Προς το περιεχόμενο

Hohner les paul L75


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολους.Θα ηθελα αν καποιος γνωριζει η εχει αποψη για την κιθαρα του τιτλου να μου πει την αποψη του.

 

Θα πεσει μια στα χερια μου(αξιζει να την κρατησω?) τις επομενες μερες και θα ηθελα την αποψη σας.

 

Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φιλε μου.Η ιστορία των Hohner ειναι λιγο περίεργη.Εννοω αυτη των κιθαρων που εχει κατα καιρους βγαλει.Πληροφοριες γι αυτες θα βρεις παρα πολυ δυσκολα στον νετ.Ο μόνος τροπος να μαθεις το που κ το τι του συγκεκριμενου μοντελου ειναι να τους στειλεις ενα mail στο site της εταιριας κ να ελπιζεις να μπορουν να σου απαντησουν.

Οσο αφορα την ποιοτητα αυτων των οργανων.Ειναι γενικα low end priced οργανα με καλη ποιοτητα ομως.Στην ουσια πρεπει να την πιασεις στα χερια κ να κρινεις αν σου κανει ή οχι.Καποια μοντελα ειναι εξαιρετικα (απο αυτα που εβγαλε η εταιρια) και αξιζουν πολυ πανω απο οσα δινει καποιος (κ αυτο σχετικο ειναι βεβαια,δες απλα ποσο χαμηλες ειναι οι τιμες στο νετ για να παρεις μια ιδεα) για να τις αποκτήσει.

Θα ελεγα να την δοκιμασεις κ αν σου κανει να την κρατησεις.

Οι συγκεκριμενες να ξερεις πως ειναι Κορεατικες (αρα εχουν καλη ποιοτητα κατασκευης).Αν δεν κανω λαθος ειναι το δευτερο ακριβότερο Lp μοντελο που έβγαζαν αρα ειναι απο τις "ακριβες" της εταιρια.Εγω παντως στην θεση σου θα την κρατουσα απο την μια γιατι εχω εκτιμηση στα κορεατικα οργανα και απο την αλλη γιατι δε θα ειναι ευκολο να ξαναβρεις αυτο την κιθαρα

(Προσωπικα ψαχνω μια strat της Hohner εδω και καιρο κ δε μπορω να βρω με τπτ σε νορμαλ τιμη)

Απο κει κ περα ειναι κ πως θα σου κατσει στα χερια πανω απο ολα.

"The eagle flies on Friday now, Saturday I'll go out to play"

B.B.Kin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια σου φιλε.Οντως στο νετ δεν μπορω να βρω κατι εκτος οτι ειναι μοντελο '87(απο το μπακ πλειτ).

Εχει πανω gotoh κλειδια γεφυρα και tail piece οπως και saymour dunkan alnico ii pro.

Εχει binding αλλα πρεπει οπως σωστα ειπες να την πιασω.

 

νασαι καλα και παλι ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτην την ειδες?

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=184118

 

Ναι μαν την ειδα.Αλλα

1ον.Ψαχνω Hohner κ οχι Rockwood (ειναι σα να λεω ψαχνω Fender κ να μου δειχνεις μια Squier)

2ον.Περα απο αυτο ψαχνω ενα πολυ συγκεκριμενο μοντελο της εταιριας κ οχι γενικα.Στα υποψιν υπαρχει μια στρατ Hohner σε αγγελιες (οχι rockwood) στην μιση τιμη απο την συγκεκριμενη που μου δειχνεις.Απλα το θεμα μου ειναι οτι θελω μια Hohner ST59 Professional (εξου κ ειναι αρκετα δυσκολο να την εντοπισω).

Οπως κ να εχει thanks για το link.

Στο θεμα μας Makis ειναι μεγαλο ρισκο να ψαχνεις τα s.numbers της hohner γιατι ειναι αλλα νταλα.Απο οσο εχω διαβασει δεν εχουν καμια σειρα,δεν ειναι οπως σε αλλες εταιριες (τουλαχιστον που ακολουθουν ενα τροπο για να ξερεις ποτε κ που).

Απο την αλλη ολα τα μοντελα ειχαν συγκεκριμενο ετος/η που έβγαιναν κ ετσι ειναι σχετικα ευκολο (με πολυ ψαξιμο) να προσδιορισεις εστω κ κατα προσεγγιση το ποτε εγινε η κατασκευη.(Για το Korea μαλλον πρεπει να ειμαστε σιγουροι για την συγκεκριμενη)

Οπως εγραψα κ παραπανω εγω στην θεση σου (αν μου καθοταν καλα στο χερι) θα την κραταγα μονο κ μονο λογο σπανιότητας.

 

Υ.γ.Ολη την ωρα εγραφα τις λεξεις συγκεκριμενη κ μοντελο..μαλλον χρειαζομαι καφε :P

Με την κουβεντα θυμήθηκα να ανανεωσω την αγγελια που εχω βαλει για την κιθαρα που ψαχνω.Thank you both. :)

"The eagle flies on Friday now, Saturday I'll go out to play"

B.B.Kin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους.Θα ηθελα αν καποιος γνωριζει η εχει αποψη για την κιθαρα του τιτλου να μου πει την αποψη του.

 

Θα πεσει μια στα χερια μου(αξιζει να την κρατησω?) τις επομενες μερες και θα ηθελα την αποψη σας.

 

Ευχαριστω πολυ

 

Την κιθάρα αυτή την έχω και η γνώμη μου είναι να την κρατήσεις αν δεν πρόκειται να ξοδέψεις πολλά. Την είχα με stock μαγνήτες οι οποίοι δεν έλεγαν τίποτα και τώρα έβαλα κάτι άλλους από μία Ibanez ενός φίλου οι οποίοι δεν μου ταίριαξαν (sorry φίλε αν διαβάζεις...) αλλά το μπράτσο είναι πολύ καλό κατά τη γνώμη μου. Γενικά πολύ καλή κατασκευή για τα λεφτά (δραχμές!) που είχα δώσει τότε. Είναι αυτή που φαίνεται στο avatar  ;D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου