Προς το περιεχόμενο

Κριση - Καπνισμα: 0-1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητε φιλε cigaret13, οι "επιδοσεις" χωρις το καπνισμα αυξανονται παντου ;)

 

Το οξυγονο ειναι το καυσιμο ολου του οργανισμου.

 

Απο τη στιγμη που ο καπνος επηρρεαζει τους πνευμονες και τους μπουκωνει, λαμβανεις την υπολοιπη ημερα λιγοτερο οξυγονο (οχι γιατι δεν υπαρχει στον αερα, αλλα γιατι εσενα ο οργανισμος δεν μπορει να απορροφησει...)

 

Μακαρι ολοι μας να καταλαβαιναμε περισσοτερο το κερδος πιο πραγματικα ειναι μη καπνιζοντας.

 

Για αυτο λεω μπας και η κριση εχει εστω αυτη την θετικη συνεπεια... :(

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 606
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Καπνίζω.Είμαι ΥΠΕΡ του μέτρου απαγόρευσηs.Στατιστικά μετά την εφαρμογή (όπου ισχύει) αυξήθηκαν κατά 40% οι γνωριμίεs μου με γυναίκεs στα αυτοσχέδια πηγαδάκια έξω από τα bars.Ούτε καν θέμα συζήτησηs ΔΕΝ χρειάζεται να σκεφτώ

για intro...μιλάs για τον ''νόμο''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς στοιχεία από επίσημες πηγές απλά αερολογείτε.

 

Έχεις δίκιο. Διορθώνω: Η Ελλάδα έχει το υψηλότερο ποσοστό καπνιστών μεταξύ των δυτικοευρωπαϊκών χωρών και το υψηλότερο παγκοσμίως (!) στις γυναίκες καπνίστριες.

 

Το συνολικό ποσοστό καπνιστών στον ελληνικό πληθυσμό είναι 37,6% από στοιχεία έρευνας του 2012. Οπότε οι καπνιστές είναι σαφώς μειοψηφία.

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συνολικό ποσοστό καπνιστών στον ελληνικό πληθυσμό είναι 37,6% από στοιχεία έρευνας του 2012. Οπότε οι καπνιστές είναι σαφώς μειοψηφία.

 

Απο περιεργεια, αναφερεται η ερευνα στο συνολικο πληθυσμο ή στο κατα δυναμει πιθανως ποσοστο καπνιστων;

 

Δεν πιστευω να βαζουν μεσα απο νεογεννητα εεε;;!!! ;)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπνίζω.Είμαι ΥΠΕΡ του μέτρου απαγόρευσηs.Στατιστικά μετά την εφαρμογή (όπου ισχύει) αυξήθηκαν κατά 40% οι γνωριμίεs μου με γυναίνεs στα αυτοσχέδια πηγαδάκια έξω από τα bars.Ούτε καν θέμα συζήτησηs ΔΕΝ χρειάζεται να σκεφτώ

για intro...μιλάs για τον ''νόμο''.

 

+1000 Marlboro.  ;D

 

Γεια σου ρε Λάκη Αρχηγέ!  8)  Έλεγα να το πω και εγώ, αλλά λέω άσε θα με πάρουν στο πσιλό...  ;D

 

Λοιπόν, να ναι καλά οι υστερικοί-τρομολάγνοι-αντικαπνιστές-αντιρατσιστές-αντιτουαντί ή όπως αλλιώς τους λένε γιατί χάρη σ΄αυτούς γνώρισα μιά... μ$!%@ρ@ σε ένα τέτοιο "πηγαδάκι" και περάσαμε πολύ...ρομαντικά  μπορώ να πω... ;D Επομένως είμαι σαφώς ΥΠΕΡ του μέτρου... ΕΥΓΕ,ΕΥΓΕ! ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο περιεργεια, αναφερεται η ερευνα στο συνολικο πληθυσμο ή στο κατα δυναμει πιθανως ποσοστο καπνιστων;

 

Δεν πιστευω να βαζουν μεσα απο νεογεννητα εεε;;!!! ;)

 

Υποθέτω ότι τα ποσοστά των (οποιονδήποτε) στατιστικών έχουν να κάνουν με τον καταγεγραμμένο πληθυσμό σύμφωνα με την τελευταία απογραφή. Τα νεογέννητα απογράφονται δεν απογράφονται;

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Jazzjoker

Now you're talking. ;)

 

LK  ;D

 

ρε συ αφου λινκαρα και εγω την ιδια ερευνα...του Π.Ο.Υ  ;D

 

http://www.bestrong.org.gr/el/health/nosmoking/statisticsaboutsmoking/

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Jazzjoker

 

Ναι, αλλα ετσι δεν εινα αντιπροσωπευτικο το δειγμα για να λεμε για μειοψηφιες.

 

Σαν αριθμος εχει βαση για να συγκριθουν μεταξυ χωρων οπως ειπες.

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ελλάδα δεν είναι Ευρώπη, είναι Μέση Ανατολή. Δεν το λέω υποτιμητικά. Είναι μια σημαντικότατη ποιοτική διαφορά σε σχέση με τις υπόλοιπες χώρες της ηπείρου. Αν και όταν το πάρουμε αυτό χαμπάρι, ίσως βρεθούν και καταλληλότερες μέθοδοι να εφαρμοστούν οι νόμοι. Παραπέμπω στην ιστορία με τον Καποδίστρια και τις πατάτες, όταν πρωτοεμφανίστηκαν στην Ελλάδα.

 

Και η ΤΟΥΡΚΙΑ τι χωρα ειναι?KANEIΣ δεν καπνιζει σε δημοσιο κλειστο χωρο απο την ημερα που απαγορευτηκε.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου