Προς το περιεχόμενο

Thomann και παζάρια;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Αυτό όντως ισχύει. Είναι η καλύτερη - μέχρι τώρα - συμβουλή, αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι άλλο μας περιμένει μέχρι να αρχίσουν οι βραδυνές εκπομπές.

 

 

 

Βραδυνές εκπομπές; Το ότι οι noizαδες ειναι νυχτερινοί τύποι και απαντάνε στις…''μεγάλες τις ωρες'' που λενε…;

 

Πάντως καλύτερη τιμή, απ όσο ξέρω από φίλους, γίνεται και στα ιντερνετικά, αλλά μάλλολ για αρκετα μεγάλα ποσά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως καλύτερη τιμή, απ όσο ξέρω από φίλους, γίνεται και στα ιντερνετικά, αλλά μάλλολ για αρκετα μεγάλα ποσά

 

Οποιοσδήποτε πελάτης κάνει μεγάλο τζίρο, κατά κανόνα δικαιούται κάποιας έκπτωσης, η οποία όμως δεν μπορεί να νοηθεί ως αποτέλεσμα "παζαριού" για δύο λόγους : α) ισχύει για ΟΛΟΥΣ τους πελάτες της ίδιας κατηγορίας και β) το ποσοστό έκπτωσης είναι προκαθορισμένο και δεν τροποποιείται κατά περίπτωση.

 

Το λεγόμενο "παζάρι" όπως όλοι ξέρουμε ισχύει ΜΟΝΟΝ κατά περίπτωση και δεν το απολαμβάνουν μόνο οι μεγάλοι πελάτες αλλά και οι μικροί.

 

Πέραν αυτών, χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία (αν και θα αποκτήσω εντός του μήνα, αφού επιμένετε), επί της αρχής αποκλείω τη πιθανότητα ο Τόμαν να δίνει άλλες τιμές από το τηλέφωνο διότι αυτό είναι παράνομο. Θυμίζω σε όλους ότι ο Τόμαν δε συντηρεί φυσικά καταστήματα, συνεπώς δεν εμπίπτει στην κατηγορία της έκπτωσης τύπου cash-and-carry. Αν μαθευόταν ότι ο Τόμαν δίνει άλλες τιμές από το τηλέφωνο, θα ήταν εμπορικό σκάνδαλο πανευρωπαϊκής εμβέλειας και θα είχε οικτρές επιπτώσεις στη λειτουργία και τη δημόσια εικόνα της επιχείρησης.

 

Αυτά.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμίζω σε όλους ότι ο Τόμαν δε συντηρεί φυσικά καταστήματα...
Εχει τουλαχιστον ενα μεγαλο κεντρικο καταστημα, οπως και το MusicStore.

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει τουλαχιστον ενα μεγαλο κεντρικο καταστημα, οπως και το MusicStore.

 

Σωστά, και μάλιστα έχει ξαναγραφτεί.

Άκυρο λοιπόν αυτό το μέρος της απάντησής μου. Δυστυχώς, η υπόλοιπη ισχύει.

 

:)

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και σε πολλα αμερικανικα μαγαζια στο ebay,σε αφηνουν να προτεινεις καλυτερη τιμη! Μου εχει τυχει να παρω μαγνητες με 40% εκπτωση

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα μου έχουν κάνει στο Musicstore, όταν είχαμε παραγγείλει με ένα φίλο 3-4 πετάλια πριν απο περίπου 2 χρόνια.

Ο Έλληνας πωλητής (είχαμε μιλήσει μαζί του, για να τον ρωτήσουμε κάτι λεπτομέρειες για τη κατάθεση του ποσού, γιατί δεν είχαμε paypal) μας έκανε έκπτωση χωρίς να το ζητήσουμε.

Μικρό το πόσο βέβαια (και μπορεί να γινόταν έτσι και αλλιώς) αλλά συνέβη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

          Θεωρω τις πιθανοτητες του να ανοιξεις ενα νεοελληνικου (η νεο-οθωμανικου) τυπου παζαρι στο thommann λιγες, ασε δε που δεν ξερω αν εχει και ιδιαιτερο νοημα καθως πλεον και τα εγχωρια καταστηματα συμβαδιζουν εσκεμμενα στην τιμολογιακη πολιτικη τους ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ με το συγκεκριμενο καταστημα. Προσφατα κοιταζα μια Fender EJ στον νεο αντιπροσωπο της για να διαπιστωσω οτι η τιμη ηταν ιδια ακριβως με του Γερμανου.

 

          Απο εκει και περα θυμαμαι παντως καποια διαδικτυακα καταστηματα, κυριως αμερικανικα, τα οποια  ελεγαν δωσε μας link απο αλλο καταστημα του προιοντος που σε ενδιαφερει απο το οποιο να προκυπτει χαμηλοτερη τιμη απο την δικη μας , και εμεις θα παμε σε αυτη η και καλυτερη τιμη. Δεν βλεπω ομως να λεει καπου  κατι τετοιο ο thommann.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλ' τους ένα e-mail ή πάρ' τους ένα τηλέφωνο και ρώτα, δεν έχεις και τίποτα να χάσεις. Στην χειρότερη θα σου ικανοποιηθεί η περιέργεια.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου