Προς το περιεχόμενο

Eurovision 2014


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 396
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Βρε 'συ Ray, δεν υπάρχει άσπρο μαύρο, ή έτσι ή γιουβέτσι, δεν μπορείς να το καταλάβεις αυτό;

 

Καλά εσύ δεν μιλούσες για το "αισθητικό περιεχόμενο και μόνο";

 

Πάντως όποια και να είναι η συζήτηση το αισθητικό περιεχόμενο και μόνο της συγκεκριμένης εικόνας είναι αμφιβόλου ποιότητας.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φούστα/μούσι έχει στο μυαλό όλων μας ζωή μερικών ημερών και δεν έχει εμφανιστεί γενικευμένα στις κοινωνίες μας.

 

sean-connery-in-kilt-1-696x1024.jpg

 

Σε έχω χαλαρά:

 

 

1186.jpg

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@spy

;D ;D ;D ;D

Thankz.

Ορίστε τι ακριβώς εννοώ.

 

Καλά εσύ δεν μιλούσες για το "αισθητικό περιεχόμενο και μόνο";

 

Εε ναι, αφού τώρα, σήμερα, εδώ, σ' αυτό τον κόσμο που ζούμε, όχι το έτος 2396 μπορείς να κρίνεις το αισθητικό περιεχόμενο και μόνο. Τι δεν καταλαβαίνεις; Όταν κι αν το φούστα/μούσι αποκτήσει το κύρος του σκωτσέζικου κίλτ τότε η συζήτηση για αισθητικό περιεχόμενο και μόνο δεν θα έχει νόημα. Έλεος Ray.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς...

Μήπως σε λένε Ρίζο; ;)

 

Καλά Ray, ότι πείς. Τα επιχειρήματά σου είναι καταιγιστικά.

Να σου θυμίσω μόνο ότι εσύ ξεκίνησες την κουβέντα με το http://www.noiz.gr/index.php?topic=203716.msg808805#msg808805.

 

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησες κι εσύ για ξύλο; Δεν το πρόσεξα.

 

Ρε συ πώς να στο πω; Δεν υπάρχει μεμονωμένη αισθητική ΠΟΥΘΕΝΑ.

Όλα φιλτράρονται από εμάς.

Πες μου δεν έχεις ξαναδει drag queen; Τραβεστί; Φαντάζομαι πως ναι. Άρα ήξερες τι έβλεπες και τι απέρριπτες, (μόνο) με την "αισθητική" σου.

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησες κι εσύ για ξύλο; Δεν το πρόσεξα.

 

Ρε συ πώς να στο πω; Δεν υπάρχει μεμονωμένη αισθητική ΠΟΥΘΕΝΑ.

Όλα φιλτράρονται από εμάς.

Πες μου δεν έχεις ξαναδει drag queen; Τραβεστί; Φαντάζομαι πως ναι. Άρα ήξερες τι έβλεπες και τι απέρριπτες, (μόνο) με την "αισθητική" σου.

 

Πρόσεξε τώρα πως τα φέρνει η ζωή. Ένας συγχωριανός του πατέρα μου έχει κάνει εδώ και 3 δεκαετίες περίπου, αν θυμάμαι καλά, εγχείρηση αλλαγής φύλου. Έχω κάνει συζητήσεις με την (πλέον) συγκεκριμένη γυναίκα. Αν και το χωριό όπως καταλαβαίνεις δεν το είχε χωνέψει στην αρχή (και ίσως δεν το έχει χωνέψει ακόμα) και αντιμετώπισε άπειρες δυσκολίες (για χρόνια ο πατέρας της δεν της μίλαγε) πλέον δεν φαίνεται να έχει κανείς πρόβλημα. Ούτε κρύβεται, όλοι το ξέρουν. Και πίστεψέ με δεν χρειάστηκε ποτέ να κάνει κάτι τόσο ακραίο ούτε και έκανε. Όπως καταλαβαίνεις ξέρω τι πάει να πεί αξιοπρέπεια σε κάτι τόσο δύσκολο.

 

Βλέπεις το να γίνεις drag queen είναι επιλογή, μπορείς και να γίνεις απλή γυναίκα.

 

Μήπως εσείς είστε οι "περίεργοι" που βλέπετε πράγματα εκεί που δεν υπάρχουν.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάθε περίπτωση, χαίρομαι που, όπως καταλαβαίνω, συμφωνείς ότι δεν προσέγγισες τη συγκεκριμένη στυλιστική επιλογή της Κοντσίτας μόνο αισθητικά αλλά και με σημαντικό κοινωνικό background. Ιδίως από τη στιγμή που έχεις και άποψη στο θέμα (βλ. drag queen / γυναίκα).

 

Πάντως FYI το να γίνεις drag queen είναι κάτι το διαφορετικό από το να αλλάξεις φύλο. Οι περισσότερες drag queens ΔΕΝ θέλουν να αλλάξουν φύλο.

 

Την κάνω για να πάω καμιά βόλτα γιατί έχω άδεια αυτές τις μέρες και όλο μπροστά στο πισι τη βγάζω. Αν δω καμιά μουσάτη θα της δώσω χαιρετίσματα. ;)

 

Peace.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου