Προς το περιεχόμενο

REVERB σε λαμπάτο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα Fender Champ τον οποίο οδηγώ με ένα tubeman 1 της Hughes & Kettner για να μπορώ να παίζω σε χαμηλές εντάσεις στο σπίτι. Υπάρχει κάποιο αξιόπιστο reverb ψηφιακό ή αναλογικό που θα χρωματίσει κάπως αξιόπιστα τον ήχο? Έχω το Vibratrem της Marsall, αλλά δεν με ικανοποιεί το αποτέλεσμα. Η μουσική που παίζω είναι κατά βάση rock και blues.

Ευχαριστώ !

Too Old to Rock n Roll Too Young to Die

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Hardwire RV-7 είναι εντυπωσιακά καλό και αξιόπιστο και πολύ προσιτό οικονομικά. Κατά τη γνώμη μου, έχει την πιο καλή σχέση αξίας / τιμής για reverb πετάλι στην αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το Vibratrem της Marsall, αλλά δεν με ικανοποιεί το αποτέλεσμα.

 

Λιγο δυσκολα να σε ικανοποιησει το...reverb του Vibratrem για τον απλο λογο οτι ΔΕΝ ειναι reverb... ;D...TREMOLO ειναι...

 

τσεκαρε και αυτο

 

http://www.ehx.com/products/holy-grail

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να βρεις το παλιό Malekko Spring Chicken γύρω στα 120 μεταχειρισμένο (Ψάξε και gear page κλπ)

 

Είναι για αυτό που θέλεις μια από τις καλύτερες επιλογές.

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To hall of fame είναι πολύ ωραιο πεταλι, αλλα πιο ακριβο, και εχει ένα σωρο πραγματα που στα ειδη μουσικης που θελει ο OP είναι μαλλον πιο περιττά. Από αυτά που εχουν προταθεί προτείνω το Malekko, το Boss-fender και φυσικα το κλασσικο holy grail που βρισκεται σχετικα ευκολα και 2nd hand.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου