Προς το περιεχόμενο

Precision Bass Heavy Relic Project


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προκειται για ενα φτηνο μπασο, made in Korea ομως, μαρκας Carreer... Ολα ειναι μανισια, εκτος απο τον μαγνητη που εβαλα εναν φτηνο Wilkinson Alnico V και τα ηλεκτρικα που εβαλα Alpha pots...

DSC_3544.thumb.JPG.94964b963da7051190f372855aa2942e.JPG

DSC_3547.thumb.JPG.55d6db9e018ee68fa6ee8f798dfde785.JPG

DSC_3548.thumb.JPG.10db58f73223588e724976f8444771c0.JPG

DSC_3551.thumb.JPG.81fe12a70f73e15255ac85855e5c4759.JPG

DSC_3553.thumb.JPG.e0c01c01d9a9fe6bf87204766267ee88.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σωμα αυτοσχεδιασα... πολυ γυαλοχαρτο για να φυγει η γυαλαδα, το βαρεσα με οτι εργαλειο ειχα προχειρο και το κυλισα βαναυσα στην ασφαλτο...! Μετα το εβαψα με βαφη παπουτσιων καφε και μετα το καθαρισα για να μην λερωνει οπου ακουμπαει... Το hardware το ετριψα με γυαλοχαρτο και ατσαλομαλλο και μετα μπηκε σε χλωρινη και ξυδι για να σκουριασει σε σημεια. To μπρατσο τριφτηκε ολο και το εβαψα με βερνικι εμποτισμου με καποια κιτρινωπη - πορτοκαλι αποχρωση (oregon). Το headstock αφου μπηκε το logo βαφτηκε με spray και μετα τριφτηκε με ατσαλομαλλο για να μην γυαλιζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιά μέθοδο βασανισμού ακολούθησες;
  Σφυρί και κοπίδι; ;D    Πως τα "χαλάτε" έτσι τα όργανά σας ρε παιδιά, με τι καρδιά;  Φθηνό ξεφθηνό, ψυχούλα έχει και αυτό!  Αφού σου αρέσει εσένα έτσι όμως, εμάς.....  :-X  Πάντως προσωπική μου άποψη, Relic μόνο από το πέρασμα του χρόνου και την μεταχείριση!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο το βραδυ θα κανει και την πρωτη του ζωντανη εμφανιση! Οποιος ειναι απο Θεσσαλονικη και γουσταρει ας κανει μια βολτα απο το Blue Barrel να το ακουσει κιολας!

 

https://www.facebook.com/events/1425456447722667/?ref_dashboard_filter=upcoming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη την relic μοδα δεν μπορω να πω οτι την κατανοω πληρως ,

 

ωραιο ειναι το οργανο να 'παλιωνει ' μαζι με τον χρηστη ,δηλαδη μαζι μας

 

σχετικα με αυτο-καθεαυτο το relic θα προτιμουσα μονο το 'ξεφλουδισμα ' του χρωματος , στυλ gallagher και οχι 'κοπανισματα ' και τρυπες με εργαλεια

 

αλλα ολα αυτα ειναι προσωπικα γουστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέτρο καλά έκανες και πειραματίστηκες με το relic.

Εμένα μ' αρέσει να δείχνει παλιό και περπατημένο το όργανο.

Κι εγώ αυτά έλεγα για το "το παλιό μόνο ο χρόνος το κάνει" κλπ αλλά άμα είναι να κάνεις 500 live σε 10 χρόνια για να δεις λίγο relic, φέξε μου και γλίστρυσα.

 

Και το ρελίκιασμα θέλει τη τέχνη του δηλαδής, πως να το κάνουμε.

 

Having said that δεν το θεωρώ και πολύ πετυχημένο το relic σου.

Σα να χρησιμοποιήθηκε ως ασπίδα σε live με πολύ δυσαρεστημένο κοινό.  ;D

ΚΑι τα γυαλοχαρτίσματά του, πολύ "κάρφωμα"

 

Αν εσένα όμως σε φτιάχνει και γουστάρεις τη παρέα του, μην ακούς κανέναν.

Καλό live.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

ωραιο ειναι το οργανο να 'παλιωνει ' μαζι με τον χρηστη

 

+10  

 

Το ωραιότερο θα έλεγα.

 

ΥΓ: I wish you καλό gig petersp.

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα οτι ξετραλλαθηκα με το αποτελεσμα... μια πρωτη προσπαθεια εκανα για το πειραμα. Ετσι οπως καθεται στην βαση του ομως μ αρεσει να το χαζευω αρα πιστευω οτι αξιζε τον κοπο... Σαφως και εγινε κατα πολυ ομορφοτερο απο αυτο που ηταν, μια φτηνη απομιμηση που φαινοταν! 150 ευρω εκανε το οργανο καινουργιο, δεν ηταν κατι το ιδιαιτερο, λιγο καλυτερο απο Harley Benton κλπ

Αλλα στα χερια μου καθεται καλα, εχει περισσοτερο mojo απ οτι περιμενα και πολυ καλο μπρατσο - με χαμηλοτερο action απο τα αλλα μου οργανα δεν τασταρει πουθενα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου