Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα στα μηνύματα των αγγελιών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει κανεις απο τους διαμαρτυρομενους Gmail? Ή (τo πιο πιθανο) καποιοι απο τους χρηστες που εχουν βαλει αγγελια? Αν παιζει καποια απο τις δυο περιπτωσεις, ιδιαιτερα η δευτερη, κατα 99% υπευθυνος για το προβλημα ειναι το Gmail, το οποιο ειναι το πλεον αναξιοπιστο email που μπορει να εχει καποιος. Το failure deliver notification ειναι "σημα κατατεθεν" του εδω και...200 χρονια. eyeroll.gif

 

Ισχύει

 

Παραδόξως, σε επικοινωνία που είχα με συμφορουμίτη παρά το failure notice η επικοινωνία γινόταν κανονικά, σε gmail αυτός. Μάλλον πρόκειται για πρόβλημα του gmail.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον πρόκειται για πρόβλημα του gmail.

 

πάντως εμένα μου συμβαίνει με το yahoo. δεν πιστεύω ότι είναι πρόβλημα του gmail

The Bass Dredd

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως εμένα μου συμβαίνει με το yahoo. δεν πιστεύω ότι είναι πρόβλημα του gmail

 

Ο λογαριασμός στον οποίο στέλνεις e-mail είναι yahoo;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Yahoo δεν βγαζει ποτε αυτο το προβλημα. Και οταν λεω ποτε εννοω πο-τε. Σαν χρηστης Yahoo email τα τελευταια (τουλαχιστον) 15 χρονια μπορω να σε διαβεβαιωσω γι αυτο. Εχω περασει κατα καιρους απο τα πιο απιθανα email στις πιο απιθανες χωρες, αυτο το "failure deliver notification" ειναι μια κλασικοτατη περιπτωση προβληματος/ σπασιμων...καρυδιων :P που τη συναντα καποιος σχεδον αποκλειστικα στο Gmail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λογαριασμός στον οποίο στέλνεις e-mail είναι yahoo;

 

έχω λογαριασμό στο yahoo. μέσω αυτού του yahoo mail επικοινωνώ με αυτούς που ανεβάζουν τις αγγελίες τους στο Noiz. τώρα οι παραλήπτες των mail έχουν άλλοι gmail, άλλοι yahoo κτλ. εάν προσπαθήσω να τους στείλω mail μέσω της φόρμας του noiz, το mail δεν φτάνει ποτέ.

The Bass Dredd

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα ειναι στο site, συμβαινει με ολους τους  email providers, yahoo , gmail, hotmail, mail κτλ

Οπως εγγραψα μου ξανασυνεβει αμεσως σε καiνουριο  λογαριασμο αγγελιων noiz και  καινουριο λογαριασμο εμαιλ σε "αγνωστο" email provider.

Το περιεργο ειναι οτι μερικες φορες το μυνημα φευγει, χωρις να κολλαει στα spam

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Σε πρώτη φάση και για να αποδεσμευτεί το σύστημα στου Noiz απο την αποστολή email, 2 νέα πράγματα είναι ορατά πλέον σε κάθε αγγελία και ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΜΕΛΗ, πέρα απο το τηλέφωνο και το 'Ονομα :

 

Το Username και Email του δημοσιεύοντος την αγγελία.

 

Ετσι είναι απλή η ταυτοποίηση μελών με τις αγγελίες τους αλλά γίνεται και απλούστερη η επικοινωνία μαζί του. Αρκεί να έχει σωστά στοιχεία φυσικά.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πρώτη φάση και για να αποδεσμευτεί το σύστημα στου Noiz απο την αποστολή email, 2 νέα πράγματα είναι ορατά πλέον σε κάθε αγγελία και ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΜΕΛΗ, πέρα απο το τηλέφωνο και το 'Ονομα :

 

Το Username και Email του δημοσιεύοντος την αγγελία.

 

Ετσι είναι απλή η ταυτοποίηση μελών με τις αγγελίες τους αλλά γίνεται και απλούστερη η επικοινωνία μαζί του. Αρκεί να έχει σωστά στοιχεία φυσικά.

Το mail δεν νομίζω ότι είναι σωστό να φαίνεται...ανεξαρτήτως ΜΕΛΗ ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου