Προς το περιεχόμενο

Κριση - Καπνισμα: 0-1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

α)Αλληλεπιδραση με αλλες που εχουν νομους=Ευνομουμενη πολιτεια

β)Αλληλεπιδραση με αλλες χωρις νομους=Άναρχη πολιτεια

 

Η επιλογη ειναι του  καθενος και δεν  υπαρχει σωστο  ή λαθος.

Απλα εδω μιλαμε για το α.

 

Οι νοοτροπιες διαμορφωνονται μεσω της  παιδειας και εδραιωνονται μεσω της ισονομιας.

Η ασυνεχεια των δυο παραπανω οδηγει σε κρατος μπαχαλο.

 

Η επιλογη ειναι του  καθενος και δεν  υπαρχει σωστο  ή λαθος. ;D

 

 

Στη Βορειο Κορεα ας πουμε..ενσταλαχθη?

 

 

 

 

 

Μα το λες μόνος σου στο παραπάνω ποστ, με το οποίο συντάσσομαι πλήρως....

 

"Οι νοοτροπιες διαμορφωνονται μεσω της  παιδειας..."

 

Δεν είμαι πολύ καλός στη γραμματική. Τι χρόνος είναι το "διαμορφώνονται"?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 606
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εμένα πάντως μου φαίνεται λιγάκι αλλόκοτο να ακούω τους καπνιστές χθες να λένε πως κακώς δεν απαγορεύεται καθολικά το τσιγάρο αφού είναι τόσο βλαβερό, καί σήμερα πως κακώς δεν πέφτει περισσότερος βούρδουλας σε όσους καπνιστές παραβιάζουν το νόμο...  

 

Μα τόση διάθεση αυτοθυσίας;   ???

 

Ποιος ειναι ο  σκοπος της κουβεντας αυτης για σενα?Της συμμετοχης σου εννοω.

 

Για μενα ειναι το να ισχυριστω οτι  υπαρχουν λυσεις που να  ικανοποιουν ολες τις πλευρες με προτεραιοτητα στον μη-καπνιστη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το λες μόνος σου στο παραπάνω ποστ, με το οποίο συντάσσομαι πλήρως....

 

"Οι νοοτροπιες διαμορφωνονται μεσω της  παιδειας..."

 

Δεν είμαι πολύ καλός στη γραμματική. Τι χρόνος είναι το "διαμορφώνονται"?  

 

Παιδεια χωρις ορια και κανονες δυστυχως δε γινεται.

Ουτε κρατος διχως νομους. :)

 

Ενεστωτας.

Δεν πιστευω να με πηρες στο ψιλο Dinos... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως μου φαίνεται λιγάκι αλλόκοτο να ακούω τους καπνιστές χθες να λένε πως κακώς δεν απαγορεύεται καθολικά το τσιγάρο αφού είναι τόσο βλαβερό, καί σήμερα πως κακώς δεν πέφτει περισσότερος βούρδουλας σε όσους καπνιστές παραβιάζουν το νόμο...  

 

Μα τόση διάθεση αυτοθυσίας;   ???

 

Να στο πω με ένα παράδειγμα, που το ανέφερα και προηγούμενα και το πέρασες στο ντούκου. Ο ιδιoκτήτης του L Βενιζέλος, ξαφνικά, άνοιξε γυάλες καπνιστών, εντός των κλειστώ χώρων του αεροδρομίου.........τα υπόλοιπα παρακατιανά αεροδρόμια της χώρας, έχουν παραμείνει στο καθεστώς ολικής απαγόρευσης.

Ναι φίλε μου καίγομαι, έχω μια έξη και ''εσύ'' δεν με βοηθάς να ισιώσω, μου κλείνεις το μάτι, να προτιμήσω το ''μαγαζάκι σου'' και μόνο αυτό. Σου είναι αλλόκοτο, όπως κι εμένα κάποιοι να πηγαίνουν στις πτάνες, τα καζίνο, να κόβουν τις φλέβες τους και να πηδάνε απ τα παράθυρα........τι να κάνουμε, δεν είμαστε όλοι γίδιοι, αρκεί οι νόμοι να μας αντιμετωπίζουν ως ίδιους και αρκεί να είμαστε συμμέτοχοι στο νομοθετείν.................καλά αυτό είναι ανέκδοτο λαίμαι

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδεια χωρις ορια και κανονες δυστυχως δε γινεται.

Ουτε κρατος διχως νομους. :)

 

Ενεστωτας.

Δεν πιστευω να με πηρες στο ψιλο Dinos... ;D

 

... Διάρκειας

 

Στο ψιλό???

 

Η αλήθεια είναι ότι σε θαυμάζω φιλε,

Τόσο για τις μουσικές σου, όσο και για τις άλλες δραστήριοτητες σου (φιλμάκι για το bulling, πχ, αν δεν κάνω λάθος) αλλά και για τις θέσεις σου...  Πολύ θα ήθελα να σε γνωρίσω και από κοντά

 

RESPECT

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ειναι ο  σκοπος της κουβεντας αυτης για σενα?Της συμμετοχης σου εννοω.

 

Σκοπός μου είναι να ωθήσω τον τυπικό έλληνα καπνιστή να πάψει να βλεπει τον υπόλοιπο κόσμο ως υποχρεωμένο να λειτουργήσει με γνώμονα το τι βολέυει τον καπνιστή και μόνο και να σοβαρευτεί. Νοοτροπίες τύπου Johny/waterfall (οι οποίες είναι κυρίαρχες στο χώρο των καπνιστών) πρέπει να ΕΚΛΕΙΨΟΥΝ αν θέλουμε να θεωρούμαστε πολιτισμένος λαός. Αυτή τη στιγμή επικρατεί μια τριτοκοσμική κατάσταση που μας εκθέτει. Μια από αυτές που μας εκθέτουν αν προτιμάς.

 

τα υπόλοιπα παρακατιανά αεροδρόμια της χώρας, έχουν παραμείνει στο καθεστώς ολικής απαγόρευσης.

 

Εννοείται πως είμαι υπέρ χώρων καπνιστών στα αεροδρόμια

 

Αυτό λοιπον συμβαίνει στα αεροδρομια, πόσα είναι, δέκα; δεκαπέντε; Δεν ξέρω. Στα χιλιάδες εστιατόρια/μπαρ/καφετέριες θες να μου πεις τι καθεστώς επικρατεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Νοοτροπίες τύπου Johny/waterfall (οι οποίες είναι κυρίαρχες στο χώρο των καπνιστών)...

 

Ειπαμε, ο καταρράκτης τοκοψε το 2007

Γιατί δε διαβάζεις τι γράφουν και οι άλλοι ρε μεγάλε. ..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι

RESPECT

Mη μου λες τετοια γιατι θα  κατεβω δημοτικος συμβουλας που  ειναι και της μοδός,με παντιερα την  ελευθερια του τσιγαρου και θα αναστεναξουν οι καλπες... ;D ;D ;D ;D

 

Να σαι καλα Dinos... ;)

 

Σκοπός μου είναι να ωθήσω τον τυπικό έλληνα καπνιστή να πάψει να βλεπει τον υπόλοιπο κόσμο ως υποχρεωμένο να λειτουργήσει με γνώμονα το τι βολέυει τον καπνιστή και μόνο και να σοβαρευτεί. Νοοτροπίες τύπου Johny/waterfall (οι οποίες είναι κυρίαρχες στο χώρο των καπνιστών) πρέπει να ΕΚΛΕΙΨΟΥΝ αν θέλουμε να θεωρούμαστε πολιτισμένος λαός. Αυτή τη στιγμή επικρατεί μια τριτοκοσμική κατάσταση που μας εκθέτει. Μια από αυτές που μας εκθέτουν αν προτιμάς.

Εκαλυφθην και συμφωνω.

 

Νομιζω παντως οτι και  οι Johnny-Waterfall δεν θα ειχαν κανενα προβλημα αν ηξεραν  οτι υπαρχουν χωροι για εναν καπνιστη να /ικανοποιησει την εξη του.

Αυτο τουλαχιστον καταλαβα απο αυτα που εγραψαν.

 

Καλη συνεχεια στο θεμα με πολιτισμο,φιλοι νοιζαδες! :)

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εννοείται πως είμαι υπέρ χώρων καπνιστών στα αεροδρόμια

 

Αυτό λοιπον συμβαίνει στα αεροδρομια, πόσα είναι, δέκα; δεκαπέντε; Δεν ξέρω. Στα χιλιάδες εστιατόρια/μπαρ/καφετέριες θες να μου πεις τι καθεστώς επικρατεί;

Λυπάμαι, αδυνατώ να συλλάβω το συλλογισμό σου, το αεροδρόμιο είναι ΕΝΑ, επειδή, είναι αυτό που είναι, επειδή λόγο ανταγωνιστικότητας, όταν υπογράφτηκε η σύμβαση κατασκευής του, υπήρχε όρος, πως απαγορεύεται η ύπαρξη και λειτουργία, άλλου πολιτικού αεροδρομίου, σε ακτίνα 150χλμ, επειδή κάποια δάχτυλα, είναι πιο μακριά, από κάποια άλλα, επειδή,ΔΕΝ μπορώ να καταλάβω, πως σε πειράζει που κάηκε το μπουφάν σου από κάφτρα, αλλά είσαι υπέρ χώρων καπνιστων στα αεροδρόμια...................Υπάρχει τελικά νόμος? Ή επιλεκτικά και όπου μας γουστάρει νομοθετούμε

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου καψε μια γυναικα μια φορα το πουκαμισό μου με το τσιγαρο της, και επειδη ειδε πως εκανα μορφασμο μου ειπε κι ολας, καλα ντε, θα στο πληρώσω.

 

Την πυροβόλησα μεσα στο κλάμπ.

 

Απο τότε δεν ξαναοπλοφόρησα οταν εβγαινα έξω γιατι κατάλαβα οτι ειμαι οξύθυμος.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου