Προς το περιεχόμενο

Κριση - Καπνισμα: 0-1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο τη στιγμη που τα εστιατορια,τα καφε κτλ ειναι δημοσιοι χωροι για ΤΙ μιλας ακριβως?

Για ιδιωτικες επιχειρησεις μιλαω, aka Νυχτερινα Μαγαζια, aka Μπαρ, Καφε, Μπουζουκια, Club κλπ. Με μερικες εξαιρεσεις, για παραδειγμα εστιατορια.

 

Απο οτι γνωριζω ο νομος επιτρεπει το καπνισμα σε συγκεκριμενους χωρους (καζινα,σκυλαδικα κτλ)
Επιτρεπει το καπνισμα σε σκυλαδικα αλλα οχι σε καφε/μπαρ? Ωραιος νομος...

 

αν μπορεσεις να μου αποδειξεις με ΣΤΟΙΧΕΙΑ οτι λογω DNA o Ελληνας δεν παθαινει καρκινο απο το ΠΑΘΗΤΙΚΟ καπνισμα ΠΡΩΤΟΣ απο ολους θα παραδεχτω οτι ειμαι ενα συχαμερο φασιστικο σκουληκι που θελω να παταξω τους επαναστατες και δημοκρατες καπνιστες.
Superfunk οτι θες διαβαζεις μου φαινεται....

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 606
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν υπάρχει καμία απολύτως αντικαπνιστική μανία στην Ελλάδα, υπάρχει και κυριαρχεί το αντίθετο, η καπνιστική μανία. Οι καπνιστές κάνουν ό,τι γουστάρουν, όπου γουστάρουν, όποτε γουστάρουν. Απλά ζώντας μέσα σ' αυτή την παράνοια όλη τους τη ζωή θεωρούν την κατάσταση φυσιολογική. Τώρα λοιπόν που υπάρχει μια αντίδραση (η οποία μάλιστα έχει φάει τρελλή ήττα!), αναρωτιούνται τι στο διάολο συμβαίνει, ανακαλύπτοντας μια δήθεν "αντικαπνιστική μανία/υστερία".

 

Πράγμα που δεν ξαφνιάζει κανέναν αφού, στην Ελλάδα, πολύ συχνά, το αυτονόητο παίρνει τη θέση του αδιανόητου, και το αντίστροφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ιδιωτικες επιχειρησεις μιλαω, aka Νυχτερινα Μαγαζια, aka Μπαρ, Καφε, Μπουζουκια, Club κλπ. Με μερικες εξαιρεσεις, για παραδειγμα εστιατορια.

Επιτρεπει το καπνισμα σε σκυλαδικα αλλα οχι σε καφε/μπαρ? Ωραιος νομος...

 

 

δεν υπαρχουν ιδιωτικες επιχειρησεις κατα το νομο για αυτο το θεμα υπαρχουν ΔΗΜΟΣΙΟΙ χωροι,απο τη στιγμη βεβαια που το μπαρ δεν ειναι ΚΛΕΙΣΤΟ κλαμπ για ΜΕΛΗ.

 

 

http://edu.klimaka.gr/nomothesia/diaforoi-nomoi/218-dievkrinhseis-apagorevsh-kapnismatos-se-dhmosius-chwrus.html

 

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε συ, κι εγώ εκεί ήμουν αλλά δεν μπορούσα να σε δω λόγω ....

 

;D ;D ;D

 

Mπορει να ειχα  βγει  εξω να φαω κατι πατατακια που πηρα για μετα το τσιγαρο... :P

big140001.thumb.jpg.bd6e2300934ccf138c4c42245ed1e239.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει καμία απολύτως αντικαπνιστική μανία στην Ελλάδα, υπάρχει και κυριαρχεί το αντίθετο, η καπνιστική μανία. Οι καπνιστές κάνουν ό,τι γουστάρουν, όπου γουστάρουν, όποτε γουστάρουν. Απλά ζώντας μέσα σ' αυτή την παράνοια όλη τους τη ζωή θεωρούν την κατάσταση φυσιολογική. Τώρα λοιπόν που υπάρχει μια αντίδραση (η οποία μάλιστα έχει φάει τρελλή ήττα!), αναρωτιούνται τι στο διάολο συμβαίνει, ανακαλύπτοντας μια δήθεν "αντικαπνιστική μανία/υστερία".

 

Πράγμα που δεν ξαφνιάζει κανέναν αφού, στην Ελλάδα, πολύ συχνά, το αυτονόητο παίρνει τη θέση του αδιανόητου, και το αντίστροφο.

+1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχουν ιδιωτικες επιχειρησεις κατα το νομο για αυτο το θεμα υπαρχουν ΔΗΜΟΣΙΟΙ χωροι,απο τη στιγμη βεβαια που το μπαρ δεν ειναι ΚΛΕΙΣΤΟ κλαμπ για ΜΕΛΗ.

Θες να κολλησουμε στις λεξεις τωρα? Καταλαβαινεις πολυ καλα τι λεω, μη μου κοτσαρεις λινκς με τη νομοθεσια. Αν λεγοντας δημοσιους χωρους εννοουν τα παντα, ας κανουν μια τροποποιηση και να βαλουν εξαιρεσεις μεσα. Εχουν ηδη εξαιρεσει τα σκυλαδικα και τα καζινο απ'οτι λες, αυτοι απο ποτε δεν ειναι δημοσιοι χωροι?

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα παντως οπως ειπα και παραπανω και με λοιδωρησαν  ;D ο Sammy & o EZ

θα ημουν πανευτυχης και ικανοποιημενος αν το καπνισμα απογορευονταν πραγματικα εστω μονο στα μερη που η ΚΟΙΝΗ ΛΟΓΙΚΗ το απαιτει δηλαδη στα ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΑ που υπαρχουν παιδια.

 

Αν λεγοντας δημοσιους χωρους εννοουν τα παντα, ας κανουν μια τροποποιηση και να βαλουν εξαιρεσεις μεσα. Εχουν ηδη εξαιρεσει τα σκυλαδικα και τα καζινο απ'οτι λες, αυτοι απο ποτε δεν ειναι δημοσιοι χωροι?

 

η πλακα ειναι οτι κλαιγεστε εσεις οι καπνιστες λες και εφαρμοζεται πουθενα ο νομος... ;D κατσε να εφαρμοστει και κλάψτε οσο θελετε ,μεχρι τοτε σταματηστε το δουλεμα  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πλακα ειναι οτι κλαιγεστε εσεις οι καπνιστες λες και εφαρμοζεται πουθενα ο νομος... ;D κατσε να εφαρμοστει και κλάψτε οσο θελετε ,μεχρι τοτε σταματηστε το δουλεμα  ;D

Εχω γραψει ηδη δυο φορες οτι εκοψα το καπνισμα το 2007. Δεν με προσεχεις Superfunk και με στεναχωρεις...meditate.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καπνιστές κάνουν ό,τι γουστάρουν, όπου γουστάρουν, όποτε γουστάρουν.

Χθες κατι μου ελεγες για γενικευσεις... ;)

 

Αντικαπνιστικη μανια υπαρχει.Οπως και καπνιστικη.Αν δεν υπηρχε,δε θα καναμε κουβεντα τωρα.

 

@SF δε  διαφωνουμε στο μετρο,πειθομενοι τοις κεινων ρημασι,δεν το συζηταμε αυτο.

 

Η διαφωνια ειναι η εξης..

Εσυ πιστευεις οτι τα πραγματα δεν εχουν αλλη λυση.Ανενδοτα.

Εγω πιστευω πως εχουν.Διαλλακτικα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να διορθωσουμε ακομα ενα ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ βλεποντας οτι δεν επιτρεπεται τελικα το καπνισμα γενικα στα σκυλαδικα και στα καζινο αλλα μονο σε ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΥΣ χωρους για καπνιστες.

 

Σύμφωνα με την εν λόγω διάταξη, σε ορισμένα καταστήματα-καζίνο, χώρους νόμιμης διεξαγωγής τυχερών παιχνιδιών και κέντρα διασκέδασης με ζωντανή μουσική, αναμένεται να δημιουργηθούν ξεχωριστοί, ειδικοί χώροι, που θα επιτρέπεται το κάπνισμα.

 

Όπως αναφέρει η διάταξη του πολυνομοσχεδίου «Κατ’ εξαίρεση των ανωτέρω διατάξεων, στα καζίνο και στα κέντρα διασκέδασης με ζωντανή μουσική εμβαδού άνω των 300 τ.μ. Και στα καταστήματα όπου νομίμως διεξάγονται τυχερά παίγνια, μπορούν να δημιουργούνται χώροι καπνιζόντων, οι οποίοι δεν επιτρέπεται να υπερβαίνουν το ένα δεύτερο (1/2) του συνολικού εμβαδού του καταστήματος.

 

Για τη δημιουργία τέτοιων χώρων καταβάλλεται ετήσιο τέλος ποσού διακοσίων (200) ευρώ ανά τετραγωνικό μέτρο. Με κοινή απόφαση των Υπουργών Οικονομικών και Υγείας καθορίζονται oι ειδικότεροι όροι και προϋποθέσεις λειτουργίας των χώρων, που επιτρέπεται το κάπνισμα, ο χρόνος καταβολής και η διαδικασία είσπραξης του ετήσιου τέλους και κάθε άλλο αναγκαίο θέμα για την εφαρμογή των ανωτέρω διατάξεων».

 

Εχω γραψει ηδη δυο φορες οτι εκοψα το καπνισμα το 2007.

 

μπραβο σου,join the good cause than & ασε τις μπουρδες. ;)

 

τουλαχιστον οτι στα ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΑ δεν πρεπει να καπνιζουνε συμφωνεις?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου