Προς το περιεχόμενο

Ποσο ευχαριστημένοι είστε με τα Joyo πεταλάκια σας.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανοιγω αυτο το θρεντ μιας και στα κοντα εγινα κατοχος απο τρια Joyo πεταλια και θελω να ακουσω και απο αλλους ,πως τα βρηκαν πρωτες αντιδρασεις κτλ.

 Λοιπον εγω χτυπησα το American sound,Roll Boost,Analog Delay,απλα εχω κ...σει μαλι απο την αλαγη στον ηχο.

 Το αμερικαν απλα σπερνει και εχει μπολικη απλα στην παραμετροποιηση ωστε να βγαζει  χιλιους δυο ηχους ,ολοι καλοιΦοβερο πεταλι για τα λεφτα του,οτι και να κουμπωσεις επανω του ακουγεται γ...μω.Ειμαι και κολημενος με φεντερ και αυτο το μικρο κουτακι μου εδωσε ολη τη γλυκα που θα ειχα μονο αν αγοραζα καμια ακριβη φεντερ λαμπα.Απλα σπερνει.

 Το μπουστακι ειναι αξιοπρεπες χωρις να δινει χρωμα(ευτυχως) ,απλα μπουσταρει γλυκα το σημα,προσωπικα μου βγαζει μια μπλουζιλα ατελειωτη,και μονο του αλλα και σε συνδιασμο με το αμερικαν.Καπως καθαριζει την νοτα και την τονιζει οταν το πατας.Φυσικα πουσαρει και ζορικα και τον ιδιο τον ενισχυτη αν θες να το χρησιμοποιησεις μονο του.

 Το ντιλει αν και δεν εχω πειρα ειναι αξιοπρεπεστατο.Κανει ολα αυτα που πρεπει να κανει.Το χρησιμοποιω κυριως σε χαμηλες ρυθμισεις ,σαν βαθος ή να δινει λιγο παχος στη νοτα.Το δινω και παραπανω αναλογως ,αλλα κυριως εκει ειμαι.Ωραιο πεταλι μου ανοιξε ενα αλλο οριζοντα που δεν ειχα ως τωρα.Επαιζα πολυ ξερα.

 Αυτα πανω κατω,τωρα ψηνω κανα τρεμολο ή και κανενα κομπρεσορα για την στρατ ,αλλα σκεφτομαι οτι θα ειναι ψιλο υπερβολη και μπουστ και κομπρεσορα.

 

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

  Το μπουστακι ειναι αξιοπρεπες χωρις να δινει χρωμα(ευτυχως) ,απλα μ-πουσταρει γλυκα

   

 

Δεν είμαι ομοφοβικός βρε Γιώργη, αλλά κι εσύ βρε λεβέντη μου έπεσες κατευθείαν στα βαθιά, μα με μπουστάκι βρε χρυσό μου? Και να μπουστάρει γλυκά?

Ντροπής, θα σε επαναφέρω στη τάξη, είμεθα άντριδες μπρε  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αυτα τα 4

 

pd2.jpg

 

αν εξαιρεσεις την ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ τους εξοδο (πανω απο τις 8 η ωρα ειναι αδυνατον να τα ανοιξεις) δεν εχουν να ζηλεψουν σε ΤΙΠΟΤΑ απο κανενα ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ μπουτικ και ξεμπουτικ πεταλι που εχω δοκιμασει,ακουσει

ή ειχα παλαιοτερα και τα εχω  δοκιμασει,ακουσει σχεδον...ολα.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το vintage. Οd (aka ts) και είμαι εντυπωσιασμένος με τον ήχο και την ευελιξία του. Είτε σαν od είτε σαν boost ακούγεται πολύ ωραίο. Δοκιμασμένο πάνω σε jvm, ac15 και fender twin. Το μόνο αρνητικό είναι το έντονο pop όταν ενεργοποιείται. Ψάχνω να βρω σχέδιο για antipop resistor...αν έχει κανένας κάτι υπόψη ας ενημερώσει...

Έχω παραγγείλει Και ένα ultimate drive (ocd clone) οπότε θα επανέλθω...

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Joyo μου πεταλάκι ήταν ένα California Sound, μουντό και βαρύ, δεν ταίριαξε με την Squier Affinity μου κιθάρα και το έδωσα γρήγορα σε ένα παλiκάρι που έψαχνε ακριβώς αυτό. Τολμώ να πω κατάλληλο για stoner ήχο που είναι και της μόδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

παντως το κουρδιστηρι με πιαστρακι ειναι πολυ καλυτερο απο το korg που εχω επισης. δε διαλυεται, τεραστια ευδιακριτη οθονη, καλο κουρδισμα, 8 ευρω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι ομοφοβικός βρε Γιώργη, αλλά κι εσύ βρε λεβέντη μου έπεσες κατευθείαν στα βαθιά, μα με μπουστάκι βρε χρυσό μου? Και να μπουστάρει γλυκά?

Ντροπής, θα σε επαναφέρω στη τάξη, είμεθα άντριδες μπρε  ;D ;D ;D

Χαχαχαχα Σαμυ και ειπα και γω ,μπουστακι μπουστακι ,ολο και καποιος θα μας παρεξηγησει στο φιναλε.ΧεΧεΧε,Γενικα η γνωμη μου παντως ειναι μακρια απο τον π...ο μας και οπου θελει ας μπει.χαχαχαχα

Εχω αυτα τα 4

 

pd2.jpg

 

αν εξαιρεσεις την ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ τους εξοδο (πανω απο τις 8 η ωρα ειναι αδυνατον να τα ανοιξεις) δεν εχουν να ζηλεψουν σε ΤΙΠΟΤΑ απο κανενα ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ μπουτικ και ξεμπουτικ πεταλι που εχω δοκιμασει,ακουσει

ή ειχα παλαιοτερα και τα εχω  δοκιμασει,ακουσει σχεδον...ολα.... ;D

Απο αυτα που ακουσα στο Youtube και ειναι αρκετα η αληθεια ειναι οτι ζαχαρωνω πολυ αυτο το Crunch distortion ΣΦ.Μου φανηκε πολυ καλο σαν ηχος και με μπολικα γκαζια.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου