Προς το περιεχόμενο

Κριση - Καπνισμα: 0-1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

 

Καταλαβαινεις βεβαια την ΟΡΓΗ του Tom Robinson αν εβλεπε οτι το τραγουδι του χρησιμοποιουνταν για να δικαιολογηθει το ξεφυσιμα του καπνου στα προσωπα μικρων παιδιων.. ;)  

 

 

Πολύ καλά την καταλαβαίνω, γι'αυτό που εσύ έγραψες - κι όχι για το τι εγώ λέω...

Αλλά το συνηθίζεις κάπου κάπου να "μεταφράζεις" κατά το (σουπερφάνκιο  ;D ) δοκούν τα όσα λένε-γράφουν κάποιοι... ;)

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 606
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πολύ καλά την καταλαβαίνω, γι'αυτό που εσύ έγραψες - κι όχι για το τι εγώ λέω...

Αλλά το συνηθίζεις κάπου κάπου να "μεταφράζεις" κατά το (σουπερφάνκιο  ;D ) δοκούν τα όσα λένε-γράφουν κάποιοι... ;)

 

τοτε αν θες εξηγησε μου ΤΙ ακριβως θες να πεις με την παραθεση ενος ΑΝΤΙΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟΥ τραγουδιου,σε ενα Thread για το καπνισμα, γιατι το χαμηλο ,σε σχεση με το δικο σου προφανως, IQ μου δεν μου επιτρεπει να καταλαβω .

 

 

 

 

Στον ρουφιάνο που θα σε δώσει το λοιπόν να λες ευχαριστώ γιατί αν μη τι άλλο θα σου έχει ανοίξει τα μάτια.

 

να σε ρωτησω κατι?αν δεις καποιον να σπαει μια βιτρινα και να κλεβει ενα καταστημα θα φωναξεις την αστυνομια?

 

απο οτι καταλαβαινω μαλλον οχι.

 

Είναι ασφαλές να πούμε ότι το πέρασμα από τη διάβαση με τον Γρηγόρη είναι, για μένα τουλάχιστο, απείρως σημαντικότερο από το κάπνισμα στο σουβλατζίδικο.

 

καλα αν το παμε ετσι και ο φονος ειναι πολυ σημαντικοτερος απο το βιασμο,ο βιασμος πολυ σημαντικοτερος απο την κλοπη κ.ο.κ

 

οι νομοι σε μια κοινωνια αγαπητε μου δεν εφαρμοζονται κατα...σειρα προτεραιοτητας,γραφονται και εφαρμοζονται ανα περιπτωση.

 

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ παντως η κουβεντα μας...ευτυχως ειναι στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ γιατι αν την διαβαζε καποιος κΣενος θα αυτοκτονουσε με τα ΤΕΡΑΤΑ που γραφονται εδω μεσα και θα ειχε τραβηγματα με αγωγες το αφεντικο... ;D

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιέργο που έφερες το παραπάνω παράδειγμα γιατί έχω υποστεί τις συνέπειες ηλίθιου πεζού που σκέφτηκε ότι δεν τρέχει τίποτα αν περάσει μέσα από το δρόμο κι ανάμεσα σε λεωφορεία και μηχανάκια.

 

Κι εγώ το ίδιο. Κάταγμα έξω αριστερού σφυρού.

 

Αλλά ΟΧΙ, δεν θα καταλήξω στο συμπέρασμα πως, κατά συνέπεια, το πέρασμα από τις διαβάσεις είναι σημαντικότερο από το κάπνισμα σε δημόσιους χώρους. Είμαι σε θέση να κρίνω και ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΕΓΩ ΜΟΥ. Είναι ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ σημαντικά. Πρέπει ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ να περάσουν στη συνείδησή μας. Καταλαβαίνεις πού το πάω;;; Nudge-nudge.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

τοτε αν θες εξηγησε μου ΤΙ ακριβως θες να πεις με την παραθεση ενος ΑΝΤΙΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟΥ τραγουδιου,σε ενα Thread για το καπνισμα, γιατι το χαμηλο ,σε σχεση με το δικο σου προφανως, IQ μου δεν μου επιτρεπει να καταλαβω .

 

Προφανώς δεν έχεις διαβάσει προσεκτικά τα όσα γράφτηκαν στις τελευταίες σελίδες του νήματος, ή δεν θέλεις να δείς τις αναγωγές που προκύπτουν, κάτι άλλωστε που και ο ndnikola εντόπισε μεταξύ εσπρέσο και τσιγάρου  ;D...

 

ΥΓ. Είμαι άνθρωπος χαμηλού μορφωτικού επιπέδου, οι περισσότεροι που γράφετε σε τέτοιες συζητήσεις έχετε απείρως πλουσιότερο εύρος γνώσεων (ίσως κι εμπειριών), εγώ απλώς διαβάζω για να μάθω, κι όταν μούρχεται λέω τη γνώμη μου (αυτό το δικαίωμα το διαθέτω όσο ακριβώς και οι λοιποί). Δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις προσωπικό, δεν έχει νόημα, δεν έχει λύση.

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι καπνιστής. Καπνίζω μόνο σε εξωτερικούς χώρους. Μια συνήθεια που ξεκίνησε στη δουλειά (αναγκαστικά) και προχώρησε και στο σπίτι (λόγω παιδιού). Διατηρώ το δικαίωμα του καπνίζειν μόνο μέσα στο αυτοκίνητο μου. Μακάρι να το έκοβα, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα. Πλέον καπνίζω μόνο σε εξωτερικούς χώρους κατ' επιλογή. Θέμα καθαριότητας μάλλον. Νομίζω πως δεν είναι τίποτα για τον καπνιστή να καπνίσει σε εξωτερικό χώρο. Γνωρίζεις και κόσμο. Και αν το κάνουν στις βόρειες χώρες πού κάνει και κρύο, πόσο δύσκολο να είναι για την Ελλάδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν το κάνουν στις βόρειες χώρες πού κάνει και κρύο, πόσο δύσκολο να είναι για την Ελλάδα?

 

Μα δεν είναι θέμα κρύου. Εϊναι θέμα κακώς εννοούμενου εγωισμού, βαρβατίλας, τσαμπουκά, της βαθιάς πεποίθησης πως προέχει ό,τι ΜΕ βολεύει. Πως όποιος υποχωρήσει και βγει έξω, είναι, απλά, φλώρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Προφανώς δεν έχεις διαβάσει προσεκτικά τα όσα γράφτηκαν στις τελευταίες σελίδες του νήματος, ή δεν θέλεις να δείς τις αναγωγές που προκύπτουν ...

 

Πρέπει όμως να το τραβήξεις από τα μαλλιά (aka επιθετικά και ανέντιμα) αν θέλεις να ανάγεις το "θέλω νομική πρόβλεψη για να καπνίζω χωρίς να ζορίζομαι" σε πολιτικό θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δεν έχεις διαβάσει προσεκτικά τα όσα γράφτηκαν στις τελευταίες σελίδες του νήματος, ή δεν θέλεις να δείς τις αναγωγές που προκύπτουν, κάτι άλλωστε που και ο ndnikola εντόπισε μεταξύ εσπρέσο και τσιγάρου  ;D...

 

ΥΓ. Είμαι άνθρωπος χαμηλού μορφωτικού επιπέδου, οι περισσότεροι που γράφετε σε τέτοιες συζητήσεις έχετε απείρως πλουσιότερο εύρος γνώσεων (ίσως κι εμπειριών), εγώ απλώς διαβάζω για να μάθω, κι όταν μούρχεται λέω τη γνώμη μου (αυτό το δικαίωμα το διαθέτω όσο ακριβώς και οι λοιποί). Δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις προσωπικό, δεν έχει νόημα, δεν έχει λύση.

 

Καταρχην ΙQ & "ΜΟΡΦΩΣΗ" δεν εχουν ιδιαιτερη σχεση,ειδικα στον δυτικο κοσμο οπου ως μορφωση θεωρειται η εξειδικευση σε ενα ΤΕΧΝΙΚΟ-ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ κομματι της ζωης και οχι η ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ μορφωση... ;)

 

δεν το παιρνω καθολου προσωπικα

 

απλα μου κανει τεραστια εντυπωση πως αξιολογοι ανθρωποι και υπερταλαντουχοι καλλιτεχνες οπως εσυ αναμασανε  την καραμελλα της "καταπιεσης" και του "καθεστωτος"  επειδη ενας νομος δεν τους...βολευει ειδικα σε μια χωρα μπορντελο που εχει να...δει..."καταπιεση" και εφαρμογη νομου απο τον καιρο της χουντας... ;D ;D ;D και οπου ο καθενας κανει οτι του καυλωσει χωρις απολυτως καμμια συνεπεια...

 

 

σε λιγο θα μας πουνε οτι η τροϊκα εφερε τον αντικαπνιστικο νομο...μαζι με τη Μερκελ και το μνημονιο....για να τσακισει το ηρωϊκο φρονημα του δοκιμαζομενου ελληνικου λαου και θα σηκωσουν και παντιερες με το "NO PASSARAN" παρεα με τα KARELIA LIGHTS  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου