Προς το περιεχόμενο

Κριση - Καπνισμα: 0-1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι?

Δε σκοτωνει το τσιγαρο συμφωνα με μελετες?

Για τους φορους?

 

 

Εγω παλι,ειμαι φιλοζωος,θελω να απαγορευτει εντελως το κυνηγι.

Τι...εποχιακα και βλακειες....

Επισης και η βολτα με αλυτο σκυλο.

 

Μελετες επισης μιλησαν για ακτινοβολια του κινητου τηλεφωνου.

 

Επισης να γινουν τα παρκα ασφαλη για τα παιδια.

 

Το αλκοολ...Ποσοι wife beaters κυκλοφορουν ανενοχλητοι?

 

Και η μπαλα.Γιατι δεν πιανουν οσους σπανε την περιουσια του κοσμακη?

 

Συν τοις αλλοις...

Ατελειωτη η λιστα...

 

Ειμαι υπερ του περιορισμου του καπνισματος.Αυτο ομως δεν ειναι πανακεια για τη δημοσια υγεια και προοδο.

 

Καποιοι φανατικοι αντικαπνιστες,θεωρουν οτι ετσι λυθηκε το προβλημα μας σκεπτομενοι και  παλι εγωκεντρικα.

 

Αυτοκριτικη θελουμε και αν δε μπορουμε,επιβολη επιτελους των νομων.

 

 

Ε ναι ,Σιγουρα εχεις καλυτερο τροπο να τα θετεις τα πραγματα Σταυρο αλλα καπου εκει το παω και γω.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 606
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

 Εκτος και αν ολοι οι καπνιστες ειμαστε ανωριμοι-εθισμενοι πιτσιρικαδες που απλα θελουμε να τις δινουμε και να μην μας νοιαζει τπτ αλλο.

 

 

Ρε Τζωννυ..μηπως τελικα ειμαστε? :D ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει εντύπωση πάντως το γεγονός ότι, ενώ το συγκεκριμένο στοιχειώδες πρόβλήμα έχει λυθεί στο σύνολο του πολιτισμένου κόσμου, στην Ελλάδα το συζητάμε ακόμη, χρησιμοποιώντας διαφόρων ειδών δικαιολογίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι?

 

Φυσικά και λέει χαζομάρες αφού προσπαθεί να δικαιολογήσει την θέση ότι η απαγόρευση του καπνίσματος σε δημόσιο χώρο είναι λάθος επειδή αν το τσιγάρο ήταν το πρόβλημα θα το απαγόρευαν εξ ολοκλήρου. Όμως το ένα δεν έχει καμία σχέση με το άλλο.

 

Ειμαι υπερ του περιορισμου του καπνισματος.Αυτο ομως δεν ειναι πανακεια για τη δημοσια υγεια και προοδο.

 

Φυσικά και δεν είναι. Είναι ένα βήμα όμως πρός την σωστή κατεύθυνση. Εκτός αν δεν μας αρέσουν τα βήματα πρός την σωστή κατεύθυνση.

 

Καποιοι φανατικοι αντικαπνιστες,θεωρουν οτι ετσι λυθηκε το προβλημα μας σκεπτομενοι και  παλι εγωκεντρικα.

 

Φυσικά και δεν λύθηκε το πρόβλημα. Είναι ένα βήμα όμως πρός την λύση.

 

  Τι σχεση εχει ποσο χρονω ειμαι κτλ.

 

Φυσικά και έχει....

 

Μου κάνει εντύπωση πάντως το γεγονός ότι ενώ το συγκεκριμένο στοιχειώδες πρόβλήμα έχει λυθεί στο σύνολο του πολιτισμένου κόσμου, στην Ελλάδα το συζητάμε ακόμη, χρησιμοποιώντας διαφόρων ειδών δικαιολογίες. 

 

Γιατί πολύ απλά δεν μας αρέσει ο πολιτισμός, προτιμούμε τις επιλογές και την ευελιξία που μας χαρίζει η καφρίλα.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Τζωννυ..μηπως τελικα ειμαστε? :D ;)

 

 

Ξερω γω ρε Σταυρο παντως λιγοτεροι ειμαστε σιγουρα.Μας πηραν φαλαγγι.

 Μας βλεπω στο μελον σε καταγωγια με χαμηλα φωτα να μοιραζουμε το τσιγαρακι στα 4.

 Τελοςπαντων καποιος επρεπε να κανει και το δικηγορο του διαβολου.

Φορουμ αποψεων ειναι και καλα ειναι να μην παει το θεμα σε ποσο χρονω εισαι ή οτιδηποτε.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω γω ρε Σταυρο παντως λιγοτεροι ειμαστε σιγουρα.Μας πηραν φαλαγγι.

 Μας βλεπω στο μελον σε καταγωγια με χαμηλα φωτα να μοιραζουμε το τσιγαρακι στα 4.

 Τελοςπαντων καποιος επρεπε να κανει και το δικηγορο του διαβολου.

Φορουμ αποψεων ειναι και καλα ειναι να μην παει το θεμα σε ποσο χρονω εισαι ή οτιδηποτε.

 

εξορία θα μας στείλουν σε καμιά βραχονησίδα !!!  ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ρε Φιλε οκταπους μπερδευεσαι .Θελω το χωρο μου κακο ειναι οπως θες το δικο σου .Και αν δεν ειναι το τσιγαρο το θεμα τι ειναι τελικα?Εξηγησε μου δηλ γιατι αισθανομαι ξαφνικα πολυ μικρος και ανοητος.Δηλ αν ημουν 50αρης καπνιστης και ελεγα τα ιδια θα σκεφτσοσουν μαλον τι?Μην το κανεις αυτο αδερφε ειναι μαλακια.

 Διαφωνουμε στο θεμα αλλα δεν κρινω την νοημοσυνη μεσα απο αυτο και οπως ειπα δεν καπνιζεις αρα δεν περιμενω να καταλαβεις.Εγω απο την αλλη καταλαβαινω την αναγκη για καθαρο μαγαζι .Οκ να υπαρχουν απλα θελω και χωρους για να βγαλω την καφριλα ,οπως την τουμπα ενα πραμα.Που το κακο. Δεν θελω να καπνιζω στην μαπα αλλα ουτε θελω να βλεπω την ψινισμενη σου μουρη,οπως και συ την δικη μου.Ας υπαρξει μια λυση σε αυτο.Γιατι πρπει να ειμαι ανωριμος που ζητω κατι τετοιο ακομα δεν το καταλαβαινω.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξορία θα μας στείλουν σε καμιά βραχονησίδα !!!  ;D

 

 

Βλεπω να γεμιζουν οι βραχονησιδες κοσμο φιλε μου.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Johnny.T σόρυ αλλά δεν βγάζεις νόημα.

 

Ας υπαρξει μια λυση σε αυτο.

 

Λύση υπάρχει απλά δεν σ' αρεσει.

 

Τέλοσπάντων, δεν το συνεχίζω. Ας ελπίσουμε ότι με τα χρόνια θα καταλάβεις.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου