Προς το περιεχόμενο

Το synth του σκυλάδικου και άλλα παράξενα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Mpaa...ΌΛοι λένε τα χειρότερα....Ότι και καλά κάτι παίζει πρόβλημα με την τροφοδοσία...και μπλαμπλαμπλα.....

 

Ειδομεν....Αχχχχ

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιόν λόγο αυτό το synth έχει γίνει ψωμοτύρι στα σκυλάδικα; Καινούριο δεν είναι' date=' ιδιαίτερα φτηνό ως μεταχειρισμένο δεν είναι, υπάρχει το Triton που θεωρητικά είναι πολύ ανώτερο, τι είναι αυτό που κάνει τους πληκτράδες που παίζουν σε σκυλοκαταστάσεις να προτιμούν το Trinity;

 

 

Φιλοσοφικά ερωτήματα ζητούν απάντηση... :roll:[/quote']

 

Χωρίς να είμαι πληκτράς αλλά απο την πείρα μου σε ηχογραφήσεις διαφόρων ειδών μουσικής γνωρίζω ότι το προτιμούν όπως παλιά το Μ1 γιατί(θα αναφέρω την πρόταση όπως την άκουσα απο πληκτρά που παίζει χρόνια αυτό το είδος) βγάζει ΚΛΑΜΑ... Τα σχόλια δικά σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι πληκτράς αλλά απο την πείρα μου σε ηχογραφήσεις διαφόρων ειδών μουσικής γνωρίζω ότι το προτιμούν όπως παλιά το Μ1 γιατί βγάζει ΚΛΑΜΑ... Τα σχόλια δικά σας.

Κλασική (και τραγική) ατάκα σκυλά που προσκυνάει στο άκουσμα του "κλάματος" που βγάζει ένα Korg M1 ή ένας αμανές του Γονίδη. Μπλιάχ και έλεος δηλαδή...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mpaa...ΌΛοι λένε τα χειρότερα....Ότι και καλά κάτι παίζει πρόβλημα με την τροφοδοσία...και μπλαμπλαμπλα.....

 

Ειδομεν....Αχχχχ

-------------------------------------

 

μην μασάς... Προβλήματα βγάζουν όλα τα σύνθια, αλλά μετά από ένα-δύο χρόνια με τα σχετικά updates έρχονται. Αυτό το χρονικό διάστημα είναι αρκετό για να ακούσεις σχόλια από χρήστες και όχι φήμες. Και τότε αποφασίζεις βεβαίως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασική (και τραγική) ατάκα σκυλά που προσκυνάει στο άκουσμα του "κλάματος" που βγάζει ένα Korg M1 ή ένας αμανές του Γονίδη. Μπλιάχ και έλεος δηλαδή...

 

Μπλιάχχχ....Αυτό και η λέξη "πλάτες..."....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..νομιζω οτι ενας απο τους βασικους λογους που προτιμουν το trinity ειναι οτι εχουν φτιαχτει για αυτο πολλοι ''σκυλοηχοι'' απο διαφορους σκυλο-programmers...δεν μιλαμε για εργοστασιακους ηχους αλλα για extra ηχους..το ιδιο νομιζω ισχυει για triton και fantom...

επισης γενικοτερα ο ηχος της korg φαινεται οτι βγαινει καλα ''εξω'' σε μπαντες που παιζουν αυτο το ειδος μουσικης

εκτος αυτου ισχυει αυτο που προαναφερθηκε,οτι ειναι ενα γενικης χρησης μηχανημα...οχι απο τα καλυτερα ομως κατα την γνωμη μου :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΙ ΛΑΙΚΟΣΚΥΛΕ ΗΧΟΙ ΕΙΝΑΙ PROGRAMS OI COMBINATION ΠΑΝΩ ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΕ ΑΡΑΒΙΚΕΣ ΚΛΙΜΑΚΕΣ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ LEADS KAI ETHNIC HXOYΣ KAI ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΠΛΗΚΤΡΑΔΕΣ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΑΞΙΜΙΑ! ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ SYNTH ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕΤΑΤΡΑΠΕΙ ΣΕ ΣΚΥΛΕ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ! ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΤRΙΝΙΤΥ ΠΟY ΕΙΝAI

SYNTH ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ!

OI ΝΕΟΙ ΡΟΚΑΔΕΣ...ΕΙΔΙΚΑ ΠΛΗΚΤΡΑΔΕΣ ΑΣ ΜΗΝ ΚΡΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΚΛΑΨΑ ΤΗΣ ΣΚΥΛΕ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΚΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ! ΜΙΛΑΩ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ! :lol:

I T R O S I S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΤRΙΝΙΤΥ ΠΟY ΕΙΝAI

SYNTH ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ!

Καλά' date=' μην υπερβάλλουμε κιόλας! Είναι ένα πολύ καλό workstation, πιθανότατα το καλύτερο στην εποχή του αλλά όχι και υπολογιστής...

 

OI ΝΕΟΙ ΡΟΚΑΔΕΣ...ΕΙΔΙΚΑ ΠΛΗΚΤΡΑΔΕΣ ΑΣ ΜΗΝ ΚΡΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΚΛΑΨΑ ΤΗΣ ΣΚΥΛΕ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΚΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ! ΜΙΛΑΩ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ! :lol:

Δεν κρίνει κανείς τα σκυλάδικα και τους μουσικούς που παίζουν εκεί φίλε μου, εγώ προσωπικά με τη νοοτροπία των θαμώνων και των εκ πεποιθήσεως σκυλάδων μουσικών κολλάω. Αυτή η κουβέντα, το "κλάμα" που λένε και ξαναλένε, είναι ενδεικτική της όλης φάσης. Το αν κι εγώ θα παίξω κάποια μέρα σε σκυλάδικο δεν το ξέρω φυσικά! :wink: 8)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνωμη μου ειναι οτι το τρινιτι αν και παλαιοτερης τεχνολογιας σε σχεση με τριτον εχει πιο γλυκο ηχο...καποιες αλλες κυματομορφες που λειπουν απο τα νεα μοντελα...και ειδικα με τις καρτες πανω γινεται πανικος.... μιλαμε για πολυ κλαψα 8) Περα απο αυτα εχει φοβερο πληκτρο..καλυτερο απο τριτον...πιο καταληλο για σολαρισμα κατα τη γνωμη μου..Πιστευω πως συνδιασμος τρινιτι-τριτον η τρινιτι-καρμα(στην περιπτωση μου..) ειναι ολα τα λεφτα για αυτο το ειδος :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου