Προς το περιεχόμενο

Eurovision 2014


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ίδιο είναι το δικαίωμα στο να μπορείς να οδηγάς το ίδιο στο να μπορείς να γίνεις γονιός; Για ρώτα αυτούς που έχουν παιδί, αν ήταν να επιλέξουν μεταξύ των δύο ποιό θα προτιμούσαν να διατηρηθεί.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 396
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Το ίδιο είναι το δικαίωμα στο να μπορείς να οδηγάς το ίδιο στο να μπορείς να γίνεις γονιός; Για ρώτα αυτούς που έχουν παιδί, αν ήταν να επιλέξουν μεταξύ των δύο ποιό θα προτιμούσαν να διατηρηθεί.

 

εξαρτάται από το αυτοκίνητο..  8) ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πάλι αρπάζεσαι βρε συ Νίκο...

 

προς θεού βρε...ούτε κατά διάνοια και σόρυ αν φάνηκε κάτι τέτοιο...

αναζητώ επ ευκαιρία μια απάντηση απλά να με πείσει (πρώτα από όλα γιατί δεν την έχω δώσει στον εαυτό μου)  από ανθρώπους που εκτιμώ το πνεύμα τους... δεν τρολάρω... ;D

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως ήδη υπάρχουν κάποια κριτήρια για την ανατροφή, απαγορεύεται π.χ. η κακοποίηση, το να εργάζεται σε μικρή ηλικία, υπάρχει υποχρεωτική εκπαίδευση κλπ... Ακόμα και για την τηλεόραση υπάρχουν κριτήρια, αυτά τα σηματάκια περί ακαταλληλότητας ;D

 

Φυσικά στην πραγματικότητα δε νοιάζεται κανείς, ο σώζων εαυτόν είναι και θα είναι το μότο του πλανήτη γη, αλλά τυπικά υπάρχουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το ίδιο είναι το δικαίωμα στο να μπορείς να οδηγάς το ίδιο στο να μπορείς να γίνεις γονιός; Για ρώτα αυτούς που έχουν παιδί, αν ήταν να επιλέξουν μεταξύ των δύο ποιό θα προτιμούσαν να διατηρηθεί.

 

αγαπητό χταπόδι, ποσώς με ενδιαφέρουν (σε πρώτη ανάγνωση) οι γονείς...τα παιδιά είναι το θέμα μου...

 

μπορείς να φανταστείς έναν παιδεραστή που κάνει ένα παιδί για να το πηδάει από το πρωί ως το βράδυ?

είναι σκληρή και τραβηγμένη εικόνα? κάνε της τις απαραίτητες αναγωγές προς τα κάτω και ίσως καταλάβεις τον προβληματισμό μου που δεν έχει να κάνει με το "έγκλημα" κατόπι εορτής (που έχει κάποια έστω πλημμελή  αντιμετώπιση όπως αναφέρει και ο Μάνος) αλλά με την πρόληψη...

 

 

 

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγαπητό χταπόδι, ποσώς με ενδιαφέρουν (σε πρώτη ανάγνωση) οι γονείς...τα παιδιά είναι το θέμα μου...

 

μπορείς να φανταστείς έναν παιδεραστή που κάνει ένα παιδί για να το πηδάει από το πρωί ως το βράδυ?

είναι σκληρή και τραβηγμένη εικόνα? κάνε της τις απαραίτητες αναγωγές προς τα κάτω και ίσως καταλάβεις τον προβληματισμό μου που δεν έχει να κάνει με το "έγκλημα" κατόπι εορτής (που έχει κάποια έστω πλημμελή  αντιμετώπιση όπως αναφέρει και ο Μάνος) αλλά με την πρόληψη...

 

Τα απλοποιείς αδερφέ. Κατ' αρχάς εσένα μπορεί να μην σε ενδιαφέρουν οι γονείς αλλά τον νόμο δεν μπορεί να μην τον ενδιαφέρουν. Κατά δευτερον η πρός τα κάτω αναγωγή πρέπει κάπου να σταματάει και μην μου πείς ότι αυτό μπορεί να γίνει εύκολα. Ύστερα η πρόληψη είναι κάτι που δεν γίνεται συχνά σε συνδυασμό με την απαγόρευση ακριβώς γιατί είναι πολύ δύσκολο να απαγορεύσεις σε κάποιον να κάνει κάτι χωρίς να έχει κάνει κάτι λάθος στο παρελθόν παρά μόνο με ενδείξεις και υποψίες. Βάλε στην εξίσωση ότι το να είσαι γονιός είναι απ' τα ιερότερα, αν όχι το ιερότερο, πράγμα στην ζωή ενός ανθρώπου και ελπίζω να καταλαβαίνεις γιατί απαγόρευση δεν μπορεί να υπάρξει.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αα, υπάρχει και ένα πιο πρακτικό ζήτημα. Πως θα απαγορεύσεις σε κάποιον να κάνει σέξ; Κι αν αποτύχεις μετά τι γίνεται, υποχρεωτική έκτρωση;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πως θα απαγορεύσεις σε κάποιον να κάνει σέξ;

Με φορολογία  ;D ;D ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με φορολογία  ;D ;D ;D ;D

 

Λεφτά υπάρχουν  ;D ;D ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λεφτά υπάρχουν  ;D ;D ;D

 

Αντικειμενικά κριτήρια.

Π.χ. αν είσαι ωραίος  τεκμαίρεται πως μαμάς 3 φορές το μήνα, κ.ο.κ....you catch my drift? ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου