Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα στα μηνύματα των αγγελιών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάλησπέρα,

 

προσπαθώ να επικοινωνήσω με τον πωλητή μιας αγγελίας και το σύστημα μου στέλνει failure στο email μου πως δεν υπάρχει παραλήπτης,

 

νόμιζα πως "έφταιγε" (σε ειδαγωγικά!) ο ίδιος ο πωλητής, ότι ίσως να 'γραψε λάθος το μειλ του.

 

Στην συνέχεια χρησιμοποίησα την "Αναφορά στη διαχείριση" μήπως και μπορούσε να επιλυθεί, όμως και στο μήνυμα της αναφοράς μου ήρθε και πάλι failure στο μειλ μου.

 

Έχετε καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;; είναι κάτι το οποίο δεν κάνω σωστά;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμένα μου συμβαίνει αυτό με όλες τις αγγελίες. εγώ αντιγράφω το mail  του πωλητή και το κάνω copy paste για να του στείλω mail από τον κανονικό mail λογαριασμό μου. είναι λίγο άβολο (έχασα και κάποιες αγγελίες μέχρι να το πάρω χαμπάρι) αλλά τι να κάνουμε...

The Bass Dredd

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

ναι ρε παιδια, εχω το προβλημα αυτο εδω και κανα τετραμηνο.

πιστευα οτι εφταιγε το εμαιλ μου, εκανα καινουριο εμαιλ και ξανασυνεβει αμεσως.

Προφανως εχει προβλημα το site αγγελιων του noiz, αλλα μου κανει εντυπωση μετα απο τοσο καιρο να μην εχει διορθωθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα μου κανει εντυπωση μετα απο τοσο καιρο να μην εχει διορθωθει.

 

εμένα πάλι μου κάνει εντύπωση το ότι για το συγκεκριμένο πρόβλημα δεν διαμαρτυρήθηκαν πολλά άτομα. Ίσως να επικοινωνούν περισσότερο με τα τηλέφωνα, παρά με τα e-mail για τις αγγελίες...

The Bass Dredd

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αν δεν διαμαρτυρηθεί κανείς, πως θα το μάθει η διαχείριση;

Μέχρι πρόσφατα δεν υπήρχε τέτοιο πρόβλημα. Θα προσπαθήσω να λυθεί άμεσα.

 

Ευχαριστώ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Άλλαξαν τα spam filters των μεγάλων εταιριών που προσφέρουν διευθύνσεις email (Yahoo, Gmail κλπ) και πρέπει να προσαρμοστούμε. Άμεσα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Yameth, σου είχα στείλει μήνυμα στο inbox και σε είχα ενημερώσει για το θέμα κάτι μήνες πριν. Με είχες διαβεβαιώσει ότι το πρόβλημα προκύπτει από το γεγονός ότι κάποια μέλη έχουν ανύπαρκτα mail. Το δέχτηκα. Βέβαια, μετά παρατήρησα ότι το ίδιο συνέβαινε και στα mail ατόμων που γράφουν και στο φόρουμ εδώ και κάτι χρόνια. Κατέφυγα στο copy-paste κι εγώ της διεύθυνσης που έβγαζε το failure deliver notification. Παραδόξως όμως, κάποιοι μπορούν και στέλνουν κανονικά μηνύματα από τη φόρμα του νοιζ για αγγελίες. Welcome to the world of bugs! (με την έννοια των προγραμματιστών)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανεις απο τους διαμαρτυρομενους Gmail? Ή (τo πιο πιθανο) καποιοι απο τους χρηστες που εχουν βαλει αγγελια? Αν παιζει καποια απο τις δυο περιπτωσεις, ιδιαιτερα η δευτερη, κατα 99% υπευθυνος για το προβλημα ειναι το Gmail, το οποιο ειναι το πλεον αναξιοπιστο email που μπορει να εχει καποιος. Το failure deliver notification ειναι "σημα κατατεθεν" του εδω και...200 χρονια. eyeroll.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξαν τα spam filters των μεγάλων εταιριών που προσφέρουν διευθύνσεις email (Yahoo, Gmail κλπ) και πρέπει να προσαρμοστούμε. Άμεσα.

Καλά που το πες και είχα μυνήματα αναπάντητα.....

Θενκς.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου