Προς το περιεχόμενο

Κίνδυνοι στην αγορά μεταχειρισμένων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Χμμμ Φιλε Αλεξη δεν σε γνωρίζω αλλά την ESP αυτή που δίνεις(1200) την είχα πουλήσει σ ενα παλικαράκι το 2009-10 μέσω νοιζ στα 600 €...  :-\

 

 

Ξέρεις ότι πλέον η ESP βγάζει μόνο LTD και όποιο μοντέλο γράφει πάνω ''ESP'' είναι Custom Shop;Αν όχι μάθε το,γιατί πλέον άλλη αξία έχει μια Horizon σε σχέση με πριν 2-3-...10 χρόνια που έβρισκες ESP για πλάκα.

 

Μη λέμε και ό,τι να 'ναι.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ξέρεις ότι πλέον η ESP βγάζει μόνο LTD και όποιο μοντέλο γράφει πάνω ''ESP'' είναι Custom Shop;Αν όχι μάθε το,γιατί πλέον άλλη αξία έχει μια Horizon σε σχέση με πριν 2-3-...10 χρόνια που έβρισκες ESP για πλάκα.

 

Μη λέμε και ό,τι να 'ναι.

Παντως στα σαιτ,οι esp εχουν ακομα ιδιες τιμες με πριν 2-3 χρονια!Δεν συνεχιζω την αντιπαραθεση του Σατανα,μονο για αυτο που εγραψε ο Βασιλης απαντησα!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παντως στα σαιτ,οι esp εχουν ακομα ιδιες τιμες με πριν 2-3 χρονια!Δεν συνεχιζω την αντιπαραθεση του Σατανα,μονο για αυτο που εγραψε ο Βασιλης απαντησα!

 

Εγώ στα 2-3 μεγαλύτερα,είδα τη φθηνότερη ESP στα 1.500 ευρώ.Η οποία δεν ήταν και Horizon.Πλέον κομμάτια όπως οι Horizons του '80 είναι συλλεκτικά.Δε θα ξαναβγούν τέτοια σε ευρεία παραγωγή,το είπε η ίδια η εταιρία.

 

Πλέον με budget 1000 euros έως 1200/1300 παίρνεις LTD.Οπότε επί του παρόντος δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάτι μεμπτό.

 

*Μην την πουλήσεις Alexisgt,μιλάμε για έργο τέχνης.Αν δεν έχεις οικονομικό πρόβλημα,απλά μην την πουλήσεις! :P

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω esp eclipse του δεν ξερω ποτε ξεχασμενο χαμενο στοκ με βαλιτσα μισο-σπασμενη

το σωμα ειναι με τα 4 ποτενσιομετρα (πριν την φαγωμαρα με την γκιπσον)ειμαι δλδλ εκατομμυριουχος?

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στα 2-3 μεγαλύτερα,είδα τη φθηνότερη ESP στα 1.500 ευρώ.Η οποία δεν ήταν και Horizon.Πλέον κομμάτια όπως οι Horizons του '80 είναι συλλεκτικά.Δε θα ξαναβγούν τέτοια σε ευρεία παραγωγή,το είπε η ίδια η εταιρία.

 

Πλέον με budget 1000 euros έως 1200/1300 παίρνεις LTD.Οπότε επί του παρόντος δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάτι μεμπτό.

 

*Μην την πουλήσεις Alexisgt,μιλάμε για έργο τέχνης.Αν δεν έχεις οικονομικό πρόβλημα,απλά μην την πουλήσεις! :P

ΑΚομα και σε ελληνικο σαιτ νομιζω οτι η horizon εχει ιδια τιμη με παλιοτερα!

 

http://www.skroutz.gr/s/3086322/ESP-Horizon-FR-II-DBSB.html

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις ότι πλέον η ESP βγάζει μόνο LTD και όποιο μοντέλο γράφει πάνω ''ESP'' είναι Custom Shop;Αν όχι μάθε το,γιατί πλέον άλλη αξία έχει μια Horizon σε σχέση με πριν 2-3-...10 χρόνια που έβρισκες ESP για πλάκα.

 

Μη λέμε και ό,τι να 'ναι.

Φιλος εσυ οσο θελεις μπορεις να κοστολογεις ενα οργανο...εγω λεω οτι το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ όργανο το πούλησα 600 €....

Τα υπόλοιπα ραπανάκια για την όρεξη κι εκδήλωση συμπαράστασης τα ακούω βερεσέ...

M ένα πρόχειρο ψάξιμο να μία 5 χρ νεώτερη

http://www.ebay.com/itm/VERY-RARE-1990-ESP-HORIZON-GUITAR-MADE-IN-JAPAN-w-ORIGINAL-HARD-SHELL-CASE-/111472258938?pt=Guitar&hash=item19f443af7a

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όπως πολλοί θα έχετε δει,προς μεγάλη χαρά ορισμένων έχω κόψει το σχολιασμό στο forum εδώ και καιρό.Θεωρώ ότι μπορώ να κάνω πιο παραγωγικά πράγματα από το να απαντάω σε ειρωνικά Posts.

 

Εγώ ανέφερα την πολιτική της συγκεκριμένης εταιρίας αναφορικά με τα high end μοντέλα της,μέχρι εκεί.Τα υπόλοιπα τα αφήνω σε σας,γιατί μάλλον γνωρίζετε τα πάντα και όποιος έχει διαφορετική άποψη είναι κατάπτυστος.

 

Καλό Σ/Κ σε όλους.Πιάστε και καμιά κιθάρα,αγκαλιά με το πληκτρολόγιο κοιμάστε.

 

@noe13,επειδή μόνο εσύ μπορείς να συζητήσεις από τους παρόντες,σε ρωτάω σε pm 2 πράγματα να μου πεις πού έχω λάθος,γιατί θα τρελαθούμε εδώ μέσα.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω esp eclipse του δεν ξερω ποτε ξεχασμενο χαμενο στοκ με βαλιτσα μισο-σπασμενη

το σωμα ειναι με τα 4 ποτενσιομετρα (πριν την φαγωμαρα με την γκιπσον)ειμαι δλδλ εκατομμυριουχος?

ΣΤΑΝΤΑΡ man...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γινετ να καταφέρνουμε να φτάνουμε μια συζήτηση σε διαφωνία και εκτός θέματος μεσα σε μια σελίδα είναι απορίας άξιο .. τελικα μονο οι admin ειναι που δε φταίνε...

έχει καμια σχέση η συζήτηση που κάνετε με τον τίτλο του thread?

το αποτέλεσμα θα είναι γνωστό θα κλειδωθεί το θέμα και τέλος.. θα έρθει ενας άλλος θα ανοίξει ένα άλλο... και στο ίδιο έργο θεατές οι admin... τι να πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ Φιλε Αλεξη δεν σε γνωρίζω αλλά την ESP αυτή που δίνεις(1200) την είχα πουλήσει σ ενα παλικαράκι το 2009-10 μέσω νοιζ στα 600 €...  :-\

 

Αν και θεωρώ αρκετά προσβλητικό το σχόλιο σου, για λόγους τους οποίους δε θα επεκταθώ, δεν είμαι το παλικαράκι που αναφέρεις μιας και η συγκεκριμένη κιθάρα βρίσκεται στα χέρια μου ΠΟΛΥ πριν το 2009...

 

Αν έχεις κρατήσει φωτογραφίες της κιθάρας που έδωσες (για την οποία παρεμπιπτόντως δε με αφορά σε τι τιμή την έδωσες), ευχαρίστως να ανεβάσουμε τα serials για σύγκριση..

 

*Μην την πουλήσεις Alexisgt,μιλάμε για έργο τέχνης.Αν δεν έχεις οικονομικό πρόβλημα,απλά μην την πουλήσεις! :P

 

Thanks φίλε μου... Είναι όντως έργο τέχνης...

 

Φιλος εσυ οσο θελεις μπορεις να κοστολογεις ενα οργανο...εγω λεω οτι το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ όργανο το πούλησα 600 €....

Τα υπόλοιπα ραπανάκια για την όρεξη κι εκδήλωση συμπαράστασης τα ακούω βερεσέ...

M ένα πρόχειρο ψάξιμο να μία 5 χρ νεώτερη

http://www.ebay.com/itm/VERY-RARE-1990-ESP-HORIZON-GUITAR-MADE-IN-JAPAN-w-ORIGINAL-HARD-SHELL-CASE-/111472258938?pt=Guitar&hash=item19f443af7a

 

Δεν ξέρω γιατί μπαίνω στον κόπο να σου απαντήσω..

 

Για να είμαστε σωστοί σε ό,τι λέμε, μιας και αυτά που λές μπορεί να αφήνουν οποιοδήποτε υπονοούμενο για το πρόσωπο μου, δεν λες το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ όργανο, λές το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ μοντέλο της ESP.

 

Επίσης, η συγκεκριμένη κιθάρα στο link που παραθέτεις για σύγκριση τιμής, ΔΕΝ έχει ούτε fretboard binding, ούτε ebony fretboard, ούτε pointy headstock (Jackson style), ούτε, ούτε.. Δεν μιλάμε καν για το ίδιο μοντέλο κιθάρας..

 

Καλό Σ/Κ σε όλους.Πιάστε και καμιά κιθάρα,αγκαλιά με το πληκτρολόγιο κοιμάστε.

 

+1000

 

Πως γινετ να καταφέρνουμε να φτάνουμε μια συζήτηση σε διαφωνία και εκτός θέματος μεσα σε μια σελίδα είναι απορίας άξιο .. τελικα μονο οι admin ειναι που δε φταίνε...

έχει καμια σχέση η συζήτηση που κάνετε με τον τίτλο του thread?

το αποτέλεσμα θα είναι γνωστό θα κλειδωθεί το θέμα και τέλος.. θα έρθει ενας άλλος θα ανοίξει ένα άλλο... και στο ίδιο έργο θεατές οι admin... τι να πω..

 

+100000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου