Προς το περιεχόμενο

{video} Φθηνή J&D Tele παίζει METAL


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!Αυτό είναι ένα "test drive" σε μια φθηνή J&D Telecaster πάνω σε metal track.Μαγνήτες,ηλεκτρικά και χορδές είναι stock όπως αγοράστηκε για 100e.VST που χρησιμοποίησα : Guitar Rig 5,EZDrummer 2.

Επίσης το κούρδισμα είναι Drop A (AADGBE).

 

www.mikekyre.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μου θύμισε Keith Merrow το αρχικό riff σου!!Ωραίος ήχος η J&D για τα λεφτά της,απλώς χάνεται λιγάκι στη μίξη όταν παίζουν πολλά διαφορετικά tracks.Πάντως αν δε το έγραφες δε θα καταλάβαινα ότι είναι μια κιθάρα των 100 ευρώ! :D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θύμισε Keith Merrow το αρχικό riff σου!!Ωραίος ήχος η J&D για τα λεφτά της,απλώς χάνεται λιγάκι στη μίξη όταν παίζουν πολλά διαφορετικά tracks.Πάντως αν δε το έγραφες δε θα καταλάβαινα ότι είναι μια κιθάρα των 100 ευρώ! :D

 

Για τα λευτά της,δεν παίζετε  :) Αρχικά την αγόρασα για να την παίρνω μαζί σε ταξίδια κτλ αλλά όπως το βλέπω,με 2 καλύτερα μαγνητάκια πάνω ίσως να βγάζει και live γιατί σε πρόβα μια χαρά είναι που την δοκίμασα ;)

www.mikekyre.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαν μια απορία.. Το κιθαράκι ήρθε με 9άρες χορδές φαντάζομαι, το drop A, ΠΩΣ το έβγαλες με την 42άρα E κουρδισμένη στο θεό; Στο video το tension φαίνεται φυσιολογικό.. Μην το πάρεις στραβά, εντύπωση μου κάνει απλώς..

 

Το βίντεο είναι super, μπράβο σου! Θα είχε ενδιαφέρον να ακούσουμε και τη συνέχεια (αν υπάρχει) της σύνθεσης.

 

Πάντως εγώ έχω καταλάβει ότι δεν υπάρχει φθηνό όργανο που να μην παίζει τα πάντα (ότι είδος θες). Ότι κιθάρα έχει 2 μαγνήτες τουλάχιστον, μπορεί να παίξει τα πάντα. Οι ακριβότερες τα βρίσκουν δύσκολα, καθώς για να δικαιολογίσουν την τιμή τους, τα ηλεκτρικά είναι συνήθως στοχευμένα προς μία κατεύθυνση.

 

Μπράβο και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε!046 είναι η χορδή αλλά και πάλι ήταν λάσπη με το Drop A αν και δεν φαίνετε όπως λες στο βίντεο..Την είχα βάλει πάνω στο Guitar Rig και έπεζα με κάτι Djentοηχους και είπα για πλάκα να κάνω drop A όπως οι "The Safety Fire" και έπαθα πλάκα  :P

www.mikekyre.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά ακούγεται! Ωραίο και το βίντεο! :)

 

offtopic: εχει δοκιμασει κανενας το guitar rig 6? τι διαφορες εχει με το 5?

Δεν βλέπω να υπάρχει στη σελίδα της Native Instruments. Είσαι σίγουρος ότι έχει βγει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν βλέπω να υπάρχει στη σελίδα της Native Instruments. Είσαι σίγουρος ότι έχει βγει;

Οχι δικο μου λαθος. guitar pro ηταν και διαβασα λαθος. Τσαμπα χαρηκα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το συμπαθειο αλλα για το συγκεκριμενο ηχο και πολλα ηταν τα 100e για κιθαρα.  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου