Προς το περιεχόμενο

Κίνδυνοι στην αγορά μεταχειρισμένων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

το προβλημα σας δεν ειναι αυτοι που δεν αγοραζουν χωρις να δουν και να δοκιμασουν, αλλα ειναι αυτοι που προσπαθουν να κοροϊδεψουν καποιον απο μακρια, αυτοι σας χαλανε τις δουλειες εσας που ειστε τιμιοι… οχι αυτοι που διαμαρτυρονται, ετσι ειναι τα πραγματα, μαζι με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα

 

Eγώ πάλι έχω αγοράσει πάνω απο 40(μην πω 100) διαφορετικα πραγματα, κιθαρες , πεταλια, ενισχυτες, μαγνητες κτλ κτλ και ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ ήταν και μαμω τα παιδιά και με μερικούς γίναμε και φίλοι....  ;)

 

αν εκοβες κατι στον αριθμο των συναλλαγων και στο πόσο κολιτάργια γινατε τελικα... θα γινοταν πολυ πιο ρεαλιστικο παντως

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

το προβλημα σας δεν ειναι αυτοι που δεν αγοραζουν χωρις να δουν και να δοκιμασουν, αλλα ειναι αυτοι που προσπαθουν να κοροϊδεψουν καποιον απο μακρια, αυτοι σας χαλανε τις δουλειες εσας που ειστε τιμιοι… οχι αυτοι που διαμαρτυρονται, ετσι ειναι τα πραγματα, μαζι με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα

 

αν εκοβες κατι στον αριθμο των συναλλαγων και στο πόσο κολιτάργια γινατε τελικα... θα γινοταν πολυ πιο ρεαλιστικο παντως

 

Στο προηγουμενο προφιλ μου φιλτατε τσεκαρε το..εχει μπλοκαρει προ διετίας Spiros69 γραφει συναλλαγες 37 αν θυμαμαι καλα...και λιγες αναφερα το λοιπον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ πάλι έχω αγοράσει πάνω απο 40(μην πω 100) διαφορετικα πραγματα, κιθαρες , πεταλια, ενισχυτες, μαγνητες κτλ κτλ και ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ ήταν και μαμω τα παιδιά και με μερικούς γίναμε και φίλοι....  ;)

οπως τυχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 κιθαρα και αργοτερα 1 ενυσχυτη απο αποσταση. κανενα απολτυως προβλημα.

γενικα 1 μικρο ποσοστο ανθρωπων ειναι παρασιτα, ναι το εχουν αυτο οι κοινωνιες, αλλα οι γενικευσεις δεν οδηγουν πουθενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι έχω αγοράσει απο αγγελίες (και δεν είναι και λίγα..), ήταν άψογα.

 

Πάντα βέβαια με συνάντηση για τον απαραίτητο έλεγχο, αφού έχω ζητήσει αρχικά και κάποιες εξτρά φωτογραφίες ώστε να πάρω μια ιδέα για την κατάσταση του αντικειμένου.

 

Θεωρώ πως το μεγάλο "αγκάθι" είναι η φερεγγυότητα κατά τη συνεννόηση.

 

Την περασμένη βδομάδα πχ, σε επικοινωνία μέσω mail δήλωσα ενδιαφέρον για μια θήκη κιθάρας, για αγορά την ίδια ημέρα (όπως πλέον προτιμώ να κάνω πάντα).

 

Ανταλλάξαμε κάποια mail με τον πωλητή και μου απάντησε οτι αν δεν έχω πρόβλημα, την δεσμεύει και βρισκόμαστε αύριο-μεθαύριο...

 

Τον ενημέρωσα οτι φυσικά δε με ενοχλεί, απλά προτιμώ άμεση συναλλαγή επειδή έχω "καεί" στο παρελθόν απο "κρατήσεις"...

 

Φυσικά με καθησύχασε.

 

Τι ήθελα και το μελέτησα.. Τη συνέχεια μπορείτε να τη φανταστείτε..

 

Δε θεώρησα άξιο, ούτε να μπώ στη διαδικασία να του απαντήσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ενώ ειχε συμφωνηθει να επιστραφεί η πεταλιερα ,

σιγα σιγα μου τα γυρνούσε, θα περιμένουμε λέει να βρεθεί άτομο να πουληθεί.. (τωρα πως θα την πουλούσε ενω την ειχα εγω δε ξέρω) ισως θα έψαχνε για άλλο θύμα..

Εγω του είπα οτι δεν εχω καμια δουλειά με την πώληση της και πως θελω τα χρηματα μου πισω γιατι πρέπει να παρω άλλη για τ δουλειά μου..

το γύρισε μετα οταν ειπα οτι θα μπλεξω και αστυνομία, και ειπε εγω την πεταλιερα την έστειλα σε άριστη κατάσταση χωρίς φθορές..

Του έστειλα το thread αυτό.. αλλά δε τον βλεπω να εμφανίζεται..

 

κανω αντιγραφή επικόλληση τη μου απάντησε μόλις τον αποκάλεσα απατεώνα..

 

((απαταιωνακος εισαι εσυ που θες να μας χρεωσεις εσυ, εχω ολες τις συνομιλιες, φωτογραφιες και ενημερωνω πρωτα εγω νοιζ, γενικη ταχυδρομικη, γυφτο πηγα να βοηθησω και θα πας την πεις κιολας

γυφτο))

 

αυτη είναι η νέα γενιά απατεώνων.. με περίσσιο θράσος..

 

εδω η αγγελια του.

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=208030

 

έπρεπε να το καταλάβω οτι κατι δε παει καλά, μιας και έβλεπα οτι ηταν σχετικά η πιο φθηνή πεταλιερα

στις αγγελίες, έφευγαν κάποιες που ηταν πιο ακριβές και αυτη έμενε.. και ενω τον ειχα ρωτήσει αν υπάρχει

μετέπειτα με έπαιρνε τηλέφωνα για 4-5 μέρες...

 

Ξερω οτι έχουν χιλιοειπωθει τέτοια περιστατικά, απλα πιστεύω οτι είναι καλα να αναφέρονται για να δειχνουν ποσο συχνό είναι το φαινόμενο...

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω τους admin που σημερα-μετα απο αναφορα μου-διεγραψαν μια αγγελια που αφορουσε μια superstrat που ο ''πωλητης'' ηθελε σων κ καλα να την πασσαρει για usa,ενω ηταν japan...πρωτη φορα κανω τον ''ρουφιανο'' κ αυτο γιατι ο τυπος ηταν προκλητικοτατος.

 

εστειλα ενα καλοπροεραιτο ιμειλ (στον ''πωλητη'') για να τον ενημερωσω οτι ειναι japan (μια χαρα οργανα ειναι τα Γιαπωνεζικα)  η κιθαρα που πουλουσε....ουτε για τιμη του ειπα (που ηταν τσιμπημενη),ουτε για τιποτα αλλο....

Καλησπερα φιλε

Η κιθαρα σου δεν ειναι usa,αλλα overseas μοντελο κ ανηκει στους εκει καταλογους.

Ειμαι χρονια Κραμερακιας κ κατοχος.

Φιλικα Δημητρης.

 

κ η απαντηση του τυπου ηταν:

 

Δεν πειράζει ποιος σου είπε οτι την έχω για εσένα. ....

μολις του ειπα οτι παραπλανει τον κοσμο,αρχισε το πανηγυρι...

και μετα ακολουθησαν υβριστικα -γραφικα ιμειλ του τυπου:

Αι μαμισου πονηριδη εσύ και ενα χιλιάρικο να δώσεις δεν την παίρνεις.

Εσύ είσαι ο δικηγόρος του Noiz.

Μην ξαναστειλεις μύνημα. ... ::) ::)

 

κ εστειλε κ αλλα,οτι θα με βρει ποιος ειμαι κ αλλα γραφικα...δεν ειχα σκοπο να ποσταρω ποτε,αλλα αυτη ειναι η νεα γενια απατεωνων, οπως λεει κ το παλικαρι απο πανω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σε άλλα φόρουμ που αγγελίες και φόρουμ είναι ένα, τα πράγματα είναι καλύτερα.

Βλέπεις τι συμμετοχή έχει ο άλλος στο φόρουμ τι σχέση έχει με τη μουσική κτλ..

Επιπλέον οι αξιολογήσεις βοηθούν τα μέγιστα..Εδώ το σύστημα αξιολόγησης είναι εντελώς υποτυπώδες και οι πιο πολλοί δεν έχουν καν αξιολόγηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά απορώ με το θράσος των παραπάνω...  >:(

 

 

 

 

Χμμμ Φιλε Αλεξη δεν σε γνωρίζω αλλά την ESP αυτή που δίνεις(1200) την είχα πουλήσει σ ενα παλικαράκι το 2009-10 μέσω νοιζ στα 600 €...  :-\

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου