Προς το περιεχόμενο

Αγορά πεταλιέρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μ'ενδιαφέρει να έχω ποιοτικούς ήχους απο πιανο, ambient εφφε κτλ. Απο εκει και πέρα καλό θα ήταν να υπάρχουν και κάποιοι καλοί verdrive ήχοι μέσα.

Διάβασε πρώτα τι είναι η midi τεχνολογία και τεχνική....και μετά δίνεις το χιλιάρικο :) ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε πρώτα τι είναι η midi τεχνολογία και τεχνική....και μετά δίνεις το χιλιάρικο :) ;)

 

Δλδ πως ακριβώς εγκαθίσταται αυτός ο μαγνήτης? Με Midi δεν εχω ασχοληθει γενικότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είπες τη λέξη πιάνο πας για μιντι πεταλιερα και τον ανάλογο καβαλάρη  :)

μαγνήτη...δεν αλλάζεις καβαλάρη ούτε γέφυρα....ούτε τρύπες δεν κάνεις, απλά προσθέτεις άλλον ένα μαγνήτη

 

Δλδ πως ακριβώς εγκαθίσταται αυτός ο μαγνήτης? Με Midi δεν εχω ασχοληθει γενικότερα.

http://www.noiz.gr/index.php?topic=180941.10

Δές εδώ που είχα κάνει κάποια demo με επεξηγήσεις

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Roland GR20 Guitar Synth  Γι'αυτο τι άποψη έχετε βλέπω έχει σχεδον τους ήχους που θέλω σενα βιντεο https://www.youtube.com/watch?v=9WPvczdXeW0.  Πωλείται απ'οτι έιδα και ένα στο νοιζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό έχω, είναι η παλαιότερη version του GR55...μια χαρά είναι. Ο μαγνήτης είναι ιδιος και στα 2 συστήματα....ΠΑΝΤΩΣ...

 

Αξίζει και μία ματιά εδώ

http://www.fishman.com/tripleplay

φρέσκο, με καλές κριτικές....με τη πρώτη ευκαιρία (εάν βρεθούν δηλ τα φράγκα...) θα το προσθέσω σε μία από τις κιθάρες μου

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γ**** και αυτό.   Αυτό δλδ ουσιαστικά δεν έχει κάποια πεταλιέρα απλα ασύρματα και ψηφιακά επικοινωνοί μονο με το pc.

Είναι Fishmann, το έχει ήδη βάλει ο John McLaughlin, έχει ΚΑΙ δικούς του ήχους, είναι ασύρματο...αλλά δεν έχει πετάλια όπως το Roland και σε βεβαιώνω ότι και τα 3 πετάλια της Roland είναι πολύ χρήσιμα.

Διάβασε πάντως από την αρχή τη κουβέντα που είχαμε κάνει τότε στο Noiz, νομίζω ότι θα τη βρείς πολύ χρήσιμη.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι Fishmann, το έχει ήδη βάλει ο John McLaughlin, έχει ΚΑΙ δικούς του ήχους, είναι ασύρματο...αλλά δεν έχει πετάλια όπως το Roland και σε βεβαιώνω ότι και τα 3 πετάλια της Roland είναι πολύ χρήσιμα.

Διάβασε πάντως από την αρχή τη κουβέντα που είχαμε κάνει τότε στο Noiz, νομίζω ότι θα τη βρείς πολύ χρήσιμη.

 

Ok θα το διαβασω σιγουρα.

4 απορίες έχω¨

1) Αυτές οι πεταλιερες της roland είναι συμβατες και με vst οπως το miroslav philarmoniκ και το ezdrummer?

2) o μαγνήτης αυτός φαντάζομαι απλα εφάπτεται δεν χρειαζεται κάτι άλλο?

3) Το τελευταίο pod line6 λέει τπτ ή είναι στα ίδια επίπεδα πλαστικότητας όπως τα προηγούμενα?

4) Που μπορώ να δοκιμάσω προιοντα της roland ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου