Προς το περιεχόμενο

Κριση - Καπνισμα: 0-1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άσχημο πράμα ο ρατσισμός φίλος... Ειδικά όταν χτυπάει το θεμελιώδες ανθρώπινο δικαίωμά σου να καρκινιαστείς και να καρκινιάσεις και τους γύρω σου.

 

Μη το αφήνεις έτσι, υπάρχει το Διεθνές Δικαστήριο Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων στο Στρασβούργο πλέον.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/European_Court_of_Human_Rights

 

 

Φιλε τελευταιως διακρινω να εχεις ενα ψιλοθεματακι με την παρτυ μου και μια υποβοσκουσα ειρωνια.Και σιγουρα δεν μιλαω τυχαια.Κοφτο σε παρακαλω.Μπηκα παλιοτερα σε μια διαμαχη εδω και δεν εχω σκοπο να το κανω ξανα.Πουλα εξυπναδα και τουπελικι αλλου.Εδω δεν αγοραζουμε φιλε.Το αν θα καρκινιασω ή οχι ειναι δικο μου θεμα.Αν δεν θες να καρκινιασεις το κουβαδακι σου και σε αλλη παραλια.

  Ξες και γω μπορει να μην γουσταρω πολλους εδω μεσα αλλα δεν το παιρνω και στα σοβαρα γιατι δεν τους γνωριζω κιολας.Στη φαση αυτη επειδη νιωθω την αντιπαθεια σου ,θα το ξαναπω.Κοψε.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 606
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

.Εσενα που δεν καπνιζεις,θα ηθελες να σε βαζουν σε μια γωνια σαν να εισαι τιμωρημενος επειδη κολησες μια συνηθεια που την πουλανε 100 και χρονια ,μεσα απο διαφημισεις,ταινιες και γω δεν ξερω τι αλλο.

 

Ενώ όλοι εμείς που ΔΕΝ ΕΠΙΛΕΞΑΜΕ να κολλήσουμε αυτή την συνήθεια και ΥΠΟΧΡΕΩΝΟΜΑΣΤΕ να αναπνέουμε τον καπνό σας αλλά ακόμα κι άλλα μικρότερα, όπως να πλένουμε όλα τα ρούχα μετά από κάθε έξοδο ακόμα κι αν ήταν για λίγο, να πληρώνουμε μέρους των ιατρικών εξόδων σας κ.α. και τελικά να μας χαλάτε τις βραδιές μας, μάλλον στο πηγάδι κατουρήσαμε.

 

Αν δεν θες να καρκινιασεις το κουβαδακι σου και σε αλλη παραλια.

 

Ο νόμος λέει ότι ΕΣΥ πρέπει να ψάξεις για άλλη παραλία, είτε σου αρέσει είτε όχι.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ όλοι εμείς που ΔΕΝ ΕΠΙΛΕΞΑΜΕ να κολλήσουμε αυτή την συνήθεια και ΥΠΟΧΡΕΩΝΟΜΑΣΤΕ να αναπνέουμε τον καπνό σας αλλά ακόμα κι άλλα μικρότερα, όπως να πλένουμε όλα τα ρούχα μετά από κάθε έξοδο ακόμα κι αν ήταν για λίγο, να πληρώνουμε μέρους των ιατρικών εξόδων σας κ.α. και τελικά να μας χαλάτε τις βραδιές μας, μάλλον στο πηγάδι κατουρήσαμε.

 

Ο νόμος λέει ότι ΕΣΥ πρέπει να ψάξεις για άλλη παραλία, είτε σου αρέσει είτε όχι.

Φιλε ποτε δεν μου αρεσαν οι νομοι γενικα ,οποτε καταλαβαινεις.Σιγουρα ολοι εχουμε τα δικια μας σε αυτο θεμα.\

  Ποτε δεν ειπα το αντιθετο.Απλα τελευταια αισθανομαι οτι ειμαι σε τιμωρια.Ουτε αυτο ειναι σωστο ,οπως δεν ειναι σωστο να σου φυσαω τον καπνο στη μουρη.Προς θεου δεν παω να θεοποιησω τπτ οσον αναφορα τον καπνο .Καλο θα ηταν το καθε μαγαζι να επιλεξει τι πελατια θελει κατε εμε.Οπως παλια στα τραινα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο νόμος λέει ότι ΕΣΥ πρέπει να ψάξεις για άλλη παραλία, είτε σου αρέσει είτε όχι.

 

Δυστυχώς, στο Ελλαδιστάν, νόμος είναι η καφρίλα του καπνιστή...

 

Που θέλει και τα ρέστα όπως βλέπεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

johnny. T

 

ρατσισμος δεν ειναι που ενω δεν ειμαι καπνιστης αναπνεω τον καπνο σου και οταν γυρναω σπιτι μου βρομαω ολοκληρος?

 

εσυ επελεξες να κανεις κακο στον εαυτο σου! εγω τι σου φταιω?

 

με το αλκοολ ντρογκα fb μπαλα και τα αλλα που ανεφερες κανεις κακο μονο στον εαυτο σου οχι στους γυρο σου.

 

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Φιλε ποτε δεν μου αρεσαν οι νομοι γενικα ,οποτε καταλαβαινεις.Σιγουρα ολοι εχουμε τα δικια μας σε αυτο θεμα.

Καλά...

 

Πες μου που μένεις, να περάσω, να σε κλέψω, να βιάσω και τις γάτες σου (αν έχεις, αν όχι, κάτι θα βρεθει (χρυσόψαρα έχεις), και μετά μη παραπονεθείς, γιατί... εεε... κι εμένα δε μου αρέσουν οι νόμοι! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Πω Πω αισθανομαι σαν να ειμαι σε λαικο δικαστηριο ρε μαγκες.Ειμαι καφρος απολιτιστος ,ζω στο Ελαδισταν .μια τριτοκοσμικη χωρα ,που μπαφιαζει και δεν μπορει να αναπνευσει ο διπλανος μου ,ο οποιος επειδη δεν καπνιζει,ειναι πιο εξυπνος πιο προχω με περισσοτερα επιχειρηματα και πολιτισμο μεσα του.

 Συγνωμη δεν ειχα μαλον τις ευκαιριες σας στη ζωη και κατεληξα ενας ΚΑΠΝΙΣΤΗς απολιτιστος ,ρατσιστης κτλ.Νταξει ετσι ειναι ειμαι ολα αυτα και το παραδεχομαι.Μου αρεσει που ειμαι Ελληνας και μου αρεσει και λιγο το μπαχαλο αυτης της χωρας.Συγνωμη που δεν ειμαι ακομα πολιτισμενος ευρωπαιος σαν ολους σας.Τι να κανουμε.Υπαρχουμε και μεις ακομα σαν ρατσα.

 Νομιζω οτι ενα ξυρισμα στο κεφαλι διαπομπευση με φτυσιμο στις πλατειες ,ειναι ενας νομος που θα επρεπε να ξαναεφαρμοστει σε ολους εμας τους βδελυρους καπνιστες .Τελος απο αυριο το κοβω και θα γινω σαν και σας.Με πεισατε σας ευχαριστω.Ειδα επιτελους το φως.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κριση? ;D

 

Μεγαλυτερη κριση απ το να σου λειπει ενα τσιγαρο δεν υπαρχει... :-X

 

Εξομολογητικο mode ON

 

Ειμαι καπνιστης.Εξαρτημενος.

Μου αρεσει το τσιγαρο.

Αν με ρωτουσαν ομως τι θα προτιμουσα,να ειμαι ή  οχι θα ελεγα ΟΧΙ φυσικα.

 

Οποιαδηποτε δικαιολογια και οποιοδηποτε επιχειρημα το θεωρω κρυφτουλι πισω απ το δαχτυλο.

Μου θυμιζει αυτους που ζυγιζονται,βλεπουν οτι παχυναν και σου λενε ''ζυγιστηκα φαγωμενος ομως...'' 8)

 

Βαζοντας τα στη ζυγαρια,τα αρνητικα του καπνισματος ειναι παρα πολλα σε σχεση με την απολαυση που σου προσφερουν τα 4-5 τσιγαρα απο  τα 20 του πακετου.

Μονο ενα πραγμα:

Θεωρω ανοησια να βρωμανε τα χερια και τα ρουχα μου και να αγγαλιαζω την κορη μου.Και  να το ξερω,και να συνεχισω  κι ας μου λεει κοψτο για χαρη μου.. :-[

 

Ωστοσο παραμενω ανοητος.Νομιζω οτι ειναι καθαρα θεμα χημειας.Ουσια.

 

Εξομολογητικο mode OFF

 

Συμβουλευτικομηχεσω mode on:

 

Οσα νεα παιδια ειστε στην ''επικινδυνη ηλικια'',μην το αρχισετε.

Θα το μετανιωσετε.

 

Στο..αντικαπνιστικο θεμα.

Kαλα θα κανουν να το απαγορεψουν εντελως μπας και το κοψουμε.

Ολα τ αλλα ειναι ''να χαμε να λεγαμε''.

 

Επισης να κοψουν και ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ.Toυλαχιστον με τον τροπο που γινονται εις την χωρα μας... ;)

 

με το αλκοολ ντρογκα fb μπαλα και τα αλλα που ανεφερες κανεις κακο μονο στον εαυτο σου οχι στους γυρο σου.

 

Are you sure?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε ποτε δεν μου αρεσαν οι νομοι γενικα ....

 

Μην βγεί αυτό πρός τα έξω ;D

 

Αν θέλει κάποιος να κάνει κακό στον εαυτό του κανείς δεν μπορεί να τον εμποδίσει, έχει το δικαίωμα. Όμως κάθε σύγχρονη πολιτεία κάνει ότι μπορεί για να προστατέψει τους πολίτες απ' το να τους κάνουν κακό άλλοι, κάτι τέτοιο διώκεται πάντα απ' τον νόμο. Δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ απολύτως δικαιολογία.

 

Οπότε φίλε Johnny.Όσο άσχημα και να νιώθεις να ξέρεις ότι αν θες να ζείς σε μια σύγχρονη και οργανωμένη κοινωνία μέσα στην οποία θα απολαμβάνεις όλα τα οφέλη, τις προστασιες και τα δικαιώματα, αναγκαστικά θα πρέπει να δεχτείς την απαγόρευση αυτή. Είναι τόσο απλό και δεν σηκώνει συζήτηση.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

johnny. T

 

ρατσισμος δεν ειναι που ενω δεν ειμαι καπνιστης αναπνεω τον καπνο σου και οταν γυρναω σπιτι μου βρομαω ολοκληρος?

 

εσυ επελεξες να κανεις κακο στον εαυτο σου! εγω τι σου φταιω?

 

με το αλκοολ ντρογκα fb μπαλα και τα αλλα που ανεφερες κανεις κακο μονο στον εαυτο σου οχι στους γυρο σου.

 

 

 

Δεν έχεις πέσει σε μεθυσμένο οδηγό γι' αυτό τα λες αυτά.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου