Προς το περιεχόμενο

Κριση - Καπνισμα: 0-1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 606
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Superfunk, έκανες απίστευτο ρουά ματ, αλλά το pc μου μόλις έκαψε φλάντζες (δεν έχω το απαραίτητο kanelli plugin)  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λευτερια στους σκλαβωμενους αγωνιζομενους καπνιστες.Λευτερια στο ελευθερο καρκινιασμα.Καπνιστε κανα τσιγαρο ,μην κανετε πολεμο ,γιατι απο το πολυ ντουμανι ερωτα δεν θα μπορεσετε να κανετε.Free music,free love,FREE SMOKE.XEXEXEXEXEXEXEXE

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είναι λάθος κίνηση, γιατι στην καπνιλα προσθέτεις και μπατσιλα στην ατμοσφαιρα. Και τα δύο είναι επικίνδυνα για την υγεία, με το δεύτερο να εχει πιο αμεσες συνεπειες συνήθως ;D

 

 

ΣΩΣΤΟΤΑΤΟΣ !!!!

φαντασου τι αποπνυκτικη γινεται η ατμοσφαιρα ....

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι πάντως χάνεται όταν λες ότι θες βούρδουλα ,πρόστιμα και "νόμους" ,όχι φυσικά για όλους αλλά για μερικούς,και όχι για να "ωριμάσει" η ίδεα του να μη καπνίζουμε σε κλειστούς χώρους ,

ΑΛΛΑ

να ζεις με ένα φόβο !!! Μπράβο ρε παιδιά ....

δηλαδή η μεγαλύτερη μερίδα ελλήνων θέλουμε να ζει ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΚΟΜΗ φόβο ? Το φόβο του πρόστιμου, του καρφώματος ...

Όσο απαγορεύεις ,ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΕΝΝΟΕΙΤΕ, κάτι άλλο τόσο το σιγοντάρεις.Το ζήτημα επαφύεται στην κοινωνία και στους πολίτες και όχι στους "νόμους" του κάθε κράτους.Αλλά τώρα θα μου αναφέρετε πάλι "η γερμανία η πολιτισμένη χώρα ,η ελβετία η πολιτισμένη χώρα ".Εκεί βγαίνουν τα κομπλεξ των ανθρώπων αλλού .. τα βλέπουμε.

 

Και επειδή πήρε το μάτι μου τη φράση "τα παιδιά μας αναπνέουν τους καπνούς σας" ,ή κάπως αλλίως γραμμένο τελοσπάντων αλλά ίδια ουσία... τα μπαρ δεν είναι περιβάλλον για μικρά παιδιά..είτε είναι μέσα τεκές είτε όχι.Έχω δει αρκετές φορές τέτοιους γονείς ...

εγώ πάντως εάν ήμουν σε αυτή τη φάση γονιός ,το τελευταίο μέρος που θα έπαιρνα το παιδί μου είναι ένα μπαρ...

 

Αυτό που λένε δλδ ... "να αλλάξουμε πρώτα τον εαυτό μας και μετά να κοιτάξουμε τους άλλους".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλουμε να ζει ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΚΟΜΗ φόβο ?

 

ΤΙ φοβους  εχεις παιδι μου?Πες μας για να βοηθησουμε...μια παρεα ειμαστε εδω μεσα.... ;D

 

τα μπαρ δεν είναι περιβάλλον για μικρά παιδιά..είτε είναι μέσα τεκές είτε όχι.

 

αν διαβαζες και λιγο πιο προσεκτικα θα καταλαβαινες οτι οι περισσοτεροι "αντικαπνιστες" εδω μεσα θα ειμασταν ΥΠΕΡ ΤΟ ΔΕΟΝ ευχαριστημενοι αν ο "νομος" εφαρμοζονταν ΜΟΝΟ εκει που η ΚΟΙΝΗ ΛΟΓΙΚΗ το επιβαλει...(δηλ. τα ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΑ...οπου φυσικα ΟΛΟΙ καπνιζουν)..καλα ρε παιδι μου ολοκληρο ασΘμα για το ΣΟΥΒΛΑΤΖΗ εγραψα...τζαμπα πηγε? ;D 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...

να ζεις με ένα φόβο !!! Μπράβο ρε παιδιά ....

δηλαδή η μεγαλύτερη μερίδα ελλήνων θέλουμε να ζει ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΚΟΜΗ φόβο ? Το φόβο του πρόστιμου, του καρφώματος ...

....

 

Ειλικρινά, αν θεωρείς σημαντικό τον φόβο μην φας πρόστιμο επειδή καπνίζεις σε εστιατόριο είσαι ένας τυχερός άνθρωπος.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια συγνωμη αλλα δεν μπορω να καταλαβω...

 

Οταν πας να παρεις ενα τροφιμο, και ξερεις και σου λενε

"- Μην το παρεις αυτο, γιατι εχει καρκινογονες ουσιες, πολλα χημικα Ε, και στο απωτερο μελλον μπορει να παθεις καρκινο"

 

Και λεει ο αλλος:

 

"-Αα, δεν πειραζει, εχει ωραια γευση!!! Και αφου δεν πειραζει και τα παιδια, θα το παρω σπιτι να το φαμε ολοι μαζι!

Α, και θα κανω και τραπεζι να καλεσω φιλους να το φαμε μαζι!!"

 

Δηλ, εσεις, θα το κανατε, ή θα πηγαινατε να φατε;

 

Πως στον "λουτσο" (sorry για τα αρχαια ελληνικα...) μπορει ενας καπνιστης να το κανει, και οχι μονο, αλλα να βγαζει και τη σημαια οτι "αυτην ξερεις, αυτην εμπιστευεσαι;;;;;!!!!"

 

 

Αυτα πρεπει να μοιραζουνε:

 

dudy4u4y.jpg

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου