Προς το περιεχόμενο

Eurovision 2014


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 396
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ειχα ακουσει καποτε στην εκπομπή του "Δουρειου Ηχου" με τον Τζιμακο, πως η Eurovision δεν είναι τιποτε παραπανω από μια γελοια παρελαση ομοφυλοφίλων. Δεν θυμαμαι ποια χρονια,που και ποιος κερδισε, απλα δυστηχως δεν υπαρχει αυτή η εκπομπή του Τζιμακου πλεον στο Ραδιο 9, αλλιως θα ριχναμε πολύ γελιο με το σχολιασμο αυτου του γελοιου.

Αχ Τζιμακο, ποσο μου λείπεις, πως περιμενα να παει η ωρα 12:00 για να ακουσω τον jefrey Papandreou να λεει: "Eιμαστε...αντιεξουσιαστες"

Δεν ξερω εάν το S.A.G.A.P.O. του Μιχαλη Ρακιτζή σε ποσους αρεσε και εάν ητανε "καταλληλο" για τη Eurovision καποτε, αλλα η γενικοτερη αρρενωποτητα του συγκροτηματος(ως εικονα, δεν τους γνωριζω προσωπικα τους μουσικους,αλλα αυτό εδειχναν προς τα εξω) ητανε σιγουρο πως ητανε κατι¨"αρνητικο" για την Ελληνικη προσπαθεια,για αυτό το λογο και πολεμηθηκε τοσο εκεινη την εποχη,επειδη αυτοι που θελανε να εχει η χωρα μας ελπιδες να κερδισει,ωστε να γινει σε εμας η επομενη Eurovision και να κονομήσουνε από τις διαφημισεις, "κατι ξερανε" και θελανε να στειλουνε καποιον άλλο που δεν θα εδειχνε τοσο "φανατικος" με το φυλο του, η καποια ξεκ****αρα που οσο να'ναι εχει περισσοτερες ελπιδες από έναν ανδρα που δειχνει straight.

Καημενε μου Μιχαλη, που πας βρε Μιχαλη μου με αυτές τις στολες,με αυτους τους μουσικους που δεν φωτογραφίζονται ποτε αγκαλια με αντρες σε κανενα περιοδικο του Lifestyle? Δεν ηξερες, δε ρωταγες?

Και αυτό δεν συμβαινει μονο στην υπολοιπη Ευρωπη.Εδω στην Ελλαδα αυτό δεν γινεται τοσα χρονια στο χωρο τεχνης?

Ο Μάνος Χατζηδάκης υπήρξε ένας μεγάλος Έλληνας μουσικοσυνθέτης και σπουδαίος πνευματικός άνθρωπος που λάμπρυνε την γεννιά του. Άφησε μουσικό έργο όπως¨ «το χαμόγελο της τζοκόντα» που θα μείνει κλασικό δίπλα στους μεγάλους ευρωπαίους και παγκόσμιους μουσουργούς.

Προφανώς δεν έχει ανάγκη το έργο του Χατζηδάκη κανενός την συνηγορία.Παραθετω (από :

http://www.agonaskritis.gr/%CE%BF-%CE%BC%CE%B5%CE%B3%CE%AC%CE%BB%CE%BF%CF%82-%CE%BC%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B8%CE%AD%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%BC%CE%AC%CE%BD%CE%BF%CF%82-%CF%87%CE%B1%CF%84%CE%B6/#

(Εφημεριδα τη Κρητης)

ένα σκωπτικό ανέκδοτο για τον μεγάλο συνθέτη ο οποίος είχε την ιδιαιτερότητα του ομοφυλόφυλου. «Για να πετύχεις στην Ελλάδα υποτίθεται ότι έλεγε ο ΜΑΝΟΣ πρέπει να είσαι ή κομουνιστής ή αριστερός ή π****της. Εγώ δεν είμαι ούτε κομμουνιστής ούτε αριστερός.»

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αυτους τους μουσικους που δεν φωτογραφίζονται ποτε αγκαλια με αντρες σε κανενα περιοδικο του Lifestyle? .»

...για το μπασίστα, μην παίρνεις όρκο...κυκλοφορεί σε "παράγκες" ;) ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...για το μπασίστα, μην παίρνεις όρκο...κυκλοφορεί σε "παράγκες" ;) ;D

.................και πίνει και αλκοόλ, μη πούμε δε και για τη χρήση ναρκωτικόνε

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι θυμήθηκα κι άλλο υπέροχο τραγουδάκι από drag queen (νομίζω) αυτή τη φορά και από το μιούζικαλ: Rocky Horror Picture Show.

Κατηγορία fabulous.

Θα άρεσε και στον Πανούση. 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες ακουσα και το κορυφαιο στη δουλεια και απο νεο σχετικα ατομο!

 

 

'Αν ημουν εξω με το παιδι μου και περναγε η Κοντσιτα,θα του γυριζα το κεφαλι να μη βλεπει'!!!!!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ο μπασίσταs στο S.A.G.A.P.O. είναι ΘΕΟΣ. Όλα τα άλλα είναι λαλακίεs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου