Προς το περιεχόμενο

παραγωγή κιθάρας...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

¶σχετο αλλά άκουσα την σειρά της waves για τις κιθάρες (το gtr1) από γνωστό, με το interface που έρχεται πακέτο και έμεινα επιεικώς μα$#κας!!! Και μου είπε ότι θέλει να πάρει το 2, γιατί είναι καλύτερο ( 8O ).

Όταν το πάρει και το ακούσω και αν όντως είναι τόσο καλύτερο όσο μου έλεγε, τότε μάλλον αρκετοί θα ξεφορτωθούν πολλά από τα κτηνώδη ρακ που κουβαλούν και θα έχουν μόνιμη συντροφιά αυτό (έστω για το σπίτι και "ερασιτεχνικές παραγωγές)!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και που να ακούσετε το Ampeg SVX της ΙΚ Multimedia (το amplitube του μπασσίστα) 8) Το αγόρασε ένας κολλητός μου και με έχει ψήσει άγρια! :D

 

Νομίζω πως τελικά, ναι, είναι προτιμότερο να έχω να διαλέξω ανάμεσα σε 8 κεφαλές, 25 καμπίνες και 9 μικρόφωνα (και να μπορώ να χρησιμοποιώ όλα αυτά πολλές φορές ταυτόχρονα) παρά να γράφω 1 κεφαλή, 1 ή 2 το πολύ καμπίνες και 2 (άντε, βάλε 3) μικρόφωνα. Α, ναι, μην ξεχάσω: και όλα αυτά σε ένα χώρο με σωστή ακουσική και όχι κρεβατοκάμαρα... :lol: :lol: :lol:

 

Long Live Amp Modelling!! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε θα φας πολλους' date=' αλλα τουλαχιστον θα σε... παρηγορει το γεγονος οτι η μονη που θα στους πεταει θα ειναι η... απεθαντη συνομοταξια των "ακουω με τα ματια μου" bedroom players κιθαριστων η οποια, Take my word for it, αποκλειεται ποτε να εκλειψει... :lol: :lol:

 

εσυ βεβαια θα κανεις τη δουλεια σου μια χαρα οποτε ..^%^$στηκες... :lol:[/quote']

ετσι ειναι...

οπως ειναι σκουποξυλα οι PRS και οι SUHR

οπως με μια variax των 400 ευρω βγαζεις τον ηχο martin

οπως εχεις ηχο triple rectifier με ενα plug in

οπως ο bedroom κιθαριστας εχει παλι live στις 19 του μηνα στο libo (στο αιγαλαιο)και εισαι καλεσμενος(κατα βαθος σ'αγαπαω :wink: )

:D :D :D

ολοι ειστε καλεσμενοι φυσικα :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και που να ακούσετε το Ampeg SVX της ΙΚ Multimedia (το amplitube του μπασσίστα) 8) Το αγόρασε ένας κολλητός μου και με έχει ψήσει άγρια! :D

 

Νομίζω πως τελικά' date=' ναι, είναι προτιμότερο να έχω να διαλέξω ανάμεσα σε 8 κεφαλές, 25 καμπίνες και 9 μικρόφωνα (και να μπορώ να χρησιμοποιώ όλα αυτά πολλές φορές ταυτόχρονα) παρά να γράφω 1 κεφαλή, 1 ή 2 το πολύ καμπίνες και 2 (άντε, βάλε 3) μικρόφωνα. Α, ναι, μην ξεχάσω: και όλα αυτά σε ένα χώρο με σωστή ακουσική και όχι κρεβατοκάμαρα... :lol: :lol: :lol:

 

Long Live Amp Modelling!! 8)[/quote']

ελεος βρε παλικαρι μου...

ειλικρινα εχεις παιξει με φουλ λαμπατο ενισχυτη ποτε σου?

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή σε 1 σωστή μείξη καταλαβαίνεις την διαφορά; Εγώ πάντως δυσκολεύομαι αρκετά. Και δεν αναφέρομαι μόνο στα amp sims αλλά γενικότερα στα εικονικά όργανα!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εικονικά όργανα!

αλλο το ενα αλλο το αλλο αλλα να εισαι σιγουρος πως ενα εμπειρο αυτι την διαφορα θα την καταλαβει ακομη και σε αυτα.

ακομη και αν δεν θα εχουν ηχητικη διαφορα θα εχουν στον τροπο που παιζοντε.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω. Εγώ πάντως ακούγοντας vnvnation (και άλλα παρόμοια) δεν καταλάβαινα πότε παίζουν με hardware και πότε με το reaktor!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελεος βρε παλικαρι μου...

ειλικρινα εχεις παιξει με φουλ λαμπατο ενισχυτη ποτε σου?

 

1) EEEEE' date=' ρε σκάλωμα που έφαγες με τις λάμπες :lol: :lol: Λες και το guitar rig κάνει μόνο αυτό... :roll:

 

2) Δεν είμαι κιθαρίστας, είμαι ένας κοινός θνητός με αυτιά ηχολήπτη / παραγωγού..

 

ακομη και αν δεν θα εχουν ηχητικη διαφορα θα εχουν στον τροπο που παιζοντε.

 

3) Έχεις ακούσει ποτέ σου καλό programming? Ξέρω στο America κάτι παλικάρια που κάνουν film scoring με MIDI και ακούς συμφωνικές ορχήστρες στις σκηνές καταδιώξεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελεος βρε παλικαρι μου...

ειλικρινα εχεις παιξει με φουλ λαμπατο ενισχυτη ποτε σου?

 

1) EEEEE' date=' ρε σκάλωμα που έφαγες με τις λάμπες :lol: :lol: Λες και το guitar rig κάνει μόνο αυτό... :roll:

 

2) Δεν είμαι κιθαρίστας, είμαι ένας κοινός θνητός με αυτιά ηχολήπτη / παραγωγού..

 

ακομη και αν δεν θα εχουν ηχητικη διαφορα θα εχουν στον τροπο που παιζοντε.

 

3) Έχεις ακούσει ποτέ σου καλό programming? Ξέρω στο America κάτι παλικάρια που κάνουν film scoring με MIDI και ακούς συμφωνικές ορχήστρες στις σκηνές καταδιώξεων.

αυτά ειναι τα σκαλώματα ενως κιθαρίστα συνήθως...

όταν θέλεις να γράψεις σόλο βιολί η σαξόφωνο η κιθάρα η μπουζούκι στα κομμάτια σου(μιλάμε πάντα για δισκογραφία) θα βάλεις midi? 8O

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου