Προς το περιεχόμενο

Eurovision 2014


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ξεπερασμένα ρε παιδιά αυτά, τραβεστί έγινε και η γιαγιά μου, του χρόνου θέλω κοπρολάγνους, σεξ με ζώα, και τελετουργικούς αυτοακρωτηριασμούς για να νιώσω.

 

https://yourlogicalfallacyis.com/slippery-slope

 

Πρεπει να το κανω bookmark το site, θα χρησιμευει γενικως για το noiz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 396
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

https://yourlogicalfallacyis.com/slippery-slope

 

Πρεπει να το κανω bookmark το site, θα χρησιμευει γενικως για το noiz.

 

Please do.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://yourlogicalfallacyis.com/slippery-slope

 

Πρεπει να το κανω bookmark το site, θα χρησιμευει γενικως για το noiz.

 

 

Ναι κάντο, γιατί χρειάζεται αριστοτελική λογική για να αναλύσουμε το... τραβέλι μετου μούσι  ;D ;D ;D

 

Αυτή είναι η σύγχρονη μουσική: Αριστοτελική λογική για το μούσι (φτηνοί στα πίτουρα ) και bypass όλα τα μουσικά στοιχεία (αρμονία- μελωδία- ενορχήστρωση) γιατί είναι πιο κοινότυπα και από το τζατζίκι με γιαούρτι. Lady Gaga στον κύβο: Μπριζόλες για φόρεμα, εξτριμ προχώ δηλαδή, και φα-σολ-άδες για ρεφραίν: συντηρητισμός μέχρι θανάτου μουσικά, αλλά παιδιά φοράω μπριζόλες  ;D ;D ;D 40 ετών μπαλάντα, τραβέλι σαν τον νικητή πριν 20 χρόνια του Ισραήλ, αλλά παιδιά έχω μούσι  ;D ;D ;D

 

 

Μα την Παναγία αν δεν υπήρχε ο Μπαχ και η παρέα του, θα έσπαγα τα δάχτυλά μου για να μη νομίζει κανείς ότι είμαι μουσικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι κάντο, γιατί χρειάζεται αριστοτελική λογική για να αναλύσουμε το... τραβέλι μετου μούσι  ;D ;D ;D

 

Αυτή είναι η σύγχρονη μουσική: Αριστοτελική λογική για το μούσι (φτηνοί στα πίτουρα ) και bypass όλα τα μουσικά στοιχεία (αρμονία- μελωδία- ενορχήστρωση) γιατί είναι πιο κοινότυπα και από το τζατζίκι με γιαούρτι. Lady Gaga στον κύβο: Μπριζόλες για φόρεμα, εξτριμ προχώ δηλαδή, και φα-σολ-άδες για ρεφραίν: συντηρητισμός μέχρι θανάτου μουσικά, αλλά παιδιά φοράω μπριζόλες  ;D ;D ;D 40 ετών μπαλάντα, τραβέλι σαν τον νικητή πριν 20 χρόνια του Ισραήλ, αλλά παιδιά έχω μούσι  ;D ;D ;D

 

 

Μα την Παναγία αν δεν υπήρχε ο Μπαχ και η παρέα του, θα έσπαγα τα δάχτυλά μου για να μη νομίζει κανείς ότι είμαι μουσικός.

 

Ασχολειται με τη μουσικη κανεις στο θρεντ στη Γιουροβιζιον και δεν το πηρα χαμπαρι; ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις παραγγειλα 3 πιτσες απο Pizza Fan. pizza000.gif

(μετα απο 31 σελιδες ειπα να γραψω κατι πραγματικα σοβαρο και χρησιμο)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται αυτή η συζήτηση. Ο άνθρωπος ήθελε να προκαλέσει. Το τι είχε σκοπό μόνο αυτός το ξέρει,αλλά έχοντας το ''δεδικασμένο'' από τύπους σαν την Lady Gaga μπορούμε να ισχυριστούμε ότι το κανε για να πουλήσει και τα κατάφερε.

 

Δεν κατανοώ το όλο σούσουρο και επίσης δεν αντιλαμβάνομαι γιατί πρέπει να θεωρούνται ομοφοβικά κάποια σχόλια που έγιναν εδώ μέσα. Η πλειοψηφία των ομοφυλόφυλων που εμφανίζονται στα κανάλια δεν είναι μπας-κλασσαρία? Μπορεί να είναι γενικευμένα σχόλια αλλά καθόλου αδικαιολόγητα. Ελάχιστες αξιόλογες προσωπικότητες που δήλωσαν τη διαφορετικότητα (Γ. Μαρίνος πχ) έχουν παραμείνει στο προσκήνιο.

 

Επίσης ο χαρακτηρισμός ''πουστοβίζιον'' δεν απέχει από την πραγματικότητα διότι αν το καλοσκεφτείς πάλι οι περισσότεροι ''gay'' (το αναφέρω έτσι για συντομία) στο διαγωνισμό ήταν ως επί το πλείστον ΓΕΛΟΙΟΙ.

 

Επιπλέον, το θέμα περί αισθητικής κατά τη γνώμη μου δεν είναι καθαρά υποκειμενικό. Το όμορφο και το άσχημο είναι όροι που έχουν προκύψει διϋποκειμενικά, δηλαδή αποτελούν έναν μέσο όρο του τι θεωρείται όμορφο και τι άσχημο γενικά απ όλους. Αισθητικά, το τραγούδι της αυστρίας ήταν αισθητικά ΤΕΡΑΤΩΔΕΣ (οπτικά). Γι αυτό και προκάλεσε εξάλλου,διότι το όμορφο γενικά δεν προκαλεί αλλά κατευνάζει και ευφραίνει.

 

άσε, τέλος που ο συγκεκριμένος άνθρωπος θεωρώ ότι προσβάλλει τόσο τους ομοφυλόφιλους όσο και τους ετεροφυλόφιλους μόνο και μόνο με την ασχήμια της εμφάνισης του. Οι στίχοι του κομματιού δε με ενδιαφέρουν γιατί μπορούσαν να τραγουδηθούν και με άλλη αμφίεση.

 

όλα ήταν ένα τρικ και πέτυχε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κατ' αρχάς αυτό το "ένα τραβέλι" είναι υποτιμητικός χαρακτηρισμός και δεν βοηθάει τη συζήτηση.

 

Πρέπει -εν προκειμένω- να γίνει κατανοητό ότι η περσόνα με τα μούσια και τη φούστα είναι ένα stage act (όπως η Πολωνή με το γουδοχέρι) το οποίο πρέπει να κριθεί ως μέρος του αισθητικού "πακέτου" που συνοδεύει το τραγούδι. Σκοπός του ήταν να προβοκάρει (και με τον τρόπο να κερδίσει) και τα κατάφερε.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου