Προς το περιεχόμενο

Ηλίας Ζάικος και Silver Pickups


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν είναι να μου κάνετε δίκη προθέσεων, να κάνω κι εγώ.

Δεν θέλω όμως και δεν είναι αυτός ο σκοπός όλων μας όμως νομίζω. Την οργή του Σπύρου Jazzloker δε τη συμμερίζομαι. Γιατί και ο Σπύρος και όλοι οι εμπλεκόμενοι είναι άτομα που εκτιμώ μουσικά και όχι μόνο.

 

Αν σας ενοχλεί τόσο πολύ η υπενθύμιση των κανονισμών -αν θυμάμαι καλά δεν είναι η πρώτη φορά που αναρτάται thread για τους μαγνήτες του Ασημένιου-  τότε παρακαλώ, σβήστε τα σχόλιά μου και αγνοήστε με. Ως φαίνεται είμαι μειοψηφία. Και ως μειοψηφία δεν έχω δικαίωμα ούτε να αναρωτιέμαι.

 

Edit:

 

@mustafunk

Ρωτησα αν μπορώ να αναρτήσω π.χ. βίντεο από τα πετάλια που φτιάχνει ένας φίλος μου και με τα οποία παίζω... και μου απαντάς:

"Μπορείς, αλλά δε νομίζω να ήταν αυτός ο αρχικός σκοπός της παρέμβασής σου."

 

Το τι νομίζεις δεν με απασχολεί φίλε μου (η δίκη προθέσεων που λέγαμε). Και όσο για το "μπορείς" που μου απαντάς, θα μου επιτρέψεις να μην το λάβω σοβαρά υπόψη μου αν δεν προέρχεται από τη διαχείριση.

 

Καλημέρα σε όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν καταλαβαίνω αυτή την μιζέρια να μην αναδεικνύουμε τους Έλληνες κατασκευαστές που κάνουν εξαιρετική δουλειά. Μπράβο τους και λίγο εξωστρέφεια δεν βλάπτει...

Too Old to Rock n Roll Too Young to Die

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όσο για το "μπορείς" που μου απαντάς, θα μου επιτρέψεις να μην το λάβω σοβαρά υπόψη μου αν δεν προέρχεται από τη διαχείριση.

 

Έχεις υπόψιν σου πόσα θέματα έχουν αναρτηθεί για Έλληνες κατασκευαστές;

Η απάντηση είναι: πολλά.

Με αυτό ως γνώμονα, σου έγραψα ότι μπορείς.

 

Για τα υπόλοιπα, που αναφέρεις, περί "δίκης προθέσεων", με τα γραφόμενά σου, σπεύδεις να με επιβεβαιώσεις, με την τάχα μου δήθεν ειρωνεία περί μειοψηφίας, χωρίς δικαιώματα.

 

Αν σας ενοχλεί τόσο πολύ η υπενθύμιση των κανονισμών -αν θυμάμαι καλά δεν είναι η πρώτη φορά που αναρτάται thread για τους μαγνήτες του Ασημένιου-  τότε παρακαλώ, σβήστε τα σχόλιά μου και αγνοήστε με. Ως φαίνεται είμαι μειοψηφία. Και ως μειοψηφία δεν έχω δικαίωμα ούτε να αναρωτιέμαι

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7. Τα μέλη συμφωνούν να μη προωθούν, να διαφημίζουν ή να δυσφημίζουν έμμεσα, αλλά και άμεσα προϊόντα δικά τους ή άλλων και τις έμμισθες υπηρεσίες τους. Η αναφορά σε προϊόντα και υπηρεσίες μπορεί να γίνεται μόνο αν έχει ρόλο ενημερωτικό στην συζήτηση.

 

8. Δεν επιτρέπονται δημοσιεύσεις προώθησης εμπορικών site και των ενεργειών τους (διαγωνισμοί, ψηφοφορίες, φεστιβάλ, κ.α.). Συνεπώς δεν επιτρέπεται η εκμετάλλευση του noiz.gr για εμπορικούς σκοπούς χωρίς την έγκριση του.

 

 

Αν ακολουθηθούν κατά γράμμα οι παραπάνω κανονισμοί νομίζω πως πρέπει να διαγραφεί άμεσα το 99% του υλικού του noiz.

Ενδεικτικά:

1. πρέπει να σταυρώσουμε αυτούς που πηγαίνουν στη musikmesse και τη NAMM και στέλνουν ανταποκρίσεις και φωτογραφίες γιατί μας εξωθούν στην κατανάλωση.

2. όσοι ανεβάζουν βίντεο δικά τους ή άλλων καλλιτεχνών και μας αναγκάζουν να πηγαίνουμε στις συναυλίες τους και να αγοράζουμε τους δίσκους τους, πρέπει χωρίς άλλο να μαστιγωθούν.

3. Όσοι δίνουν απαντήσεις και προτάσεις σε ερωτήματα αρχαρίων πρέπει να εξοστρακίζονται γιατί διαβάλουν τα νεανικά μυαλά.

4. Όσοι αναφέρουν τον εξοπλισμό που διαθέτουν (ειδικά αυτοί που έχουν πολλά πραγματάκια) θα αποκεφαλίζονται, γιατί ωθούν τους νέους στον καταναλωτισμό και δημιουργούν λάθος πρότυπα.

5. Και ούτε λόγος βέβαια για αυτούς που διαπλέκονται με δασκάλους και ωδεία και προτείνουν στον κόσμο να κάνει μαθήματα.

Όλα τα παραπάνω συστήνονται από την επιτροπή ορθής κατανάλωσης και ενημέρωσης του υπουργείου εμπορίου της Βόρειας Κορέας.

 

Για του δυο κιθαρωδούς Ηλία και Σπύρο, τι να πω, ο θεός θα τους κρίνει!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ακολουθηθούν κατά γράμμα οι παραπάνω κανονισμοί νομίζω πως πρέπει να διαγραφεί άμεσα το 99% του υλικού του noiz.

Ενδεικτικά:

1. πρέπει να σταυρώσουμε αυτούς που πηγαίνουν στη musikmesse και τη NAMM και στέλνουν ανταποκρίσεις και φωτογραφίες γιατί μας εξωθούν στην κατανάλωση.

2. όσοι ανεβάζουν βίντεο δικά τους ή άλλων καλλιτεχνών και μας αναγκάζουν να πηγαίνουμε στις συναυλίες τους και να αγοράζουμε τους δίσκους τους, πρέπει χωρίς άλλο να μαστιγωθούν.

3. Όσοι δίνουν απαντήσεις και προτάσεις σε ερωτήματα αρχαρίων πρέπει να εξοστρακίζονται γιατί διαβάλουν τα νεανικά μυαλά.

4. Όσοι αναφέρουν τον εξοπλισμό που διαθέτουν (ειδικά αυτοί που έχουν πολλά πραγματάκια) θα αποκεφαλίζονται, γιατί ωθούν τους νέους στον καταναλωτισμό και δημιουργούν λάθος πρότυπα.

5. Και ούτε λόγος βέβαια για αυτούς που διαπλέκονται με δασκάλους και ωδεία και προτείνουν στον κόσμο να κάνει μαθήματα.

Όλα τα παραπάνω συστήνονται από την επιτροπή ορθής κατανάλωσης και ενημέρωσης του υπουργείου εμπορίου της Βόρειας Κορέας.

 

Για του δυο κιθαρωδούς Ηλία και Σπύρο, τι να πω, ο θεός θα τους κρίνει!

 

 

 

 

 

Υπερβολές θα μου επιτρέψεις αλλά...

Εντάξει εντάξει μη βαράτε ! Με σκάσατε!

 

Επί της ουσίας: Ο neck στην tele γ@μει και σπέρνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εκεί πάνω στο τραπεζάκι ναργιλές είναι;                                                                                        Υ.Γ. Emfasis, στο Pararlama οι blues gang 031 (wire) ήταν mid 80's. To ξέρω από πρώτο χέρι..... 8)

 

Όταν λέμε '80 δεν εννοούμε τη δεκαετία από 1970 έως 1980 γιατί μπερδεύτηκα; Τους θυμάμαι στο Παρλαράμα (3η εκδοχή του ονόματος) όταν πήγαινα σχολείο. Δηλαδή κάπου στα 88, 89, 90, δεκαετία '90 δηλαδή και λίγο δεκαετία '00.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέμε '80 δεν εννοούμε τη δεκαετία από 1970 έως 1980 γιατί μπερδεύτηκα; Τους θυμάμαι στο Παρλαράμα (3η εκδοχή του ονόματος) όταν πήγαινα σχολείο. Δηλαδή κάπου στα 88, 89, 90, δεκαετία '90 δηλαδή και λίγο δεκαετία '00.

 

Ωραίο κόλπο για να κρύβεις χρόνια χαχα. Ετσι πάνε οι αιώνες: 1800-1900-> 19ος αιώνας, αλλά 1960-1969-> δεκαετία του 60. Ειμαστε αδύναμοι μπροστά στην σχετικότητα του χρόνου :D :D

Πολυ ωραίο το σπιτικό jam!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Tamtam,

 

Εάν έχεις δεί δικό μου post το οποίο προτρέπει συναδέλφους κιθαρίστες ή τις φίλες τους ή τους φίλους τους να αγοράσουν Silver Pickups γιατι έχουν μαγικές ικανότητες ή ακόμη  και διεγερτικές ικανότητες που θα αλλάξουν την ζωή τους, την αισθητική τους, τον τρόπο που παίζουν ή τον τρόπο που την παίζουν (την κιθάρα) τότε σε παρακαλώ να μου το αναφέρεις και θα σε παραδεχτώ δημοσιώς.

 

Αν σας ενοχλεί τόσο πολύ η υπενθύμιση των κανονισμών -αν θυμάμαι καλά δεν είναι η πρώτη φορά που αναρτάται thread για τους μαγνήτες του Ασημένιου-  τότε παρακαλώ, σβήστε τα σχόλιά μου και αγνοήστε με.

 

Έχω την εντύπωση όμως οτι οι Silver Pickups σε έχουν ενοχλήσει απο το πρώτο κιόλας thread.

Απλά αγνόησέ τους...

 

Δεν μέμφομαι κανέναν. Το χάρηκα κιόλας το βίντεο!

Όπως χαίρομαι όταν βλέπω ανθρώπους από την έρημη χώρα μας, να δραστηριοποιούνται δημουργικά.

 

Δεν σε είδα να “αγκαλιάζεις” τους Silver Pickups απο το πρώτο thread. Επιβαρύνεις την θέση σου και η κωλοτούμπα επιδρά αρνητικά.

 

Επί της ουσίας: Ο neck στην tele γ@μει και σπέρνει

 

Μόλις τωρα και σύμφωνα πάντα με τα λεγόμενά σου έχεις παραβεί τους κανόνες του φόρουμ.

 

2. Συμφωνείτε να μην αναρτήσετε: παραπλανητικά, δυσφημιστικά, ανακριβή μηνύματα ή με συκοφαντικό, υβριστικό, άσεμνο, πρόστυχο, χυδαίο, απεχθές, απειλητικό, με πορνογραφικό προσανατολισμό ή οποιοδήποτε άλλο περιεχόμενο που υπόκειται στην νομοθετική αρχή, καθώς και πολιτικού, θρησκευτικού, ή φυλετικού χαρακτήρα.

 

7. Τα μέλη συμφωνούν να μη προωθούν, να διαφημίζουν ή να δυσφημίζουν έμμεσα, αλλά και άμεσα προϊόντα δικά τους ή άλλων και τις έμμισθες υπηρεσίες τους. Η αναφορά σε προϊόντα και υπηρεσίες μπορεί να γίνεται μόνο αν έχει ρόλο ενημερωτικό στην συζήτηση.

 

Καλή σου μέρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου