Προς το περιεχόμενο

Καψουλες για μηχανη Nespresso


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παντως δοκιμασε να κοψεις ΕΝΤΕΛΩΣ τον καφε (και το μαυρο τσαϊ) και αν δεν ΠΕΤΑΣ μεσα σε 15 ημερες σου χαριζω τελεκαστερ...θα ξεχασεις τι σημαινει κουραση,θα μειωθει απιστευτα πολυ το αγχος σου και θα νοιωθεις ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ καλυτερα σωματικα...trust me.....

 

Αν συμπαθούσα τον ήχο ή την εμφάνιση των τελέ θα σου έπαιρνα μία για πλάκα μέσα σε 15 μέρες....

 

Ή μάλλον, μέσα, ο neck μαγνήτης κάτι λέει, αρκεί να μου πεις πώς θα μετρήσουμε/πιστοποιήσουμε το ότι δεν θα με πιάνει η κούραση ή ότι θα μειωθεί το άγχος ή ότι θα νιώθω καλύτερα...

 

 

Πσστ:  καφές και το μαύρο τσάι, μπροστά στα φυτοφάρμακα και στις κρεατο-φάρμακο-ορμόνες που τρώμε όσοι δεν έχουμε κήπο/κοτέτσι/φάρμα/ράντζο/κλπ, δεν είναι

Τ Ι Π Ο Τ Ε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 98
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

επισης ενας απο τους μεγαλυτερους διατροφικους εφιαλτες λογω των τυποποιημένων τροφιμων (κρεατα και αλλαντικα των σουπερ μαρκετ, ψωμι απο φουρνους κ.α. ) που χρησιμοποιείται σε αυτά για να τα νοστιμευει και προκαλει και εθισμο, ειναι η ακούσια υπερβολικη πρόσληψη ζάχαρης και υποκαταστάτων ταύτης,  με καταστρεπτικες συνέπειες για το καρδιαγγειακό συστημα. συνεπιών της δημιουργίας της μεταβολικής νοσου του διαβήτη. χαχαχχααχ

 

Γενικα ολοι οι παραγοντες αυτοι (διατροφή, ακτινοβολιες, μολυνση περιβάλλοντος κ.α.) δρουν αρνητικα στον οργανισμο προσθετικα, αν και ειναι βλαβερες συνάρτηση με την ανα άτομο ανοχή (γονιδιακη προδιάθεση στην εμφανιση διαφορων νοσων, ανοχη σε διεγερτικές η κατασταλτικές ουσιές κλπ.)

 

Τελικως η καταναλωση του καφε εχει μειονεκτηματα και πλεονεκτηματα κατα ερευνες, αλλα αντισταθμιζοντας τα εκαστα βγαινει το συμπερασμα οτι καλυτερα να μην γινεται καταναλωση καφε.

 

Παν μετρον αριστον λοιπον και σε συνδυασμό με ενα προγραμμα γυμναστικής προσαρμοσμενο κατάλληλα και αυτό μακραίνουν το βίο και μάλιστα τον καλό βίο εκτός και αν ο μαλακας περασει το στοπ και σε κάνει κιμά. ή ο ληστης σε πυροβολήσει παρόλο που του έδωσες οτι είχες πάνω σου για να μην σε αφήσει μάρτυρα να τον αναγνωρίσεις αν συλληφθεί.

 

Το πεπρωμένον φυγείν αδύνατον.

 

 

 

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

(...) μακραίνουν το βίο και μάλιστα τον καλό βίο εκτός και αν ο μ******* περασει το στοπ και σε κάνει κιμά. ή ο ληστης σε πυροβολήσει παρόλο που του έδωσες οτι είχες πάνω σου για να μην σε αφήσει μάρτυρα να τον αναγνωρίσεις αν συλληφθεί.

 

Το πεπρωμένον φυγείν αδύνατον.

 

 

 

 

 

 

Δικηγόρος είσαι; Όχι, πες αλήθεια.

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

offtopic: Επειδή θυμάμαι από παλαιότερα thread ότι ασχολείσαι αρκετά με το θέμα του τσαγιού, μπορείς να προτείνεις 2-3 καλές εταιρείες για πράσινο τσάι;Πίνω συχνά αντί για καφέ αλλά συνήθως ότι φθηνό βρίσκω στο supermarket.

 

Tα φτηνα πρασινα δεν ειναι και οτι καλυτερο αλλα βεβαια ειναι καλυτερα απο το μαυρο τσαϊ και τον καφε,πηγαινε σε μαγαζι με bio προϊοντα και παρε απο εκει,ΜΑΚΡΥΑ απο Lipton...

 

To καλυτερο ειναι αυτο που πινουν  οι περισσοτεροι Ιαπωνες (matcha σε σκονη) ,οι οποιοι παρολο που καπνιζουν ως φουστηδες και ζουνε αγχωμενες ζωες και τρωνε 200 κιλα ραδιενεργους τονους το χρονο  ;D εχουν τα χαμηλοτερα ποσοστα καρκινου στον κοσμο.

 

Το διαλυεις απλα σε νερο,προσοχη ΠΟΤΕ βραστο νερο στο πρασινο τσαι μονο νερο γυρω στους 80 βαθμους.

 

Καποια φτανουν και τα 1000 ευρω το ΚΙΛΟ (!!!) αλλα και τα φθηνοτερα δεν ειναι κακα

 

εγω παιρνω αυτο

 

http://store.japan-zone.com/ocha-green-powder-p-253.html

 

το πουλανε παντου στο Βερολινο γυρω στα 8 ευρω το σακουλι αλλα στην Ελλαδα δεν ξερω αν υπαρχει (ειναι ο Nescafe των Ιαπωνων ΟΛΟΙ πινουν ΤΟΝΟΥΣ απο δαυτο)

 

δες και εδω

 

http://matchafactory.gr/el/8-matcha

 

http://www.amazon.com/Matcha-Green-Tea-Powder-Antioxidant/dp/B00DDT116M

 

http://www.matchasource.com/matcha-tea-health-benefits-s/14.htm

 

για ενα μεγαλο φλυτζανι χρειαζεσαι το 1/10 ενος κουταλιου του γλυκου (ειναι πολυ συμπυκνωμενο)

 

αλλοιως παρε βιολογικο ΧΥΜΑ πρασινο σε φυλλα (τα φακελλακια εχουν παντα χαμηλης ποιοτητας τσαϊ εκτος και αν ειναι βιολογικο)

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μια ερώτηση για ΚΑΦΕ έκανε ένας άνθρωπος και μόνο γι αυτό δεν μιλάμε.

Όταν ο καθένας μας κουβαλάει προσωπική ατζέντα και την εναποθέτει σε κάθε αφορμή, τρέχα γύρευε...

 

Ψοφάω για καφέ! Στην κυριολεξία.

Γούστο μου καπέλο μου!

Εκτός κι αν είμαι ζώον, πολύ πιθανόν να ξέρω τις βλαβερές συνέπειες τις οποίες έχω αντισταθμίσει με τα πλεονεκτήματα του. Ενήλικας είμαι... σαν κι εσάς! Μη με νουθετείτε!

Θα διαβάσω τις βλαβερές συνέπειες μια φορά, ευχαριστώ.

Μη μου το χέζετε το θέμα όμως, γιατί εγώ espresso θέλω να πιώ.

Το πράσινο τσάι το γνωρίζω. Και το μουρουνέλαιο γνωρίζω αλλά δεν το πίνω.

 

Αν γνωρίζετε κάτι για καλό ή φτηνό (όπως ζητάει ο OP) espresso, ...θα χαρώ ιδιαίτερα.

 

Καλημέρα σας! :D

 

Υ.Γ. Και γιατί δεν ανοίγετε ένα θέμα για τις ευεργετικές συνέπειες του πράσινου τσαγιού αλλά και όσων άλλων πιστεύετε πως αξίζουν να μάθουμε;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως δοκιμασε να κοψεις ΕΝΤΕΛΩΣ τον καφε (και το μαυρο τσαϊ) και αν δεν ΠΕΤΑΣ μεσα σε 15 ημερες σου χαριζω τελεκαστερ...θα ξεχασεις τι σημαινει κουραση,θα μειωθει απιστευτα πολυ το αγχος σου και θα νοιωθεις ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ καλυτερα σωματικα...trust me.....

 

Χαχαχα! μ' αρεσει πώς σκεφτεσαι!!!  ;D ;D ;D

 

Λοιπον, να ορισουμε ημερομηνια και τόπο παράδοσης της τελε;;;;!!!!  ;D ;D ;D

 

 

 

Σοβαρά τώρα, δεν θεωρω τον εαυτό μου coffee-holic, (δεν ειμαι απο τους τυπους που αν δεν πιουν δεν ξυπνανε), αλλά:

 

1. δεν πίνω

2. δεν καπνιζω

3. δεν ξενυχταω

4. δεν παιζω στοιχημα

5. βασικα, δεν βλεπω καθολου μπαλα

6. δεν παιζω Pro

7. δεν ξενο-κοιταω

8. αρα και δεν ξενο-μαμάω (ενας φιλος στη δουλεια λεει οτι "αυτο χαλαει τη δική!!!")

 

βασικα, ο αδερφος μου, μου λεει πως "τσαμπα καταναλωνεις ρε το οξυγονο, που δεν εχουμε"

 

9. Ειμαι το απολυτο δωρο της γυναικας μου  ;D

10. Πλήρης οικογενειαρχης!

 

οποτε, συμπαθατε με...ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΝΩ Ο ΑΝΘΡΩΠΑΣ! ΜΗ ΜΟΥ ΤΟ ΧΑΛΑΤΕ!!!! ;D ;D ;D

 

 

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λοιπόν.

Αφού σου αρέσει ο εσπρέσσο.

Άσε τις καφετιέρες, τις καψούλες και τον Clooney.

 

Θα πάρεις μπρίκι. Πρόσεξε όχι mokka, αλλά brikka (αυτή με τη βαλβίδα).

 

Φυσικά Βialetti.

 

Για να καταλάβεις, τη διαφορά mokka vs brikka , δες το συγκριτικό:

Η brikka είναι δεξιά στο video.

 

 

Εδώ το website:

http://www.bialettishop.com/BrikkaMain.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν.

Αφού σου αρέσει ο εσπρέσσο.

Άσε τις καφετιέρες, τις καψούλες και τον Clooney.

 

Θα πάρεις μπρίκι. Πρόσεξε όχι mokka, αλλά brikka (αυτή με τη βαλβίδα).

 

Φυσικά Βialetti.

 

Για να καταλάβεις, τη διαφορά mokka vs brikka , δες το συγκριτικό:

Η brikka είναι δεξιά στο video.

 

 

Εδώ το website:

http://www.bialettishop.com/BrikkaMain.htm

 

Κρέμα δεν βλέπω όμως... Τι εσπρέσο είναι αυτός;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου