Προς το περιεχόμενο

Τροφή για σκέψη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόσφατα με ρώτησε ένας συνάδελφος τι θα του πρότεινα γιατί ο κανακάρης του (17 χρονών) έβγαλε άγχος για synthesizer (ΑΝ έπαιρνε το Lower, που δεν το πήρε το κωλόπαιδο)..

 

- Γιώργο, για τι λεφτά μιλάμε;

- Ξέρω γω; πόσα λεφτά έχει ένα καλό synthesizer?

- Γιώργο, για τι λεφτά μιλάμε;

- 2.000 - 3.000 ευρώ;

- Roland V-Synth GT ή Korg Kronos 8). Και όταν πάτε να το πάρετε θέλω να έρθω κι εγώ, για να χαρώ την αγορά.

 

Οπότε... το τι προτείνεις σε κάποιον είναι συνιστώσα πολλών παραγόντων. Υπό άλλες συνθήκες, υπό άλλο βαλάντιο, υπό, υπό... θα πρότεινα κάτι άλλο.

 

Δεν του προτεινες σωστα.

Προτεινες δυο ναυαρχίδες που εχουν διαφορετικο προσανατολισμο μεταξυ τους και πολυπλοκοτητα στον προγραμματισμο που ειναι πολυ δυσκολο να την εκμεταλλευτει ενας 17χρονος που δεν εχει εμπειρια απο συνθεσαϊζερ και workstations.

 

Αυτα ειναι για εμένα.

 

Ουτε ειναι και θεμα χρηματων το να προσανατολισεις καποιον στο να παρει κατι το οποιο να ττον καλυπτει, να τον ευχαριστησει αλλα και να τον βοηθησει να προχωρήσει σωστα και να εμπλουτισει τις γνωσεις του, ωστε να φτασει να εκμεταλλευεται τα μεγαθηρια.

 

Ολες οι εταιριες εχουν στην γκαμα τους μοντελα μεσης τιμης που προσφερουν πλουσιες δυνατοτητες εφαμιλλες των μεγαλυτερων τους μοντελων.

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 151
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Δεν του προτεινες σωστα.

 

 

Νομίζεις..

 

Προτεινες δυο ναυαρχίδες που εχουν διαφορετικο προσανατολισμο μεταξυ τους και πολυπλοκοτητα στον προγραμματισμο που ειναι πολυ δυσκολο να την εκμεταλλευτει ενας 17χρονος που δεν εχει εμπειρια απο συνθεσαϊζερ και workstations.

 

Ο 17χρονος θα είχε παρέα εμένα. Εξάλλου είδαμε και πόσο αυτοί που ξέρουν 5 πράγματα παραπάνω χρησιμοποιούν τις προαναφερθείσες ναυαρχίδες στο έπακρο. Ή έστω αρκετά.

 

 

Αυτα ειναι για εμένα.

 

 

Ναι, αλλά δεν σε βλέπω ζωηρό εδώ να προτείνεις, να ρωτάς, κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εξηγούμαι. Σε μια εποχή κρίσης θεωρούνται παράλογες αγορές τα yamaha mx ή το roland fa καθώς δεν θεωρούνται αξιόλογα synth, τα φίλτρα κάνουν stepping και aliasing κτλ. αγνοώντας τι προσφέρουν στον μέσο χρήστη.

 

 

Καθόλου παράλογα δεν είναι, μια χαρά επιλογές είναι, αν ο στόχος σου είναι να έχεις πιάνα- ντραμς- κιθάρες- φαρφίσες- ακκορντεόν- φυσαρμόνικες και λίγο από συνθ.

 

Αν όμως ο σκοπός σου είναι να φτιάξεις δικούς σου analog- style ήχους, τόσο ως interface όσο και ως δυνατότητες απέχουν πολύ από ένα "καθαρόαιμο" synth. Είναι σαν τα ψευδεντούρο, τα κάνουν όλα από λίγο, μια χαρά στο χωματόδρομο, αλλά αν πετύχεις στο βουνό το καθαρόαιμο θα φας τη σκόνη και τα χαλίκια του.

 

Και το καθαρόαιμο όμως με τα τρακτερωτά, αν τύχει σε βρεγμένη άσφαλτο θα χαροπαλέψει, οπότε αγοράζεις με τις ανάγκες σου και τελείωσε. Τώρα αν κάποιος έχει ψευδαισθήσεις ότι στο βουνό θα ξεκ****σει τα καθαρά με το V- Storm,  ;D τότε απλά γελάς και πας παρακάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off topic: To V-strom η ποταμογουρουνένια καπότα με άκαμπτο αλουμινένιο πλαίσιο και χυτές ζάντες αλουμινίου με 19 μπροστινό καλό είναι να μην πατάει χώμα μην διαλύσει στο ίσιωμα  ;D

 

Οn topic: Συμφωνώ με ourdarkness, εάν το χρηματικό βαλάντιο είναι απεριόριστο. Συμφωνώ με manos sx περί συνθ. Διαφωνώ που μαλώνουμε για το εαν το moog είναι καλό και το moxf καπότα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζεις..

 

Ο 17χρονος θα είχε παρέα εμένα. Εξάλλου είδαμε και πόσο αυτοί που ξέρουν 5 πράγματα παραπάνω χρησιμοποιούν τις προαναφερθείσες ναυαρχίδες στο έπακρο. Ή έστω αρκετά.

 

Ναι, αλλά δεν σε βλέπω ζωηρό εδώ να προτείνεις, να ρωτάς, κλπ.

 

 

Επειδη δεν με εχεις δει δεν σημαινει οτι δεν εχω προτεινει , δεν εχω λυσει αποριες η δεν εχω εκφρασει αποψεις ολα αυτα τα χρονια.

 

Να ρωταω για συνθ και για workstations στο επιπεδο που ειμαι σημερα, δεν νομιζω. Δεν εχω να ρωτησω κατι, τα εχω μαθει και εφαρμοσει ολα, ακομα και στα προαναφερθεντα οργανα, ετυχε απλα να ασχολουμαι εκτενως και να εχω στην κατοχη μου workstations, να εχω αρκετους φιλους με workstations και συνθς που δεν ειχα και να τους  βοηθαω και αντιστοιχα στο να τα μαθουν.

 

Δεν αμφισβητω οτι ξερεις φυσικα το αθλημα και σιγουρα ειναι τυχερος ο 17

χρονος φιλος που θα σε εχει κοντα του.

 

Και στην συγκεκριμενη περιπτωση , εχω δουλεψει με το v-synth παρα πολυ,ξερω να το προγραμματιζω σε ολα του τα καλουδια , εχω οπως ειπα εμπειρια με workstation της korg και επιμενω οτι προτεινεις δυο διαφορετικου προσανατολισμου οργανα εν γενει.

 

Αν τωρα το δουμε απο πλευρας οχι προγραμματισμου, sequencing, χρησης φιλτρων , εφφε, karma και variphrase αντοιστιχα και δυνατοτητες real time performance αλλα γκαμας ηχων, σε επιπεδο patches και συνδυασμων ηχων, παω πασο ρε φιλε μου.

 

Και μην νομιζεις οτι ολες αυτες τις δυνατοτητες τις εχω θεοποιησει και ιδιαιτερα, τραβανε τεχνολογικα το ενδιαφερον και αμα ασχοληθεις μαζι τους εντυπωσιαζεσαι αλλα δεν ειναι απαραιτητα τα απολυτα εργαλεια που κανουν τη διαφορα στην δημιουργια και την εκτελεση μουσικης.

 

Εχω δηλαδη π.χ. ασχοληθει μαζι τους για να τα μαθω αλλα στις συνθεσεις μου η στην εκτελεση μου στο σπιτι η στο γκρουπ προσωπικα τα εχω χρησιμοποιησει ελαχιστα, γιατι ετσι οριζαν οι αναγκες μου και νομιζω οτι πανω κατω ολοι ετσι κανουν.

 

Αν θες , overall η προταση σου δεν ειναι ορθη και επιμενω.

 

Αμα ειχε γινει το ποστ εδω απο τον φιλο και απαντουσες ετσι, θα απαντουσα αντιστοιχα.

 

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^^

 

Φυσικά και υπάρχουν διαφορές μεταξύ αυτών που πρότεινα. Και τα 2 θα τον κάλυπταν όμως (για να μην πω θα τον υπερκάλυπταν). Αν από εκεί και ύστερα, άρχιζε να μορφώνει καλύτερη άποψη, τότε θα έψαχνε κάτι άλλο/μεγαλύτερο/μικρότερο/διαφορετικό. Όπως και να έχει το θέμα, από κάπου ξεκινάει κανείς.

 

Πέραν τούτου, θεωρώ πως είναι πρακτικά αδύνατο να προτείνει κάποιος το οτιδήποτε, χωρίς η γνώμη του να μην είναι πολωμένη. Όλοι έχουμε προτιμήσεις, αρέσκειες, γνώμες και αναγκαστικά ότι και να προτείνουμε ποτέ δεν πρόκειται να είναι 100% αμερόληπτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά βλέποντας τα τελευταία threads απογοητεύομαι με αυτά που γράφονται καθώς τα θεωρώ μη ρεαλιστικά και ενώ θεωρούσα ειλικρινά τον Waterfall παράλογο σχετικά με κάποιες απόψεις του, τείνω τελικά να συμφωνήσω.

Αυτη ειναι η μοιρα μου Μetallicus και μου ειναι γνωστη. Ολοι στο τελος συμφωνουν μαζι μου, γιατι ειμαι η φωνη της αληθειας, του μετρου και της κοινης λογικης... eeee.png

 

Η γνώμη κάποιου για όργανα που δεν μπορεί να αγοράσει (λόγω των οικονομικών του) είναι άχρηστη. Τελεία και Παύλα.

Αυτοι οι ΝΟΙΖικοι αφορισμοι σε βγαζουν απ'το...μαγιο σου ωρες ωρες. eyeroll.gif

Για σενα λοιπον Trolley η γνωμη καποιου για το παρακατω οργανο δεν μετραει, αν δεν σκασει πρωτα σαν το βόιδι 13.111€ να το αγορασει.

 

Voyager10_LTD_xlarge.png

Moog MiniMoog Voyager Gold Limited Edition

 

Αν σου πει δηλαδη καποιος οτι το παραπανω synth παραμενει (παρα την τιμη Porsche που εχει) ενα απο τα πιο basic monosynths του πλανητη, εσυ δεν θα τον πιστεψεις, γιατι αυτος ο καποιος δεν εχει τα λεφτα να το αγορασει. Προφανως περιμενεις καποιον να σκασει το παραπανω ποσο και να σου πει τα ιδια για να τον πιστεψεις. Ε βεβαια, οι...πλουσιοι ξερουν καλυτερα απο synths απ'οτι οι υπολοιποι. Η αξιολογηση των synths ειναι θεμα χρηματων εξαλλου, οχι εμπειριας και γνωσεων. Περιμενεις τον πλουσιο αγοραστη να σου πει τη γνωμη του, ενω εσυ προφανως δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασμα διαβαζοντας απλα τα specs του.

 

Ελα ρε, τι συμπερασμα μπορει να βγαλει καποιος για ενα synth απο τα...specs του? Εδω μιλαει η τιμη. Οσο πιο ακριβο τοσο καλυτερο, ε? "Οτι πληρωνεις παιρνεις" και αλλα παρομοια παραμυθια με δρακους... 8)

 

Ακόμη και οι πιο φανατικοί πολέμιοι ακριβών οργάνων, συνήθως κάτι παραπάνω παραδέχονται αν τους τα κάνεις δώρο (ή αν τα βρουν σε βολική τιμή, στα μεταχειρισμένα). Μέχρι τότε, απλώς αναπαράγουν είτε α) την κριτική που διάβασαν ή είδαν κάπου αλλού, β) τις προσωπικές τους εμμονές για το πόσο πρέπει (;) να κοστίζει το οτιδήποτε.

Εμενα παλι αν καποιος μου κανει δωρο τον παραπανω καρναβαλο ;D θα του πω την γνωμη μου, η οποια παραμενει η ιδια ολα αυτα τα χρονια γιατι πολυ απλα ειναι fact:

 

"Κυριε, το συγκεκριμενο synth, ειτε το πουλησουν 13.111€ ειτε 111€, θα παραμεινει ενα απο τα πλεον basic monosynths του πλανητη."

Και εδω κολλαει το "Τελεία και Παύλα".

 

Κατοπιν θα το βαλω σε αγγελια για πωληση, με τοσα λεφτα φτιαχνεις ενα synth/MIDI στουντιο που το μονο που δεν μπορει να κανει ειναι να πεταει.

 

 

Προτεινες δυο ναυαρχίδες που εχουν διαφορετικο προσανατολισμο μεταξυ τους και πολυπλοκοτητα στον προγραμματισμο που ειναι πολυ δυσκολο να την εκμεταλλευτει ενας 17χρονος που δεν εχει εμπειρια απο συνθεσαϊζερ και workstations.

Ουτε ειναι και θεμα χρηματων το να προσανατολισεις καποιον στο να παρει κατι το οποιο να τον καλυπτει, να τον ευχαριστησει αλλα και να τον βοηθησει να προχωρήσει σωστα και να εμπλουτισει τις γνωσεις του, ωστε να φτασει να εκμεταλλευεται τα μεγαθηρια.

Ετσι. Το οτι ο πατερας του 17χρονου εχει τη δυνατοτητα να σκασει ενα τριχιλιαρο δεν σημαινει οτι πρεπει να το σκασει κι ολας. Ο (17χρονος) γιοκας του σημερα μπορει να την εχει δει Jarre, σε 2 μηνες ομως μπορει να τη δει Blackmore και να του ζηταει κιθαρα και ενισχυτη. Του χρονου μπορει να τη δει Dave Weckl, ή να φαει φλας με τη θρησκεια, να τα πουλησει ολα οσο-οσο και να παει να κλειστει σε μοναστηρι. :P

Το τελευταιο εχει συμβει...

 

Αν ο πατερας του βεβαια δεν εχει οικονομικο προβλημα και μπορει να σκαει καθε τοσο τριχιλιαρα, και ο γιος του επιμενει να θελει να μαθει synths, ας του αγορασει καποιο basic synth για αρχη, να μαθει τα απολυτως βασικα, και μετα βλεπουμε.

Θα του προτεινα λοιπον ενα Moog Voyager. Μ'αυτο, και θα μαθει τα βασικα γυρω απ'τα synths ευκολα κι ωραια, και θα μεινει (αρχικα) ικανοποιημενος και θα κανει την αναλογη φιγουρα σε φιλους, εχοντας στην κατοχη του ενα οργανο των 3500€.

 

Οταν τελος μαθει τα βασικα και σκυλοβαρεθει απ΄την μονοφωνια/μονοτονια του Voyager, λεει στον πατερα του να του αγορασει ενα σοβαρο synth του 21ου αιωνα. Αρκουν 1000€ για να μπει στο club των χαρουμενων πληκτραδων. 8)

 

Ολες οι εταιριες εχουν στην γκαμα τους μοντελα μεσης τιμης που προσφερουν πλουσιες δυνατοτητες εφαμιλλες των μεγαλυτερων τους μοντελων.
Μη το φωναζεις ρε, μπορει να το μαθουν κι αλλοι... ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια εποχή κρίσης θεωρούνται παράλογες αγορές τα yamaha mx ή το roland fa καθώς δεν θεωρούνται αξιόλογα synth, τα φίλτρα κάνουν stepping και aliasing κτλ. αγνοώντας τι προσφέρουν στον μέσο χρήστη.

 

Όντως δεν θεωρούνται αξιόλογοι συνθετητές με φίλτρα, κτλ κτλ κτλ κτλ, αλλά για κάποιον όπως είπες που θέλει ένα όργανο all around για live είναι μια χαρά.

Έτερον εκάτερον, μην σε παραξενεύει.

Άρα μην απογοητεύεσαι με τα όσα "μη ρεαλιστικά" διαβάζεις, γιατί είναι και παραείναι ρεαλιστικά.Εξαρτάται πως θες να τα δεις τα πράματα και ποια οπτική γωνία "διαλέγεις".

Να απογοητεύεσαι κατά πρώτον με όσους δεν δύνανται να εκφραστούν σωστά και να δώσουν στους υπολοίπους να καταλάβουν τι ακριβώς ψάχνουν και αναζητούν, και κατά δεύτερον να απογοητεύεσαι με όσους "προτείνουν" συνεχώς και αδιακρίτως τα ίδια και τα ίδια yamaha.

Και εν τέλει το " αγνοώντας τι προσφέρουν στον μέσο χρήστη" μήπως είναι μια γενικολογία που αιωρείται επικίνδυνα και χαιδεύει αυτάκια ?

Ποιος είναι ο μέσος χρήστης ?

Tι θέλει ο μέσος χρήστης ?

Σε ποια μεριά είναι η περισσότερη άγνοια ?

Άγνοια ως προς τι τελικά ?

Θα μιλήσουμε επιτέλους καμιά φορά για ΗΧΟ ?

Αν δεν μπορείς να αξιολογήσεις τον ήχο ενός moog (ΆΣΧΕΤΑ από το πόσο κοστίζει) τότε τα casio τα m-audio venom και οι φυσαρμόνικες είναι μονόδρομος.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοι οι ΝΟΙΖικοι αφορισμοι σε βγαζουν απ'το...μαγιο σου ωρες ωρες. eyeroll.gif

Για σενα λοιπον Trolley η γνωμη καποιου για το παρακατω οργανο δεν μετραει, αν δεν σκασει πρωτα σαν το βόιδι 13.111€ να το αγορασει.

 

Δεν έγραψα αυτό. Δεν "είπα" πουθενά ότι πρέπει να το αγοράσει. Είπα, να μπορεί να το αγοράσει.

 

Αν σου πει δηλαδη καποιος οτι το παραπανω synth παραμενει (παρα την τιμη Porsche που εχει) ενα απο τα πιο basic monosynths του πλανητη, εσυ δεν θα τον πιστεψεις, γιατι αυτος ο καποιος δεν εχει τα λεφτα να το αγορασει. Προφανως περιμενεις καποιον να σκασει το παραπανω ποσο και να σου πει τα ιδια για να τον πιστεψεις. Ε βεβαια, οι...πλουσιοι ξερουν καλυτερα απο synths απ'οτι οι υπολοιποι. Η αξιολογηση των synths ειναι θεμα χρηματων εξαλλου, οχι εμπειριας και γνωσεων. Περιμενεις τον πλουσιο αγοραστη να σου πει τη γνωμη του, ενω εσυ προφανως δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασμα διαβαζοντας απλα τα specs του.

 

Ένα σετ συμπερασμάτων μπορεί να "βγει" διαβάζοντας τα specs. Ένα άλλο σετ, αγγίζοντας το κλαβιέ. Ένα άλλο, αφού το χρησιμοποιήσεις σε πρόβα. Ένα άλλο, αφού το χρησιμοποιήσεις σε συναυλία, ένα άλλο στο στούντιο, ένα άλλο αφού το κρατήσεις δύο χρόνια, και ένα άλλο αφού το κρατήσεις είκοσι χρόνια. Από όλα αυτά τα πιθανά σετ συμπερασμάτων, μόνο το πρώτο καλύπτεται από την ανάγνωση reviews και specs, οπότε το επιχείρημά σου αυτο-ακυρώνεται.

 

Απ' την άλλη, έχεις εσύ κάποια αμφιβολία για το αν κάποιος (ο Vangelis, o Zimmer, o Wakeman κλπ) που (ένεκα της οικονομικής τους ευμάρειας, επακόλουθη της αξίας τους) έχουν πλατύτερη και πληρέστερη αντίληψη της αξίας των οργάνων (ακριβών ή προσιτών) από αυτή που έχεις εσύ, ή ο ημι-ηλίθιος ιάπωνας του οποίου τα βίντεο review βλέπουμε που-και-που (σ.σ. εσύ καλά κάνεις και τα βάζεις), ή εγώ; Και βέβαια έχουν.

 

Επίσης, ΠΟΤΕ δεν μιλούν για specs. Μιλούν μόνο για ΗΧΟ, διότι μόνο αυτό τους ενδιαφέρει. Για specs μιλούν μόνο όσοι έχουν δημοσιογραφικό οίστρο (όπως εσύ, και μπράβο σου) και λιγοστά χρήματα (όπως οι περισσότεροι από εμάς).

 

Ελα ρε, τι συμπερασμα μπορει να βγαλει καποιος για ενα synth απο τα...specs του? Εδω μιλαει η τιμη. Οσο πιο ακριβο τοσο καλυτερο, ε? "Οτι πληρωνεις παιρνεις" και αλλα παρομοια παραμυθια με δρακους... 8)

 

Έχοντας αγοράσει λίγα πραγματικά ακριβά (στην κατηγορία τους) αντικείμενα στη ζωή μου, σε διαβεβαιώνω ότι πάντοτε η εμπειρία ήταν αντάξια της δαπάνης. Δεν πρόκειται για "παραμύθια με δράκους" αλλά για την ωμή πραγματικότητα που αφορά κάθε τεχνολογικό προϊόν, χωρίς καμία εξαίρεση. Το ότι - σε ορισμένες περιπτώσεις, όπως στην περίπτωση της Moog - γίνονται καταχρήσεις της (επάξια κερδισμένης όμως) εταιρικής φήμης, δεν δικαιώνει την αφοριστική σου διάθεση. Να, δες τι κάνεις εδώ...

 

Εμενα παλι αν καποιος μου κανει δωρο τον παραπανω καρναβαλο ;D θα του πω την γνωμη μου, η οποια παραμενει η ιδια ολα αυτα τα χρονια γιατι πολυ απλα ειναι fact:

 

"Κυριε, το συγκεκριμενο synth, ειτε το πουλησουν 13.111€ ειτε 111€, θα παραμεινει ενα απο τα πλεον basic monosynths του πλανητη."

Και εδω κολλαει το "Τελεία και Παύλα".

 

Κατοπιν θα το βαλω σε αγγελια για πωληση, με τοσα λεφτα φτιαχνεις ενα synth/MIDI στουντιο που το μονο που δεν μπορει να κανει ειναι να πεταει.

 

... παίρνεις το πιο άσχημο και δυσανάλογα ακριβό synth του πλανήτη και νομίζεις ότι αυτό στοιχειοθετεί επιχείρημα;  Δηλαδή, αν σου δίνανε αυτό και το miniBrute, πιο θα κράταγες; Αν σου δίναν αυτό και το VoicaKeys; Άρα, προφανώς υπάρχουν και χειρότερα synths και προφανώς υπερβάλλεις, αλλά ναι, συμφωνώ μαζί σου ότι είναι καρνάβαλος. Αν θέλει κάποιος ένα τέτοιο όργανο από τη Moog υπάρχουν και φθηνότερα.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε βεβαια, οι...πλουσιοι ξερουν καλυτερα απο synths απ'οτι οι υπολοιποι. Η αξιολογηση των synths ειναι θεμα χρηματων εξαλλου, οχι εμπειριας και γνωσεων. Περιμενεις τον πλουσιο αγοραστη να σου πει τη γνωμη του, ενω εσυ προφανως δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασμα διαβαζοντας απλα τα specs του.

 

Επανέρχομαι ειδικά σε αυτό, διότι έχει και.. ταξικές αποχρώσεις... δηλαδή ωρέ Waterfall-K, στραβώνεις που ακούς ότι οι μουσικοί με περισσότερα χρήματα (φαντάζομαι όταν γράφεις "πλούσιοι" δεν εννοείς εφοπλιστές, ε;) έχουν πιάσει και καλύτερα όργανα στα χέρια τους, από εμένα ή εσένα...; Να σου γνωρίσω το φίλο μου τον Κώστα απ' τα Πατήσια (εκ' πεποιθήσεως άνεργο, πριν και από την κρίση) που πιστεύει ακόμη ότι το καλύτερο σαμπλερ όλων των εποχών είναι το ... Mirage.. :) :) βλέπεις δεν κατάφερε ποτέ να μαζέψει χρήματα για να πάρει AKAI.

 

Εν' τω μεταξύ, όταν είχα πάρει εγώ καινούργιο το JD-800 μου... την έλεγε ακριβώς όπως κάνεις εσύ τώρα με τα Moog... "και τι το θες αυτό, ούτε πολλά δείγματα δεν έχει, και τι ντραμς είναι αυτά".. και άλλα τέτοια... "πάρε ένα Wavestation να κάνεις τη δουλειά σου"... :) :) :)

 

Υποκριτές... (ατιμούτσικα)... :) :) :)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου