Προς το περιεχόμενο

Αγόρασα απο Ελβετία και μου ζητούν εκτελωνισμό.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν το μαγαζι κανει χιλιαδες συναλλαγες εκτος χωρας του με ευχαριστημενους πελατες, και σπανια καποιος ηταν καποιος στην θεση σου φιλε Μιχαλη, αυτο δεν θα εκανε κανενα μαγαζι να αναθεωρησει το "status quo" στις συναλλαγες του και να αποσαφηνιζει τετριμμενα πραγματα.

 

Επισης, το "κατι παραπανω" στην τυπικοτητα απο το μαγαζι που ισως να εμπεριεχει καποια πιθανοτητα στις 100 να σε διευκολυνε, δεν συνεπαγεται δεσμευση να το κανει ή παραπτωμα απο μερος τους προς εσενα αν δεν το κανει.

 

Εγω οπως και οι αλλοι, θα σε συμβουλευα να βαλεις στην ακρη αυτη την ατυχη συναλλαγη σου, να πας παρακατω, γιατι αν συνεχιζει να σε πνιγει το αδικο μονο σε εσενα θα κανεις κακο ;)

 

Πραγματικα, πολυ φιλικα ;)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γεια σου Μιχάλη,

 

Κρίμα που την πάτησες, συμπάσχω ως αφελής. Αν επιτρέπεται, πόσο παραπάνω θα σου βγει το κόστος μαζί με το τελωνείο σε σχέση μια μια αγορά από το αμέσως φθηνότερο ευρωπαϊκό κατάστημα;

 

Καλή τύχη, ελπίζω να βρεις άκρη, αν όχι, προσπάθησε να το ξεχάσεις γρήγορα.

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε auditorydriving το παραπανω κοστος ειναι 350 400 ευρω...

Οντως δεν αξιζει να σκας για τετοια πραγματα...και συμβαινουν τι να γινει...

 

Δεν συνεχιζω γιατι καποιοι ειναι αρκετα φανατικοι θα ελεγα στο οτι ειμαι λαθος..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aδερφε το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να πληρωσεις..

Η ελβετια ειναι εκτος ΕΕ.

Την εχω πατησει δυο -τρεις φορες..πληρωσα 139 ευρω τελωνειο για 3 cd αξιας 38 δολαρια..

Επισης νομιζω χωρις να ειμαι σιγουρος οτι εαν δεν πληρωσεις το τελωνειο χανεις το δεμα αλλα πληρωνεις και προστιμο...οποτε τους πληρωνεις...

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα έκανε τον κύκλο του. Mixaliss εάν εχεις κάποια άλλη απορία σχετικά, στειλε μου ΠΜ και θα το ανοίξω ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου