Προς το περιεχόμενο

Καψουλες για μηχανη Nespresso


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν λεμε επιστημονικες πηγες, να σημειωσουμε πως πρεπει να αναφερεται σε ιατρικα επιστημονικα περιοδικα

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 98
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Επιστημονικοτατες ειναι και στεκουν 100% μπορεις αλλωστε να κανεις ενα search στο google (στα ελληνικα και στα αγγλικα) τα επινεφριδια λεγονται adrenal glands

 

http://www.naturalnews.com/012352_caffeine_coffee.html

 

http://drjessechappus.com/the-impact-of-coffee-on-your-adrenal-glands/

 

http://brown.edu/Student_Services/Health_Services/Health_Education/alcohol,_tobacco,_&_other_drugs/caffeine.php

 

Φίλε μου πίστεψέ με ξέρω πολύ καλά τι είναι τα επινεφρίδια, πως λέγονται στα αγγλικά και τι δουλειά κάνουν... ;) Αν θεωρείς τις πηγές σου αξιόπιστες, go on...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λεμε επιστημονικες πηγες, να σημειωσουμε πως πρεπει να αναφερεται σε ιατρικα επιστημονικα περιοδικα

 

My point exactly...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

My point exactly...

 

so do a bit of search...ολα εγω θα τα κανω εδω μεσα?  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

so do a bit of search...ολα εγω θα τα κανω εδω μεσα?  ;D

 

Δεν είπα ότι πρέπει να το κάνεις εσύ... Είπα ότι πρέπει να αναφέρονται σαφώς οι πηγές στο άρθρο αν θέλει αυτός που το έγραψε να λογίζεται ως αξιόπιστο και άξιο λόγου και αναφοράς... Κι αν εγώ έχω τη δυνατότητα λόγω δουλειάς και πρόσβασης σε επιστημονικά δίκτυα να κάνω εκτεταμένη έρευνα και να διαπιστώσω το τι ισχύει και το τι δεν ισχύει (αν κρίνω ότι χρειάζεται να ψάξω), αυτό σίγουρα δε μπορεί να το κάνει ο οποιοσδήποτε διότι και να βρει κάτι πως θα το αξιολογήσει χωρίς το απαραίτητο γνωστικό υπόβαθρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάψουλες συμβατές με Nespresso φέρνει το Lidl εδώ στην πολιτισμένη Ευρώπη. Φίλος που παίρνει μου έχει πει ότι είναι αρκετά καλές και αρκετά κοντά στις αυθεντικές.

 

Το καλοκαιράκι (γκλι-γκλι-γκλι) βάζω μπρος την καλή μου Bialetti, βγάζω τα παγάκια καφέ που έχω φτιάξει για να μην αραιώνεται η σούπα, και λίγη καφέ ζάχαρη. Σερβίρεται και σε μεγάλο ποτήρι για μπύρα weiss. Prost!

 

Καφέ φίλτρου πλέον μόνο με την πρέσα, έχω την ίδια με του Yameth και δουλεύει όπως πρέπει. Έχω και μια καταραμένη SIEMENS καφετιέρα αλλά δεν την πολυδουλέυω.

 

Βέβαια εγώ παίρνω άκοπο καφέ και την κάνω μόνος την δουλειά με μύλο, εκεί είναι όλη η ουσία, και φυσικά τον διατηρώ στο ψυγείο.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεπιπτοντως, (για την ιστορια), τον καλυτερο καφε cappuccino μεχρι τωρα τον ηπια το 2007 στη Ρωμη σε πορσελανη με πιατακι στο ορθιο με 1€!

 

Έτσι πίνεται ο καφές στην Ιταλία. Λίγο διαφορετικά δηλ. από ότι στην Ελλάδα, που αν δεν συμπληρώσεις 3ωρο, αραχτός σε 2 πολυθρόνες, δεν νιώθεις ότι ήπιες καφέ.

 

Επιπλέον ΔΕΝ κοστίζει μια περιουσία. Πάλι διαφορετικά από εμάς στην Ελλάδα.

 

Τώρα ποιοι ξέρουν καλύτερα, εμείς ή οι Ιταλοί, θέλει πολύ συζήτηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι πίνεται ο καφές στην Ιταλία. Λίγο διαφορετικά δηλ. από ότι στην Ελλάδα, που αν δεν συμπληρώσεις 3ωρο, αραχτός σε 2 πολυθρόνες, δεν νιώθεις ότι ήπιες καφέ.

 

Επιπλέον ΔΕΝ κοστίζει μια περιουσία. Πάλι διαφορετικά από εμάς στην Ελλάδα.

 

...κι ένας λόγος που κοστίζει μια περιουσία είναι ότι ο ελληνάρας εννοεί να πιάνει την καρέκλα/τραπέζι για 2 ώρες για να πιεί 100ml καφέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το καλοκαιράκι (γκλι-γκλι-γκλι) ..., βγάζω τα παγάκια καφέ που έχω φτιάξει για να μην αραιώνεται η σούπα, και λίγη καφέ ζάχαρη. Σερβίρεται και σε μεγάλο ποτήρι για μπύρα weiss. Prost!

 

Άριστο hint!! Γεια μας, λοιπον!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου