Προς το περιεχόμενο

Σόλο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

9% Ψυχολογική κατάσταση

 

:lol: :lol: :lol:

 

Επέτρεψε μου να πω οτι και χάλια να είσαι μπορεί να βγει στο παίξιμο σου οπότε δεν πιάνει :wink: :lol: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

9% Ψυχολογική κατάσταση

 

:lol: :lol: :lol:

 

Επέτρεψε μου να πω οτι και χάλια να είσαι μπορεί να βγει στο παίξιμο σου οπότε δεν πιάνει :wink: :lol: :lol:

 

Στο επιτρέπω... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως να δωσουμε και ενα (μικρο) ποσοστο στην τεχνικη? :lol:

 

Αυτά που δεν διαθέτω συνήθως μου διαφεύγουν... Περίεργο πράγμα... :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως να δωσουμε και ενα (μικρο) ποσοστο στην τεχνικη? :lol:

 

Μωρέ το σκέφτηκα όταν έγραφα τη δοσολογία :lol:

 

Κατέληξα όμως στο ότι είναι ανεξάρτητη του παραπάνω μείγματος, και, αν και προσθέτει σίγουρα, ένα σόλο μπορεί να ακουστεί όμορφο και χωρίς ιδιαίτερη τεχνική.

 

Οπότε είναι μια δεδομένη σταθερά.

 

 

Σόλο = Χ Θεωρία επί Ψ Φαντασία επί Ζ Feeiling συν α Τεχνική... :lol:

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από την γυναίκα εγώ θα πρότεινα να χωρίσεις και από τη κιθάρα για κανένα ένα με δυο μήνες και μετά ξαναπίαστην. Ξες τη ωραία θα ακούγεται;

Αυτό κάνουν και οι μεγάλοι καλλιτέχνες, απομονώνονται για κανά 2 μήνες από όλα και μετά δοκιμάζουν.

Εγώ το δοκίμασα αυτό για τρία χρόνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφησες την ηλεκτρικη 3 χρονια για να παιζεις καλυτερα μετα? 8O 8O 8O

προσωπικα, αν για οποιονδηποτε λογο αφησω την κιθαρα για 3 χρονια (και για 6 μηνες βασικα) οχι σολο,αλλα ουτε την Do μιζονα δεν θα μπορω να πιασω! :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επί του θέματος της τεχνικής, είπα να πω κι εγώ μια κουβέντα :) Η γνώμη μου λοιπόν είναι η εξής: η τεχνική και η έμπνευση είναι σε μεγάλο βαθμό συνδεόμενα μεγέθη. Αν βέβαια είμαι ανεπίδεκτος, η τεχνική δε θα μου κάνει τίποτα. Όμως σε κάποιον καλό μουσικό, ή τέλος πάντων κάποιον που έχει δυνατότητες να εξελιχθεί, η τεχνική δε θα δώσει μόνο τον τρόπο να βγάλει στην πραγματικότητα αυτό που έχει στο μυαλό του, θα του ανοίξει και καινούριες πόρτες, θα του δώσει νέες ιδέες.

 

Επίσης: χωρίς να φτάνουμε σε ακρότητες και υπερβολές, μια καλή αποτοξίνωση πού και πού δεν κάνει κακό. Ήμουν ένα μήνα χωρίς μέσο να ηχογραφήσω, και μόλις ξανάστησα το pc μου γράφω όσο δεν έγραφα ποτέ! :) Πρέπει πού και πού να αφήνουμε τον εγκέφαλο να ξεκουραστεί και να ηρεμήσει, γιατί αλλιώς όχι μόνο δεν έχουμε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα, αλλά επιπλέον παγιδευόμαστε στα ίδια και στα ίδια. Πρέπει να κάνουμε κι ένα reset πού και πού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει πού και πού να αφήνουμε τον εγκέφαλο να ξεκουραστεί και να ηρεμήσει' date=' γιατί αλλιώς όχι μόνο δεν έχουμε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα, αλλά επιπλέον παγιδευόμαστε στα ίδια και στα ίδια. Πρέπει να κάνουμε κι ένα reset πού και πού.[/quote']

 

φιλε συμφωνω απολυτα, και απο προσωπικη εμπειρια οπως το περιγραφεις ειναι,αλλα εννοειται οτι δεν μιλαμε για χρονια αλλα ουτε για μηνες ουτε για βδομαδες αλλα καποιες μερες ισως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου