Προς το περιεχόμενο

Το Moderation και το Noiz - Παρακαλώ τη γνώμη σας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ζήτημα δεν είναι 'που πάει το νοιζ?', 'προς τι το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός', κλπ. Το ερώτημα είναι σαφές και αφορά το moderation.

Οντως δεν ειναι αυτο το ζητημα, αλλα δεν πιστευεις πως προκυπτει υστερα απο ολες αυτες τις συζητησεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 137
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παιδια ολα μεσα στην ζωη ειναι..και το νοιζ θα ειναι λιγο στα down του για μια περιοδο και μετα θα ξανανεβει και οι mods ανθρωποι ειναι και θα κανουν λαθοι που και που,οπως θα κανουν και σωστες κινησεις και εμεις το παρατραβαμε σαν μελη ωρες ωρες..ολα μεσα ειναι...

εγω πχ μαλωνω πολλες φορες με τον superfunk για μ@#ακιες και σε ενα λεπτο μιλαμε σαν να μην τρεχει τιποτα γιατι ξερουμε και οι δυο οτι στην ουσια πλακα κανουμε ακομα και οταν μαλωνουμε...

μην σκατε...πολυ σοβαρα εχουμε παρει τα πραγματα ρε παιδια μου φαινεται...το καψαμε τελειως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ζήτημα δεν είναι 'που πάει το νοιζ?', 'προς τι το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός', κλπ. Το ερώτημα είναι σαφές και αφορά το moderation.

Οντως δεν ειναι αυτο το ζητημα, αλλα δεν πιστευεις πως προκυπτει υστερα απο ολες αυτες τις συζητησεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως δεν ειναι αυτο το ζητημα' date=' αλλα δεν πιστευεις πως προκυπτει υστερα απο ολες αυτες τις συζητησεις?[/quote']

 

Νομίζω ότι δεν οδηγεί πουθενά η συγκεκριμένη συζήτηση, γιατί, απλά, έτσι είναι τα πράγματα... συμβαίνουν αυτά, και ο καθένας κρίνεται.

 

Το θέμα του moderation όμως είναι 'θεσμικό' να το πω έτσι, για το φόρουμ, και μ'αυτή την αφορμή ζήτησα να το συζητήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι το να σχολιάσεις το ΝΟΙΖ όταν μιλάνε τα μέλη για τους mods είναι εκτός θέματος.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως δεν ειναι αυτο το ζητημα' date=' αλλα δεν πιστευεις πως προκυπτει υστερα απο ολες αυτες τις συζητησεις?[/quote']

 

Νομίζω ότι δεν οδηγεί πουθενά η συγκεκριμένη συζήτηση, γιατί, απλά, έτσι είναι τα πράγματα... συμβαίνουν αυτά, και ο καθένας κρίνεται.

 

Το θέμα του moderation όμως είναι 'θεσμικό' να το πω έτσι, για το φόρουμ, και μ'αυτή την αφορμή ζήτησα να το συζητήσουμε.

 

Από τη στιγμή που μετατράπηκε σε συζήτηση και όχι απλή κατάθεση απόψεων δεν θα οδηγούσε πουθενά. Δε χρειάζεται να προσπαθούμε να επιβάλλουμε την οποιαδήποτε γνώμη μας στους άλλους (αναφέρομαι για όλους μας, όχι για σένα ειδικά και όχι μόνο για τη συγκεκριμένη φάση).

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Abraxas άντε και μπούνε καινούριοι moderators πιστεύεις πραγματικά θα αλλάξει κάτι;¶ντε και μπήκε ο τάδε moderator.Μπορεί εσύ να είσαι οκ αλλά κάποιος άλλος να έχει παράπονο σε βάθος χρόνου.

 

Μου θυμίζει πολιτικό σκηνικό που ο οργισμένος λαός ζητά πτώση της κυβέρνησης μπας και βγει κανένας άλλος και δούμε άσπρη μέρα :lol: :lol: :lol:

 

Μπαααα....Αν εμείς δε χαλαρώσουμε λίγο και μαλώνουμε σαν τους μ#$κες με το παραμικρό ο Θεός ο ίδιος να κατέβει για mod δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα πιστέυω

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Abraxas άντε και μπούνε καινούριοι moderators πιστεύεις πραγματικά θα αλλάξει κάτι;¶ντε και μπήκε ο τάδε moderator.Μπορεί εσύ να είσαι οκ αλλά κάποιος άλλος να έχει παράπονο σε βάθος χρόνου.

 

Μου θυμίζει πολιτικό σκηνικό που ο οργισμένος λαός ζητά πτώση της κυβέρνησης μπας και βγει κανένας άλλος και δούμε άσπρη μέρα :lol: :lol: :lol:

 

Μπαααα....Αν εμείς δε χαλαρώσουμε λίγο και μαλώνουμε σαν τους μ#$κες με το παραμικρό ο Θεός ο ίδιος να κατέβει για mod δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα πιστέυω

 

Μπάμπη λυπάμαι, αλλά το post σου αντανακλά 100% την ισχύουσα νοοτροπία, όχι μόνο σ'αυτό το φόρουμ, αλλά και στο κοινωνικό ιστό εν γένει (όσο βαρύγδουπο κι'αν ακούγεται αυτό):

 

1) Έλα μωρέ, όλοι ίδιοι είναι...

2) Ωχ αδελφέ που θα κάτσω να μπλέξω

3) Θα το παίξω Κόφυ ¶νναν, μην στεναχωρήσω κανένα. Ίσες αποστάσεις και άγιος ο θεός.

 

Όλα καλά και όλα ωραία λοιπόν, αφού έτσι επιθυμείτε. Ας κλειδωθεί κι'αυτό το θέμα, να μην μας χαλάει και το φένκ σουι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γιατι δεν μας λες τι γνωμη σου??? :lol:

 

Η ακομα καλυτερα γιατι δεν ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ θεσεις και να γινεις ΕΣΥ moderator & εγω να ησυχασω επιτελους απο τη γκρινια & τα ξεκατινιασματα :?:

 

Για να στο πω και πιο "παραδοσιακα":

 

ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΧΟΡΟ' date=' ΠΟΛΛΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΞΕΡΕΙ.... :roll:

 

Έλα βρε αμέσωε πειράχτηκες! :lol: ¶μα το διαβάσεις σε δεύτερο επίπεδο θα δεις ότι να σας υποστηρίξω ήθελα! :lol:

 

¶ντε να το συνεχίσω... Το θέμα με κάποιους από τους μοντεράτορες του ΝΟΙΖ είναι ότι τους κάνει μάλλον φροντιστήριο ο Yameth, να είναι όσο πιο απόλυτοι και κάθετοι μπορούν στις μη τεχνικού ενδιαφέροντος γενικότερες απόψεις τους, ώστε να αρπαζόμαστε πιο εύκολα. :lol: :lol:

 

Εγώ πάντως το ξαναλέω. Μετά από αυτά που συνέβησαν το 2004, όλα τα βλέπω με περισσότερο σκεπτικισμό, και προσπαθώ να απαντάω περισσότερο σε απόψεις και όχι σε πρόσωπα. Και μια φορά. Ένα ποστ φτάνει, έχει καταγραφεί η άποψή μου. Δεν ωφελεί καθόλου αυτό το έστι είναι- όχι έτσι είναι-όχι όπως το λέω εγώ είναι-όχι εγώ το λέω σωστά.

 

Και να πω και κάτι ακόμα, παρ΄ότι ο Abraxas έχει κερδίσει την εκτίμηση μου ως διαδικτυακή προσωπικότητα, παρ΄ότι στην αρχή με είχε μπερδέψει λίγο :) , θεωρώ ότι εδώ τα έχωσε πολύ περισσότερο από όσο έπρεπε, και άσχετα με το αν συμφωνώ με το main point του, δε μπορώ να ακολουθήσω την ένταση των διαμαρτυριών του. Νομίζω ότι πορώθηκε, δίκαια ή άδικα, περισσότερο από ότι ωφελεί...

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρώ ότι εδώ τα έχωσε πολύ περισσότερο από όσο έπρεπε' date=' και άσχετα με το αν συμφωνώ με το main point του, δε μπορώ να ακολουθήσω την ένταση των διαμαρτυριών του. Νομίζω ότι πορώθηκε, δίκαια ή άδικα, περισσότερο από ότι ωφελεί...[/quote']

 

Μη μου το χαλάς, ειδικά εσύ πιστεύω ότι θα συμφωνούσες με το γενικό νόημα του αμέσως από πάνω post μου... :wink:

 

Μάλλον έχω περισσότερη εμπιστοσύνη στην ανθρώπινη φύση απ'όσο θα με ωφελούσε, είναι η κατάλληλη έκφραση. :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου