Προς το περιεχόμενο

Κριση - Καπνισμα: 0-1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μη του λες τετοια,ειναι δημοκρατης,προοδεΦτικος και  αντιρουφιανος και θα κλειδωσει το Thread... ;D ;D ;D

 

Και να σκεφτείς ότι αυτό το άτομο έχει τις IP διευθύνσεις και τις email διευθύνσεις όλων μας. Εμένα, έχει και το τηλέφωνο στο γραφείο μου. Αυτά βλέπει και ο Άτριχου73 και ταράζεται ο άνθρωπος.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 606
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Waterfall-K  μάλλον το ξανάρχισες και δεν το ξέρεις... :P

 

cigaret σε παρακαλώ πέρασε σε ανοιχτό χώρο. Το θέμα είναι για μη καπνίζοντες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζεται να είναι παντού γιατί έχει εμφυσήσει στην πλειοψηφία των πολιτών του την αναγκαιότητα της υπακοής στους νόμους. Όχι γιατί θα πέσει πρόστιμο αλλά γιατί έτσι ζούμε όλοι καλύτερα.

 

Σύμφωνοι, όμως κάποιοι πάντα θα είναι ανεπίδεκτοι μαθήσεως. Τι θα κάνουμε μ' αυτούς; Αυτό που περιγράφεις λέγεται ουτοπία και δεν πρόκειται να γίνει ποτέ. Αλλά ακόμα κι αν μπορούσε να γίνει στο μεσοδιάστημα πάλι θα έπρεπε να αντιμετωπίσουμε την κατάσταση.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά, στη χειρότερη θέση όλων βρίσκονται οι αντικαπνιστές που είναι εθισμένοι στο τζόγο.

χαχαχααχαχαχαχαχα

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψινεσαι να το κανουμε ρεμπετικο,τα χω κατι τετοια λεμε.

 

Παιδιά να το κάνετε ρεμπέτικο αλλά αν τυχόν το παίξετε ποτέ σε ρεμπετάδικο, να απαιτήσετε την εφαρμογή του αντικαπνιστικού νόμου αν κάποιος ανάψει τσιγάρο στον κλειστό αυτό χώρο. Γιατί είναι παράνομο και η κοινή λογική αυτό απαιτεί.

 

Ζω για την εποχή που θα πηγαίνω με τα παιδιά μου στο ρεμπετάδικο να ακούμε για τον αργιλέ που ανάβει η κυρα-Κούλα με τις τσιγαριές στη ζούλα, δίχως να εισπνέουμε την κάπνα του διπλανού μας και χωρίς να μυρίζουν τσιγαρίλα τα ρούχα του Γιαννάκη την επομένη, στο σχολείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, το καταλάβαμε. Με το ακουστικό τσιγάρο έχετε πρόβλημα.Με το ηλεκτρικό;  ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι απαραίτητη η "ρουφιανιά".

 

Ο ιδιοκτήτης ενός εστιατορίου έχει τη συμβατική υποχρέωση να τηρεί τους κανονισμούς υγιεινής και ασφάλειας στο κατάστημά του (αντικαπνιστικός νόμος aside), ναι ή όχι;

 

Μπορώ λοιπόν να ενημερώσω ευγενέστατα τον ιδιοκτήτη (χωρίς μαγκιές και τσαμπουκάδες, ήρεμα και πολιτισμένα ως δύο σοβαροί ενήλικες) ότι δεν προτίθεμαι να καταβάλω το αντίτιμο του λογαριασμού και εάν έχει πρόβλημα με αυτό καλό θα είναι να καλέσει ο ίδιος την αστυνομία για να το αναφέρει εφόσον δεν κάνει κάτι για όσους καπνίζουν στο κατάστημά του.

 

Simple as that!  ;)

 

(Και για να προλάβω τους καλοθελητές, το παραπάνω συντάχθηκε με καθαρά χιουμοριστική διάθεση. Αν το κρατούσαμε όμως ως υπόθεση εργασίας...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να το κάνετε ρεμπέτικο αλλά αν τυχόν το παίξετε ποτέ σε ρεμπετάδικο, να απαιτήσετε την εφαρμογή του αντικαπνιστικού νόμου αν κάποιος ανάψει τσιγάρο στον κλειστό αυτό χώρο. Γιατί είναι παράνομο και η κοινή λογική αυτό απαιτεί.

 

Ζω για την εποχή που θα πηγαίνω με τα παιδιά μου στο ρεμπετάδικο να ακούμε για τον αργιλέ που ανάβει η κυρα-Κούλα με τις τσιγαριές στη ζούλα, δίχως να εισπνέουμε την κάπνα του διπλανού μας και χωρίς να μυρίζουν τσιγαρίλα τα ρούχα του Γιαννάκη την επομένη, στο σχολείο.

 

Έχεις δίκιο. Δεν λέει. Κάτι παρόμοιο έπαθα κι εγώ σε μια συναυλία των Cannibal Corpse, εκεί που ο στίχος λέει "I smash your fucking head in, until brains seep in" ξενέρωσα που δεν μπορούσα να φέρω την καραμπίνα μου.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Έχεις δίκιο. Δεν λέει. Κάτι παρόμοιο έπαθα κι εγώ σε μια συναυλία των Cannibal Corpse, εκεί που ο στίχος λέει "I smash your fucking head in, until brains seep in" ξενέρωσα που δεν μπορούσα να φέρω την καραμπίνα μου.

 

Πες τα συνονόματε.Γιατί αυτά που διαβάζουμε εδώ μέσα ώρες ώρες είναι απίστευτα.

 

Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος γιατί είναι παράλογο να απαιτώ το σεβασμό στην υγεία μου;

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου