Προς το περιεχόμενο

Eurovision 2014


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 396
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Συγνώμη,ρε παιδιά...

Μόνο σε μένα βγάζει αυτό;

http://www.noiz.gr/index.php?topic=203716.msg809307;topicseen#top

 

Μετά τα ονόματα που διαβάζουν αυτό το θέμα,γράφει για "κρυφούς".

Παίζει να είμαι κι εγώ μέσα;Δεν με βλέπω πουθενά.

 

 

Just kiddin'... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ξεπερασμένα ρε παιδιά αυτά, τραβεστί έγινε και η γιαγιά μου, του χρόνου θέλω κοπρολάγνους, σεξ με ζώα, και τελετουργικούς αυτοακρωτηριασμούς για να νιώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Or what? ;D

Ξέρω που μένεις....και θα πώ στον άντρα της Δέσποινας ότι εσύ ήσουν στο φωτοτυπικό μαζί της... ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ray, πίστεψέ με όταν λέω ότι γαμήθηκα στη δουλειά, μας πήδηξε ο μαγαζάτορας, την έσκισα την κιθάρα, τον έχω χεσμένο τον μπάτσο και άλλα πολλά τέτοια, αν και όλα τα ρήματα υπάρχουν στην καθημερινότητά μας, κανένα από τα παραπάνω γεγονότα δεν συνέβη κυριολεκτικά και κανένα ζώο δεν πληγώθηκε.

 

Όπως εύστοχα παρατήρησε και ο Sfaku για άλλο ζήτημα, κανένα από αυτά τα παραδείγματα ούτε ενέχουν υπόνοιες ρατσιστικής συμπεριφοράς, ούτε είναι φυσικά φορτισμένα από πραγματικά γεγονότα που συνέβησαν, αντίθετα με τη χλεύη, την καταπίεση, το ξύλο και τους θανάτους ομοφυλοφίλων.

Ή δεν έχεις ακούσει ποτέ για μαγκίτες που κατέβαιναν Συγγρού για να δείρουν τους τραβεστί;

 

Για να το κάνω πιο λιανά, π.χ. αν έβλεπες έναν Ραβίνο και διαφωνούσες αισθητικά με τις μπούκλες του, θα έλεγες "πωπω μου τη σπάνε τόσο αυτές οι κωλομπούκλες, που θα τον έχωνα άνετα σε ένα θάλαμο αερίων";

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ξεπερασμένα ρε παιδιά αυτά, τραβεστί έγινε και η γιαγιά μου, του χρόνου θέλω κοπρολάγνους, σεξ με ζώα, και τελετουργικούς αυτοακρωτηριασμούς για να νιώσω.

 

Μανο, το ψοφησες :P

 

Εντάξει, για ορισμένους αυτή είναι η αλληλουχία, τι να κάνουμε...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικό σχόλιο:το ρεζουμέ πάντως αυτής της συζήτησης είναι ότι το εν λόγω θέαμα σοκάρει.

 

Οι διαχωρισμοί περί αισθητικής, καλλιτεχνίας κλπ μοιάζουν να προσπαθούν να καλύψουν την αμηχανία μας απέναντι σε αυτό που μας σοκάρει και έρχεται σε κόντρα με τις εν γένει φιλελεύθερες ιδέες μας. Κοινώς η Θέκλα έπαιξε με τα όριά μας (και κέρδισε κιόλας).

 

Σήμερα μιλούσα με μία φίλη από το ΒΕΡΟΛΙΝΟ για το θέμα. Το σχόλιό της ήταν ότι η σκηνική παρουσία της Κοντσίτα ήταν εντελώς ανούσια και αδιάφορη, γιατί άτομα με τέτοια εμφάνιση έχει δει σε πολλά gay pride στο Βερολίνο, στην Κολωνία και αλλού. Στο τέλος είπε "αν ήθελε να σοκάρει, έπρεπε να προσπαθήσει περισσότερο".

 

Τράβα βρες άκρη... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το κάνω πιο λιανά, π.χ. αν έβλεπες έναν Ραβίνο και διαφωνούσες αισθητικά με τις μπούκλες του, θα έλεγες "πωπω μου τη σπάνε τόσο αυτές οι κωλομπούκλες, που θα τον έχωνα άνετα σε ένα θάλαμο αερίων";

 

Φαντάζομαι ότι η μπούκλα του ραβίνου έχει κάποιο συγκεκριμένο θρησκευτικό νόημα, κάποια παράδοση από πίσω της, δεν τις έχουν γιατί πάνε ωραία με το καπέλο. Το φούστα/μούσι δεν το κόβω για κάμια παράδοση ετών.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι ότι η μπούκλα του ραβίνου έχει κάποιο συγκεκριμένο θρησκευτικό νόημα, κάποια παράδοση από πίσω της, δεν τις έχουν γιατί πάνε ωραία με το καπέλο. Το φούστα/μούσι δεν το κόβω για κάμια παράδοση ετών.

Εσένα γιατι σε ενδιαφέρει γιατί έχει κάποιος ό,τι έχει;

Το θέμα το συζητάμε ως αισθητικό, όχι;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου