Προς το περιεχόμενο

Eurovision 2014


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λετε τωρα να γινει μοδα το μουσι και στις γυναικες? Ηδη κανει θραυση στους νεους κυριως αντρες....

 

Φίλως το ξύρισα προχθές λαίμαι και άφησα μόνο το πουστάκι ;D ;D ;D

 

Πέρα απ τη πλάκα, σε όλους τους κοινωνικούς χώρους, υπάρχουν άνθρωποι σοβαροί και Χατζηαβάτιδες, ή και γελοίοι. Τυχαίνει να έχω φίλη τραβεστί- η οποία δυστυχώς μετοίκισε με τη κρίση στη Γαλλία- είχε μεταφραστικό γραφείο που απασχολούσε 7 υπαλλήλους και το έκλεισε. Μπορεί να ήταν σα τον Οδυσσέα Ανδρούτσο* εμφανισιακά και της το είχα πει  ;D, αλλά στη ψυχή ήταν πιο κύριος από πολλούς κυρίους.

Έχω φίλη κολλητή λεσβία και μου έκανε τρομερή εντύπωση πριν λίγο καιρό με κάτι που μου είπε. Ήταν τις μέρες των αγανακτισμένων στο Σύνταγμα, όταν κάποια μέρα συνέπεσε και ένα gaypride. Ένοιωσα ηλίθια μου είπε που κάποιοι επέλεξαν να διατρανώνουν την ομοφυλοφιλία τους τη στιγμή, που οι υπόλοιποι διαμαρτυρόμασταν για την ίδια μας τη ύπαρξη.

 

* Η πλειονότητα ομο-αμφι-λεσβο-τραβεστί, έχουν αυτοσαρκαστικό χιούμορ, αρκεί να αντιληφθούν πως είσαι άτομο καλών προθέσεων και σκοπός σου δεν είναι να τους προσβάλεις.

Επαναλαμβάνω λοιπόν, πως γελοίοι υπάρχουν παντού, γκέι και στρέιτ.

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 396
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

                                                             Πάντως και σαν "άνδρας" δεν λέει και πολλά.......                                                                                                                                           con2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δευτερη φωτο φαινεται σαν μια γυναικα κοντοκουρεμενη. Δεν εχει την ομορφια της πρωτης φωτο βεβαια... :P

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κύριοι ήξερα για το μούσι.

Μέχρι και άσμα υπάρχει...

 

Νάτος νάτος

ο φούστης ο μουσάτος

κόψε το μούσι

να μη σε λένε φούστη. ;D ;D

 

Το ανθρώπινο περιβάλλον όμως στο οποίο αναφέρεσαι είναι πολύ πιο ανεκτικότερο με κάποιους απ'ότι με κάποιους άλλους. Εκτός και αν νομίζεις ότι εσύ είχες π.χ. στο σχολείο σου, την ίδια αντιμετώπιση με έναν π.χ. θηλυπρεπή νεαρό που του άρεσε να φοράει φανταχτερα χρώματα.

Το ανθρώπινο περιβάλλον στο οποίο αναφέρομαι, είναι αμείλικτο στην αντιμετώπιση της διαφορετικότητας, ειδικά όταν αυτή προέρχεται από δημιουργικότητα (και το σεξ έχει να κάνει καθαρά με αυτό) που εκφράζεται με διαφορετικό από τους συνηθισμένους τρόπους.

 

Αντιμετωπίζεται σαν απειλή, δημιουργεί φόβο και μίσος και πρέπει να παραγκωνιστεί - εξαφανιστεί, γιατί αποτελεί απειλή για την σταθερότητα - ασφάλεια (γιατί δρα, κινείται, δημιουργεί, πρωτοπορεί) που πάνω της στηρίζεται όλη δομή αυτού του ανθρώπινου περιβάλλοντος.

 

Ακόμα και ο "χαρισματικός" άνθρωπος είναι τέτοια απειλή.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατέβαινε έτσι (νορμάλ) φίλε μου απ'την πανέμορφη Χαλκίδα 8), κανείς δεν θα έλεγε τίποτα και μάλλον θα ήταν κάπου στην μέση στην βαθμολογία, οπότε......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατέβαινε έτσι (νορμάλ) φίλε μου απ'την πανέμορφη Χαλκίδα 8), κανείς δεν θα έλεγε τίποτα και μάλλον θα ήταν κάπου στην μέση στην βαθμολογία, οπότε......

Εγώ πάλι, μακρύ μαλλί έχω, μουσάκι έχω, τι μου λείπει?

 

Το βυζί κύριοι.

Αν είχα και βυζί, κατέβαινα και τους έπαιρνα όλους παραμάζωμα! ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι, όπως τα διαβάζω, στο παρόν htread, βλέπω να γίνονται της μοδός (ξανά) τα "Καλιαρντά" του Πετρόπουλου.  ;D

 

 

http://www.politeianet.gr/books/9789602111598-petropoulos-g-ilias-nefeli-kaliarnta-197481

 

εσείς, μπενάβετε ή δε μπενάβετε;

 

 

"να αβέλεις πιασμαντό σε σερμελιά και μουτζό να γίνεται!"

 

;D  8) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατέβαινε έτσι (νορμάλ) φίλε μου απ'την πανέμορφη Χαλκίδα 8), κανείς δεν θα έλεγε τίποτα και μάλλον θα ήταν κάπου στην μέση στην βαθμολογία, οπότε......

Στη Χαλκιδα δεν εχουμε τετοια φαινομενα φιλτατε, εδω ειμαστε ολοι Straight και Χριστιανοι Ορθοδοξοι. proud.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ δεν έχεις μέλλον..... ;D ;D

Δεν έχω μέλλον, γιατί με αδίκησε η φύση και δεν μου έδωσε και βυζί. ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου