Προς το περιεχόμενο

losing ground - Gregg


gregg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας το παρακατω. Μαλλον θα ειναι ενα απο τα κομματια που θα συμπεριλαβω στην επομενη δουλεια που ετοιμαζω εδω και καποιο καιρο.

 

Θα ηθελα τις παρατηρησεις και τα σχολια σας για ακομη μια φορα.

 

https://app.box.com/s/awv813i3gfmuf038041s

 

:)

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα γνωστά πανύψηλα στάνταρτνς Γρηγόρη. Η ένστασή μου αφορά την ταχύτητα στην οποία είναι παιγμένο το κομμάτι. Έτσι όπως είναι τώρα, κατά τη γνώμη μου, "ζητάει" μερικά bpm παραπάνω. Εναλλακτικά, ίδια bpm αλλά πιο σφιχτό rythm section και πιο κοφτά φωνητικά.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Τα δύο σόλο είναι πολύ του γούστου μου. :)

 

Ισως είναι ιδέα μου, οι ρυθμικές μου φαίνονται λίγο rushed. Επίσης με κούρασε το συνεχόμενο

δεξιά-αριστερά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα γνωστά πανύψηλα στάνταρτνς Γρηγόρη. Η ένστασή μου αφορά την ταχύτητα στην οποία είναι παιγμένο το κομμάτι. Έτσι όπως είναι τώρα, κατά τη γνώμη μου, "ζητάει" μερικά bpm παραπάνω. Εναλλακτικά, ίδια bpm αλλά πιο σφιχτό rythm section και πιο κοφτά φωνητικά.

 

Ναι, σκεφτομουν το ιδιο για την ταχυτητα Σπυρο λιγο αφ'οτου το τελειωσα. Νομιζω πως εχεις δικιο. Θα ηθελε καποια bpm πιο γρηγορα.

 

Τα δύο σόλο είναι πολύ του γούστου μου. :)

 

Ισως είναι ιδέα μου, οι ρυθμικές μου φαίνονται λίγο rushed. Επίσης με κούρασε το συνεχόμενο

δεξιά-αριστερά.

 

Εννοεις το panning; Θελω να τις ξαναδω τις ρυθμικες κιθαρες, ναι. Σ'ευχαριστω για την ακροαση φιλε μου.

 

 

Κύττα, δεν μπορώ τη μια να σου λέω @#^& την άλλη μπράβο και την άλλη *%$#@. Κανόνισε. >:(

 

Κατ'αρχας θα κανονισω να πιουμε εκεινον το καφε. Ξερω ενα καλο μαγαζι που εχει και μια

*%$#@ κοπελα στο σερβις. Σ'ευχαριστω για την ακροαση ;)

 

Περα απο την πλακα, υπαρχουν καποια πραγματα που θελω να ξαναδω στο κομματι. Σας ευχαριστω για μια πρωτη γευση αγαπητοι μου.

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο κομματι κατ αρχας Γκρεγκ.Ωραια μουσικη.

 

Οι ρυθμικες οντως θελουν κοιταγμα.

Η δεξια μου ακουγεται αχρωμη και διακπεραιωτικη.Σα να θελει  απλα να γεμισει το στερεο φασμα.

 

Πολυ βαθος-ντιλει σε φωνη και lead.

Νομιζω οτι  πρεπει γενικα να αρχισεις  να  μικραινεις τους ''χωρους'',να βγαλεις τη  πιο μιξη μπροστα.

Μπορει να γλυκαινουν-ομορφαινουν-κολακευουν αλλα ειναι αισθητικη μιας  εποχης

που οι εταιρειες βγαζαν ''φετες'' και οι παραγωγοι του διναν να  καταλαβει...

Τα λεω για να τα ακουω και γω. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gregg, ωραίο το κομμάτι αλλά τα φωνητικά θέλουν φτου κι απ' την αρχή. Στονάρεις πολύ.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα η ταχυτητα δεν μου φανηκε ασχημη.

Ειναι overall πολυ καλο βεβαια.

 

Οι παρατηρησεις που εκαναν οι αλλοι φιλοι θα ειναι σιγουρα παραγοντες βελτιωσης της παραγωγης.

 

Πολυ καλη δουλεια. Πολυ ωραια θέματα.

Συγχαρητηρια.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκεκριμενη ειναι ισως η πιο δυσκολη ταχυτητα σ'οτι αφορα το μπλουζ.

Βγαζει μπροστα ολες τις τυχουσες ατελειες και ειναι δυσκολη στο να "κουνηθει"το κομματι.

Για να βγω και λιγο οφφ,ειδικα οι ντραμερς-μιλαμε για καλους μουσικους και με χρονια εμπειριας στην πλατη-καποιες φορες εχουν προβλημα με τετοιο τεμπο.

Τα ιδια πιστευω οτι ισχυουν και για τη φωνη,δε σε βοηθαει η ταχυτητα να πατησεις ρυθμικα τοσο καλα οσο σε μια πιο γρηγορη.

 

Νομιζω ομως οτι ακομα και χωρις να πειραξεις τιποτα αλλο,με πιο punchy και "σκληρα"τυμπανα-ταμπουρομποτα να χτυπανε πιο γωνια-και μαζεμα της φωνης ειδικα στην αρχη,θα εσφιγγαν και τα υπολοιπα και θα γκρουβαριζε καλυτερα το ολον.

Εξαιρετικα τα σολα btw.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου