Προς το περιεχόμενο

Κριση - Καπνισμα: 0-1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χεστηκα για τα καζινο ,τα μπαρ,τις πιστες και τον ΟΠΑΠ,εκει ετσι κι αλλοιως τα παιδια μου δεν θα τα παω ποτε,θα ημουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ευχαριστημενος αν ο νομος εφαρμοζονταν εκει που ειναι ΠΑΡΑΝΟΪΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΑΙ δηλαδη σε χωρους που συχναζουν παιδια και οικογενειες.

 

Ας το κανουμε αυτο και μετα βλεπουμε για τα καζινο ,τα μπαρ,τις πιστες και τον ΟΠΑΠ

 

 

Κάπου εκεί αρχίζει το πρόβλημά μου σαν καπνιστής που είμαι, γιατί όπως εσύ χ@στηκες που επιτρέπεται το κάπνισμα, εκεί που δεν πας εσύ, θα αρχίσω κι εγώ να απαντώ στο ίδιο στυλάκι-που σε διαβεβαιώ πως δεν τόχω- ΣΜΠΟΥΤΖΑΜ που σε ενοχλεί εσένα ο καπνός μου εκεί που γουστάρω να πηγαίνω εγώ, να πας αλλού, ΕΣΥ .

Μπράβο φίλως, έχεις όμορφη αίσθηση περί την νομοθεσία ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 606
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

παρα-τριχα  Linköpingωτης σου κανει?  ;D

 

Αν εισαι μεσα απο το Linkoping και οχι απο κανα κωλοχωρι τριγυρω, βοηθα τον ανθρωπα που ψαχνει (βεβαια δε μας ειπε αν καπνιζει υιος για την καλυτερη αναζητηση οικίας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Χεστηκα για τα καζινο ,τα μπαρ,τις πιστες και τον ΟΠΑΠ,εκει ετσι κι αλλοιως τα παιδια μου δεν θα τα παω ποτε,θα ημουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ευχαριστημενος αν ο νομος εφαρμοζονταν εκει που ειναι ΠΑΡΑΝΟΪΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΑΙ δηλαδη σε χωρους που συχναζουν παιδια και οικογενειες.

 

Ας το κανουμε αυτο και μετα βλεπουμε για τα καζινο ,τα μπαρ,τις πιστες και τον ΟΠΑΠ

 

Λυπηρή άποψη, ειδικά όταν εκφράζεται απο σένα, κατά τα άλλα θιασώτη της νομιμότητας και πολέμιο της "καγκουριάς" και της εν γένει νοοτροπίας των Ελλήνων...

 

Η εθνικη οδος Αθηνας-Θεσ/νικης ειναι εξαιρετικη,πολυ καλυτερη απο πολλους αυτοκινητοδρομους της Γερμανιας,

 

Αυτό μόνο ως αστείο μπορώ να το εκλάβω.

 

Επί του προκειμένου:

Το κάπνισμα δεν απαγορεύεται.

Το κράτος θα μπορούσε να θεσπίσει κανόνες σε μιά λογική βάση και -το κυριότερο- να τους εφαρμόζει χωρίς εξαιρέσεις και "χαριστικές" διατάξεις (δείτε το ποστ του Σάμυ, για το οποίο τηρείται σιγή ιχθύος), πράγμα το οποίο δεν μπορεί ή δεν θέλει -ή και τα δύο- να πράξει.

Ο σεβασμός για τον χώρο και τα δικαιώματα του διπλανού μας δεν υποστηρίζεται απο τις αρχές και τους εκπαιδευτικούς φορείς (τουλάχιστον όχι όσο κι όπως θα έπρεπε).

 

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη ειναι μια απο τις καλυτερες ανασκοπησεις για το θεμα των τροχαιων ατυχηματων, και ξερω και προσωπικα την μια απο αυτους που την συνεταξαν.

 

http://www.mednet.gr/archives/2009-6/pdf/751.pdf

 

 

Και μην ποσταρετε οταν οδηγείτε λολ  ;D

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου εκεί αρχίζει το πρόβλημά μου σαν καπνιστής που είμαι, γιατί όπως εσύ χ@στηκες που επιτρέπεται το κάπνισμα, εκεί που δεν πας εσύ, θα αρχίσω κι εγώ να απαντώ στο ίδιο στυλάκι-που σε διαβεβαιώ πως δεν τόχω- ΣΜΠΟΥΤΖΑΜ που σε ενοχλεί εσένα ο καπνός μου εκεί που γουστάρω να πηγαίνω εγώ, να πας αλλού, ΕΣΥ .

Μπράβο φίλως, έχεις όμορφη αίσθηση περί την νομοθεσία ;D ;D ;D

 

Δεν περιμενα αλλη αποψη απο εσενα μια και εχεις μαλωσει με τη ΛΟΓΙΚΗ εδω και χρονια...αν θεωρεις οτι ειναι το ιδιο τραγικο να καπνιζεις στο σκυλαδικο με το να καπνιζεις μεσα σε εναν παιδικο σταθμο..τι να πω...ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΜΕΓΑΛΕ...

 

Μη ξεχνας αλλωστε οτι τα μπαρ,τα σκυλαδικα,τα καζινο και τα προπατζιδικα ειναι μερη που πανε ΕΚ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ μονο ΕΝΗΛΙΚΕΣ ....ΚΑΛΟ θα ηταν να εφαρμοζονταν και ΕΚΕΙ ο ΝΟΜΟΣ...αλλα αν ειναι να ΜΗΝ εφαρμοζεται στα μερη που  η ΑΠΛΗ ΛΟΓΙΚΗ,την οποια ειπαμε ΔΕΝ ΔΙΑΘΕΤΕΙΣ,απαιτει (νοσοκομεια,σχολεια,μερη που συχναζουν παιδια) επειδη επιτρεπεται  στα κωλαδικα που αναφερεις ως εξαιρεσεις...τι να πω...σηκωνω τα χερια ψηλα...

 

Επί του προκειμένου:

Το κάπνισμα δεν απαγορεύεται.

 

Φυσικα και ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ στους χωρους που ο ΝΟΜΟΣ οριζει.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τελειος αυτοκινητοδρομος της Β. Ελλαδας, έχει τόσα συγκοινωνιακά θαύματα, που δεν ξερεις αν οι ανθρωποι που τα έφτιαξαν είναι ασχετοι ή αιώνες μπροστα από την εποχή τους.

 

Εχουμε λοιπόν έξοδο αυτοκινητόδρομου, στην αριστερη λωρίδα...αυτή που προσπερνας...εκει δηλαδή που εσυ πρεπει να πεσεις στα 50, ειναι η ίδια λωρίδα με αυτη που ο αλλος θα τρέξει 130 (στην καλυτερη).

Θα μου πεις νταξει ρε φίλε, εχουν πινακίδα 2χλμ πιο πριν, που σου επισημαίνει το παραξενο φαινομενο, για να εχεις το νου σου....ναι, θα θελες :P

 

Έχουμε είσοδο στον αυτοκινητοδρομο (Θεσ-Αθηνα) που καλύπτεται από τεράστιο θάμνο. Ενας που δεν ξερει τι θα συναντήσει εκει, πολυ πιθανο να δει το οχημα που ερχεται, από ψηλα, οδεύοντας προς το άσπρο φως.

 

Και φυσικα το 8ο θαύμα του κοσμου...εκεί όπου 100 μετρα είναι λωρίδα επιβραδυνσεως για τους εξέρχοντες του αυτοκινητοδρομου, και επιβραδύνσεως για τους εισερχομενους εις αυτον... (edit: Αναποδα...επιταχυνσης για τους εισερχομενους κτλ... ;D )

 

Και οταν βρέχει...μερικες νεροπαγίδες έκπληξη, όπου αν τρομαξεις και πατησεις φρένο, βγαίνει και ο Κωστάλας και περιγραφει τη διπλή πιρουέτα που κανει η βαρκα σου ;D

 

 

Οχι, οι δρομοι στην Ελλάδα (τους εχω οδηγήσει απο Ορεστιάδα μέχρι Σητεία) είναι δολοφονικοι.

 

Συμφωνω 100% βεβαια, πως αυτο σημαινει προσεκτικοτερη οδήγηση. Αργα, με ζώνη και χωρίς τσιγαρο ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περιμενα αλλη αποψη απο εσενα μια και εχεις μαλωσει με τη ΛΟΓΙΚΗ εδω και χρονια...αν θεωρεις οτι ειναι το ιδιο τραγικο να καπνιζεις στο σκυλαδικο με το να καπνιζεις μεσα σε εναν παιδικο σταθμο..τι να πω...ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΜΕΓΑΛΕ...

 

Μη ξεχνας αλλωστε οτι τα μπαρ,τα σκυλαδικα,τα καζινο και τα προπατζιδικα ειναι μερη που πανε ΕΚ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ μονο ΕΝΗΛΙΚΕΣ ....ΚΑΛΟ θα ηταν να εφαρμοζονταν και ΕΚΕΙ ο ΝΟΜΟΣ...αλλα αν ειναι να ΜΗΝ εφαρμοζεται στα μερη που  η ΑΠΛΗ ΛΟΓΙΚΗ,την οποια ειπαμε ΔΕΝ ΔΙΑΘΕΤΕΙΣ,απαιτει (νοσοκομεια,σχολεια,μερη που συχναζουν παιδια) επειδη επιτρεπεται  στα κωλαδικα που αναφερεις ως εξαιρεσεις...τι να πω...σηκωνω τα χερια ψηλα...

 

Έλα Νίκο, λαμβάνεις? Μπα χάσαμε σύνδεση ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, οι δρομοι στην Ελλάδα (τους εχω οδηγήσει απο Ορεστιάδα μέχρι Σητεία) είναι δολοφονικοι.

Ρε ειχε δικιο ο συγκινησιολογος σε λεω.. ;D

 

Ένας αντικαπνιστής και ένας συγκοινωνιολόγος μπαίνουν σ' ένα μπαρ.

;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα Νίκο, λαμβάνεις? Μπα χάσαμε σύνδεση ;D ;D ;D

 

αυτο ειναι ΣΙΓΟΥΡΟ μεγαλε,πιο σιγουρο και απο το οτι το τσιγαρο βλαπτει.... ::)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου