η χώρα. Κάθε κιθάρα πάνω από 1000 θα είναι τεκμήριο  ;D

 

τι να κάνει με 1000ε? ;D

 

τις καλές εποχές κόστιζε ένα Korg Oasys 8,000(το 76άρι) και 9,200 (το 88άρι) πάρε εκεί Oasys με το κιλό να βγάλουμε πρωτογενές πλεόνασμα! ;D ;D 8) να δηλωθούν όλα τα Oasys στο E9 τώρα!

 

 

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου