Προς το περιεχόμενο

Eurovision 2014


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

...

Τα καταφέρνουν πάντοτε; Ίσως όχι, αλλά αγωνίζονται τουλάχιστον για αυτό που οι ίδιοι θεωρούν ευγενικό σκοπό, την απελευθέρωση της ανθρώπινης σκέψης.

...

 

Αμήν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 396
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Εγώ, αν και άκληρος (και έτσι θα πεθάνω), κατανοώ τις "αγωνίες" των γονέων.

Ας πούμε δεν θα ήθελα ποτέ (ούτε στον χειρότερο εχθρό μου ένα πράμα), ο υιός μου (αν είχα) να γινόταν κιθαρίστας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ, αν και άκληρος (και έτσι θα πεθάνω), κατανοώ τις "αγωνίες" των γονέων.

Μεγάλη μπουκιά, μεγάλο λόγο μπλα μπλα κλπ κλπ....  ;)

 

Καμία αγωνία για την Eurovision αφού βλέπουν πως αντιμετωπίζεται στο σπίτι.

Εξάλλου ο "αποκωδικοποιητής τους" μπορεί να την χειριστεί.

 

Αντίθετα αγωνία υπάρχει αν βλέπουν (και δη μόνα τους) Ελληνικές τηλεοπτικές σειρές ή Nickelodeon (όχι τα cartoons) και ακόμα χειρότερα MTV.

Για να μην πω για αστείους (γιέα ροκ μαν) γονείς που βάζουν στα 6χρονά τους Πανούση και άλλους ακατάλληλους (Έλληνες και ξένους) για τρυφερές ηλικίες.

Ανησυχία υπήρξε όταν ο (10χρονος) μικρός μου άκουγε μόνος του (που το βρήκε) Tom Waits (Blood Money ή Alice δεν κοίταξα) και δήλωσε ότι του άρεσε ζητώντας και τους στίχους (όχι αγοράκι μου, δεν παίζει αυτό με την καμία και δως μου τώρα το CD).  :-\

 

Αλλά στη Eurovision όχι, δεν υπάρχει ανησυχία.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μεγάλη μπουκιά, μεγάλο λόγο μπλα μπλα κλπ κλπ....  ;)

 

 

 

ΔΕΝ υπάχει περίπτωση να φάω μεγάλη μπουκιά ΠΟΤΕ. ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καίτοι αναφέρθηκα στην (μουσική και όχι οπτική) διαφορετικότητα της Γεωργίας από το πρώτο μου post (το οποίο προφανώς δεν διαβάσατε αμφότεροι), δεν αναιρεί το γεγονός ότι είναι ένα ενδιαφέρον μεν, μέτριο δε τραγούδι.

 

 

Να εκφράσω επίσης μέσω αυτού του thread και την λύπη μου σε αυτούς που ρομαντικά/αμετανόητα/ανόητα/απέλπιδα/ουτοπικά/../.../... στήνονται τόσες ώρες μπροστά από την τηλεόραση περιμένοντας να ακούσουν μέσω Eurovision, μία Ευρωπαική Μουσική πρόταση. Παιδιά, υπάρχουν άλλα φεστιβάλ για αυτό το πράγμα.

 

Το συγκεκριμενο τραγουδι δεν ηξερα οτι ηταν της Γεωργιας, εχτες το διαπιστωσα οταν το εβαλε φιλος συμφορουμιτης εδω για αυτο και ειπα οτι δεν το ανεφερε κανεις.

Γιουροβιζιον δεν βλεπω ποτε, οχι οτι ειναι κακο, απλα καποια στιγμη ακουσα απο μια τηλεοραση στο σπιτι μια μουσικη που μου αρεσε αρκετα, νομιζα οτι ηταν μια παρουσιαση καποιου γκρουπ η κατι παρομοιο, απο μακρια που ειδα μου αρεσε και το βιντεο κλιπ και στο φιναλε ακουσα τη γνωστη φωνη του Καπουτζιδη και διαπιστωσα οτι επροκειτο για τραγουδι - συμμετοχη στο φετεινο πανηγυρακι... που φυσικα δεν θα ειχε καμια απολυτως τυχη συμφωνα με τα μουσικα standards του συγκεκριμενου διαγωνισμου ...

 

Επαναλαμβανω τωρα που το ξανακουω οτι μου αρεσει αρκετα και θα εχω τον νου μου να μαθαινω νεα απο αυτο το γκρουπακι, ντουετο, δεν ξερω τι ακριβως ειναι, αν δεν προκειται για ενα δημιουργημα με μοναδικο σκοπο τη συμμετοχη στο φεστιβαλ.

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι πάντως όλοι οι ευαίσθητοι μπαμπάδες ρόκερς - όχι εδώ μέσα, γενικα - πώς εξήγησαν ΑΥΤΟ στο παιδί τους;

 

hqdefault.jpg

 

;D ;D ;D

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ, αν και άκληρος (και έτσι θα πεθάνω), κατανοώ τις "αγωνίες" των γονέων.

Ας πούμε δεν θα ήθελα ποτέ (ούτε στον χειρότερο εχθρό μου ένα πράμα), ο υιός μου (αν είχα) να γινόταν κιθαρίστας.

 

Ρε φίλε, ο καθενας ας κάνει ότι θελει στο σπιτι του. Το θεμα ειναι να μην προκαλεί έξω. Μου βγαίνει ο αλλος σε μπαρακι 2x2, στο κοινο είναι οι γονεις του και ενας ξαδερφος, και φοράει αμανικο τζιν και γυαλι ηλίου και στην κιθάρα αυτοκολλητο The Exploited και παίζει Κατσιμίχα.

 

Τι θα πω εγω στο παιδι μου γι'αυτον? Δεν ειμαι κιθαροφοβικος, έχω και φίλο κιθαριστα, και περνάμε μια χαρα, βγαίνουμε και μαζι και όλα καλα, απλά μου χαλάνε την αισθητική οταν προκαλουν.

 

Τελευταία ζητάνε και να παίζουνε σε γκρουπς με αλλα ατομα, εχει χαθει καθε μετρο ::)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου