Προς το περιεχόμενο

Ναι αυτή θα είναι άλλη μια συζήτηση για κσύλα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 252
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Να σε βοηθήσω γιατί είσαι καλό παιδί.

Λέει ότι όταν χτυπάει το σώμα παράγεται μία νότα και όταν χτυπάει το μπράτσο ακούγεται άλλη νότα. Συμβαίνει.

 

Αυτός είπε ότι ανακάλυψε ότι αυτές οι δύο νότες έχουν μεταξύ τους διαφορά πέμπτης το οποίο δεν είναι διόλου απίθανο. Όπως δεν είναι απίθανο να είχαν και την ίδια νότα ή σχέση 3ης ελαττωμένης μινόρε.

 

Είπε ότι πιστεύει προσωπικά ("from my understanding") στην επίπτωση του ξύλου αλλά ταυτόχρονα, μετά τη διαπίστωση της "πέμπτης", είπε "I don't know whether that makes any difference or not".

 

Υπάρχει κάτι άλλο που θες να ρωτήσεις ή το πετάς για να γίνει σαματάς;

 

 

 

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

ακριβως αυτο.....ο Rob απλα εκανε καλαμπουρι λεγοντας πως "προσεξε οτι εχουν διαφορα 5ης...αλλα δεν εχει ιδεα αν αυτο προσθετει κατι στον ηχο η οχι"

 

Εμεις για ποια κσυλα συζηταμε ακριβως???

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εμεις για ποια κσυλα συζηταμε ακριβως???

 

Για τα τίμια- και ουχί τα άτιμα- τα οποία είναι κουρδισμένα, έχουν περάσει κάτω από τον επιτάφιο του Άι Γιάννη του Ξυλοκόπου (σ.σ. μεγάλη η χάρη του), τα έχουν επεξεργαστεί παρθένες από την Ονδούρα (τα μαόνια) νύχτα χωρίς φεγγάρι και τα έχουν ψάλει βουδιστές μοναχοί στα Ιμαλάια (σε ύψος πάνω από 4.500 μέτρα, αλλιώς δεν βγάζουν πέμπτες αλλά Παρασκευές).

 

Για τα άτιμα ξύλα ας ανοίξει άλλο νήμα...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα τίμια- και ουχί τα άτιμα- τα οποία είναι κουρδισμένα, έχουν περάσει κάτω από τον επιτάφιο του Άι Γιάννη του Ξυλοκόπου (σ.σ. μεγάλη η χάρη του), τα έχουν επεξεργαστεί παρθένες από την Ονδούρα (τα μαόνια) νύχτα χωρίς φεγγάρι και τα έχουν ψάλει βουδιστές μοναχοί στα Ιμαλάια (σε ύψος πάνω από 4.500 μέτρα, αλλιώς δεν βγάζουν πέμπτες αλλά Παρασκευές).

 

Για τα άτιμα ξύλα ας ανοίξει άλλο νήμα...

 

Χαχα, απλα respect!!!!!

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν λέει αλήθεια εδώ, αλλά γενικά ο τύπος έχει perfect pitch

 

Perfect pitch? εντάξει είναι αρκετά συμπαθής αλλά perfect pitch? δεν είμαι σίγουρος. ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Perfect pitch? εντάξει είναι αρκετά συμπαθής αλλά perfect pitch? δεν είμαι σίγουρος. ???

 

Relative pitch εχει....κατι που πανω κατω ολοι οι μουσικοι αναπτυσουν αλλος καλυτερα αλλος χειροτερα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dreamdancer

 

Αυτό δε βγάζει και τόσο γέλιο. Πες μας πάλι το άλλο, με τον PRS που είναι αποτυχημένος ρε συ.  ::)

 

Βρες μου που εγραψα οτι ειναι αποτυχημενος....για το αυτι του μιλησα με συγκεκριμενο παραδειγμα το οποιο χωρις να το καταλαβει μας το εδωσε ο ιδιος...οπως εισαι λοιπον πηγαινε σαν καλο παιδι στο σημειο που ειπα,τσεκαρε το και πες μου αν κανω λαθος....ειναι η ιδια νοτα η δυο διαφορετικες?Πες μας να γελασουμε και μεις.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα! Το βρηκα!

 

Οσοι ξερουνε/ δεν ξερουν να παιζουν κιθαρα, μην σκανε ποια να επιλεξουν!!!

 

Αφου ετσι κι αλλιως θα χτυπανε απλως το σωμα και το μανικι στα τραγουδια!!!

 

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες μου που εγραψα οτι ειναι αποτυχημενος....για το αυτι του μιλησα με συγκεκριμενο παραδειγμα το οποιο χωρις να το καταλαβει μας το εδωσε ο ιδιος...οπως εισαι λοιπον πηγαινε σαν καλο παιδι στο σημειο που ειπα,τσεκαρε το και πες μου αν κανω λαθος....ειναι η ιδια νοτα η δυο διαφορετικες?Πες μας να γελασουμε και μεις.......

 

Βαν Γκονγκ ο PRS! Kαι κριτής στο talent show ο Dreamdancer.  ::)

 

Εσύ να μην παίξεις με PRS μαν, να παίξεις με τα τελάρα των youtube επιστημόνων σαν εκείνου του τρελού 'πιστήμονα που μας ποστάρισες θεωρώντας ότι "επιτέλους! λύθηκε ο μύθος περί ξύλων"! Θυμάσαι; λολ

Ασε τις PRS για τους άσχετους! ;D

(Edit : και για τους κουφούς! χαααχ )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου