Προς το περιεχόμενο

Κριση - Καπνισμα: 0-1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοείται φίλε μου, εννοείται. Επίσης, όπως κι εσύ πιστεύω, διασχίζω τους δρόμους μόνο απο τις διαβάσεις πεζών, και εφόσον το φανάρι δείχνει το Γρηγόρη.

 

Συγγνώμη. Πήρα την παραπάνω απάντηση σου για ειρωνεία. Αφού όμως εξηγείς παρακάτω ότι δεν είναι, δεν έχω παρά να σε συμβουλέψω να μην παραδέχεσαι δημοσίως ότι κατεβάζεις παράνομα μουσική. Δεν μπορείς ποτέ να ξέρεις τι ρουφιάνοι κυκλοφορούν.

Αλλά και πάλι όπως λες ο κωλοέλληνας αποφεύγει την ρουφιανιά γιατί ο κάθε κωλοέλληνας έχει και αυτός λερωμένη τη φωλιά του. Μα και πάλι, δεν μπορείς ποτέ να ξέρεις τι ΑΝΩΝΥΜΟΙ ρουφιάνοι κυκλοφορούν.

Φιλικά. Wink wink.

 

 

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 606
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

δεν έχω παρά να σε συμβουλέψω να μην παραδέχεσαι δημοσίως ότι κατεβάζεις παράνομα μουσική

 

Ρε μανια με εσας τους ....επαναστατες ποπολαρους  οταν μιλαμε για μπανανες να το γυριζετε στα πορτοκαλια... ;D

 

για ΜΠΑΝΑΝΕΣ μιλαμε αρχηγε μου

 

ΜΠΑ-ΝΑ-ΝΕΣ  ;D

 

να σαν κι αυτη

 

banana.jpg

 

ανοιξε τωρα ενα θεμα για το παρανομο downloading αφου σε ενοχλει πολυ και απειλει την υγεια και τη ζωη των παιδιων σου και τα λεμε εκει.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μανια με εσας τους ....επαναστατες ποπολαρους  οταν μιλαμε για μπανανες να το γυριζετε στα πορτοκαλια... ;D

 

Ο Πρέκας είναι το ΠΡΩΤΙΙΠΩ φίλος.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πρέπει όμως να το τραβήξεις από τα μαλλιά (aka επιθετικά και ανέντιμα) αν θέλεις να ανάγεις το "θέλω νομική πρόβλεψη για να καπνίζω χωρίς να ζορίζομαι" σε πολιτικό θέμα.

 

Γειά σου συνήγορε  ;D.

Ούτε επιθετικά, πολλώ δε μάλλον ανέντιμα (θα υιοθετήσω την πρακτική του cos  ;D και δεν θα προσβληθώ). Το θέμα είναι (κι έγινε εν πολλοίς) πολιτικό, αφού οι περισσότεροι (αν όχι όλοι) συμφωνούν για το αν το κάπνισμα είναι επιβαρυντικό για την υγεία όλων, απλά η κουβέντα έχει μεταφερθεί στην εν γένει νομολογία του κράτους, τους τρόπους που αυτή εφαρμόζεται ή όχι και τις διαφορετικές εκτιμήσεις των μελών για νομιμοφροσύνη, "ρουφιανιά" κλπ.

 

απλα μου κανει τεραστια εντυπωση πως αξιολογοι ανθρωποι και υπερταλαντουχοι καλλιτεχνες οπως εσυ αναμασανε  την καραμελλα της "καταπιεσης" και του "καθεστωτος"  επειδη ενας νομος δεν τους...βολευει ειδικα σε μια χωρα μπορντελο που εχει να...δει..."καταπιεση" και εφαρμογη νομου απο τον καιρο της χουντας... ;D ;D ;D και οπου ο καθενας κανει οτι του καυλωσει χωρις απολυτως καμμια συνεπεια...

 

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, πρέπει απλώς να σου πω πως προσωπικά καθόλου δεν έχω πρόβλημα γιατί ο συγκεκριμμένος νόμος "δεν με βολεύει", με όλη μου την ειλικρίνεια.

Απλά μου αρέσει η αμφισβήτηση -όταν ασκείται με ευγένεια κι επιχειρήματα- γιατί νομίζω μέσω αυτής (ίσως) μπορούμε να προσδοκούμε μιά καλύτερη κοινωνία.

 

@ez

Μπράβο τουλάχιστον που ακούς (άκουγες;) Tom Robinson.

Για τους υπόλοιπους :

 

http://www.tomrobinson.com/records/albums.htm

 

Ακούω!!

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού όμως εξηγείς παρακάτω ότι δεν είναι, δεν έχω παρά να σε συμβουλέψω να μην παραδέχεσαι δημοσίως ότι κατεβάζεις παράνομα μουσική.

 

Πότε παραδέχθηκα πως κατεβάζω παράνομα μουσική και δεν το κατάλαβα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε παραδέχθηκα πως κατεβάζω παράνομα μουσική και δεν το κατάλαβα;

 

μα το παραδεχτηκες ,πως δεν το παραδεχτηκες?θα μας τρελλανεις ρε φιλε?εσυ δεν μας ειπες οτι θες να τιμωρουνται οσοι παραβαινουν τον αντικαπνιστικο νομο?αρα ΠΡΟΦΑΝΩΣ και κατεβαζεις παρανομα μουσικη παλιορουφιανε !

 

ρε δες κατι ανθρωπΕς που υπαρχουν γυρω μας....ουτε τα ΠΡΟΦΑΝΗ δεν παραδεχονται ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γειά σου συνήγορε  ;D.

Ούτε επιθετικά, πολλώ δε μάλλον ανέντιμα (θα υιοθετήσω την πρακτική του cos  ;D και δεν θα προσβληθώ). Το θέμα είναι (κι έγινε εν πολλοίς) πολιτικό, αφού οι περισσότεροι (αν όχι όλοι) συμφωνούν για το αν το κάπνισμα είναι επιβαρυντικό για την υγεία όλων, απλά η κουβέντα έχει μεταφερθεί στην εν γένει νομολογία του κράτους, τους τρόπους που αυτή εφαρμόζεται ή όχι και τις διαφορετικές εκτιμήσεις των μελών για νομιμοφροσύνη, "ρουφιανιά" κλπ.

 

Καλά κάνεις και δεν παρεξηγείς, δες και το παρακάτω για ερμηνεία:

 

....

Απλά μου αρέσει η αμφισβήτηση -όταν ασκείται με ευγένεια κι επιχειρήματα- γιατί νομίζω μέσω αυτής (ίσως) μπορούμε να προσδοκούμε μιά καλύτερη κοινωνία.

....

 

Μα τον αντικαπνιστικό? Τον αντικαπνιστικό? Κάτι που θα συνέφερε όλους μας να μειώνεται (το τσιγάρο) ψάχνουμε να βρούμε δικαιολογίες για να κάνουμε συζήτηση επειδή "μέσω της αμφισβήτησης (ίσως) μπορούμε να προσδοκούμε μιά καλύτερη κοινωνία. "

Να αμφισβητήσουμε τη φορολογία, την οικονομική πολιτική, το κάθε τι....

Αλλά τον αντικαπνιστικό νόμο?

Καταλαβαίνεις λοιπόν γιατί λέω ότι η πολιτικοποίηση της συζήτησης είναι (και φαίνεται) τραβηγμένη από τα μαλλιά εν προκειμένω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στο σουβλατζίδικο στο Βαρελίνο τώρα, έχει μεγάλη ουρά μέχρι όξω.

 Η υπόθεση σηκώνει τσιγάρο, αλλά ούτε ο Τομ Ρόμπινσον δε με καταλαβαίνει ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μανια με εσας τους ....επαναστατες ποπολαρους  οταν μιλαμε για μπανανες να το γυριζετε στα πορτοκαλια... ;D

 

για ΜΠΑΝΑΝΕΣ μιλαμε αρχηγε μου

 

ΜΠΑ-ΝΑ-ΝΕΣ  ;D

 

να σαν κι αυτη

 

banana.jpg

 

ανοιξε τωρα ενα θεμα για το παρανομο downloading αφου σε ενοχλει πολυ και απειλει την υγεια και τη ζωη των παιδιων σου και τα λεμε εκει.

 

Η συζήτηση έχει προχωρήσει αγαπητέ σε δάση σκοτεινά όπως:

Είμαι ήρωας που ρουφιανεύω τον σουβλατζή ή μήπως όχι;

Να σκεφτώ λίγο και την δική μου παραβατικότητα και αν μια καθιστή πάπια απλά τρέφει τη χολή μου;

Θα δώσω αύριο τον μπλουζίστα που κρεμάει το τσιγάρο στην κιθάρα του σε ένα μαγαζάκι μικρό με θαμώνες φουγάρα ή όχι;

Αν το κάνω, θα το παινευτώ;

 

Τέτοια πράματα.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου