Προς το περιεχόμενο

Υπαρχει η κιθαρα πλεον σαν μουσικο οργανο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 250
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μόνο όποιος νιώθει ανασφάλεια για την αισθητική του κρίνει την αισθητική του δίπλα.

 

 

 

 

Μεγάλη υπόθεση να το καταλάβεις αυτό... αλλά νομίζω ότι είναι από τα καλά που έρχονται καθώς μεγαλώνεις.

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει η κιθαρα πλεον σαν μουσικο οργανο

 

Δεν ακους και πολυ συγχρονη μουσικη ε?  ;D

 

Ξεκινα απο εδω

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=1AQMo6LMYzA

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μεγάλη υπόθεση να το καταλάβεις αυτό... αλλά νομίζω ότι είναι από τα καλά που έρχονται καθώς μεγαλώνεις.

Για καντε το λιανα αυτο γιατι μαλον δεν μεγαλωσα τοσο και δεν μπορω να καταλαβω τι εννοει ο φιλος.Δεν ειναι απλο το πραγμα .Κατι που ακουω μου αρεσει και κατι οχι,τι σχεση μπορει να εχει η ανασφαλεια.Δεν μου αρεσουν το σρεντιδι αλλα οι stones .Που ειναι η ανασφαλεια σε αυτο ,το οτι θεωρω εν μερη γελοια την εξελιξη του οργανου απο καποια φαση και μετα.Νταξει θελω αναλυση σας παρακαλω.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεξιοτεχνες υπηρχαν παντα σε ολα τα οργανα και ηδη μουσικης. Αν θες τους θαυμαζεις, αν θες οχι. Ειναι θεμα ΓΟΥΣΤΟΥ (αισθητικης δλδ). Το προβλημα εγκειται στο οτι ΚΑΠΟΙΟΙ απο αυτους που δεν γουσταρουν, εκφραζονται ιδιαιτερα "προβοκατορικα". Η πλακα ειναι οτι αυτοι που γουσταρουν δεξιοτεχνια συνηθως ΔΕΝ εκφραζονται ετσι για τα πιο "μουσικα" (?!?!) παιξιματα. Κουβεντες τυπου "βρισκω γελοια την εξελιξη του οργανου" 'η αναφορες σε "τσιρκα" κτλ κτλ ταιριαζουν περισσοτερο σε θυμομενους εφηβους παρα σε ενηλικα ατομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καντε το λιανα αυτο γιατι μαλον δεν μεγαλωσα τοσο και δεν μπορω να καταλαβω τι εννοει ο φιλος.Δεν ειναι απλο το πραγμα .Κατι που ακουω μου αρεσει και κατι οχι,τι σχεση μπορει να εχει η ανασφαλεια.Δεν μου αρεσουν το σρεντιδι αλλα οι stones .Που ειναι η ανασφαλεια σε αυτο ,το οτι θεωρω εν μερη γελοια την εξελιξη του οργανου απο καποια φαση και μετα.Νταξει θελω αναλυση σας παρακαλω.

 

Νομίζω ήταν αρκετά λιανά, αλλά από την άλλη μπορεί και όχι. Αν σου αρέσουν οι Stones και όχι το σρεντίδι, άκου stones και όχι σρεντίδι. Το να ρωτάς τον διπλανό σου "γατί δε σου αρέσουν οι Stones" ή "πώς είναι δυνατόν να προτιμάς το σρεντίδι" δείχνει ξεκάθαρα ανασφάλεια κατά τη γνώμη μου.

 

Συν τοις άλλοις έχω την εντύπωση πως το thread έχει ξεκινήσει από εντελώς λάθος assumption. Στη σύγχρονη δημοφιλή κιθαριστική/ροκ μουσική δεν αντιλαμβάνομαι καμία προτίμηση στο shredding, μάλλον το αντίθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το πω λίγο πιο σκληρά και σχωράτε με.

Το να απορρίπτει κάποιος την δυνατότητα να ανακαλύπτει κάποιος στην εκάστοτε τέχνη καινούριες τεχνικές και μορφές έκφρασης μέσω αυτής, προσωπικά το θεωρώ αναίρεση μίας από τις ουσιώδεις πτυχές της τέχνης και τουλάχιστον βλακώδες.

 

Το αν σου αρέσει ή δεν σου αρέσει κάτι, είναι προσωπικό σου δικαίωμα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να ρωτάς τον διπλανό σου "γατί δε σου αρέσουν οι Stones" ή "πώς είναι δυνατόν να προτιμάς το σρεντίδι" δείχνει ξεκάθαρα ανασφάλεια κατά τη γνώμη μου.

 

Δεν είναι απαραίτητο.

Προσωπικά,ρωτώντας κάποιον "γιατί ακούς hip-hop" για παράδειγμα,εκφράζω την ειλικρινή μου απορία σχετικά με αυτό το κάτι σαν είδος μουσικής.

Καμία ανασφάλεια.

 

Συν τοις άλλοις έχω την εντύπωση πως το thread έχει ξεκινήσει από εντελώς λάθος assumption. Στη σύγχρονη δημοφιλή κιθαριστική/ροκ μουσική δεν αντιλαμβάνομαι καμία προτίμηση στο shredding, μάλλον το αντίθετο.

 

Συμφωνούμε.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουβεντες τυπου "βρισκω γελοια την εξελιξη του οργανου" 'η αναφορες σε "τσιρκα" κτλ κτλ ταιριαζουν περισσοτερο σε θυμομενους εφηβους παρα σε ενηλικα ατομα.

 

Το thread δημιουργηθηκε προφανως απο τον ΟΡ για να βαλει κοσμο να μαλωσει! Οι θυμωμενοι εφηβοι μπορουν ελευθερα να μπουν και να το κανουν Τεξας! Οι ενηλικες παρακαλω ας απεχουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως είναι ανασφάλεια ίσως είναι ισχυρογνωμοσύνη, ίσως και τα δύο καθώς το δεύτερο πηγάζει από το πρώτο.

 

Κι εγώ παλιότερα δεν μπορούσα να καταλάβω τι βρίσκει ο κόσμος σε κάποιους καλλιτέχνες ή μπάντες. Αργότερα για κάποιες μπάντες κράτησα την ίδια άποψη, όμως για κάποιες άλλες άλλαξα άρδην γνώμη. Οπότε μάλλον το συμπέρασμα είναι η 'κολοκυθόπιτα'.

 

Βέβαια αυτό που παρατηρώ είναι ότι πολύ πιο δύσκολα ανακαλύπτω πλέον καινούργια πράγματα που να με εντυπωσιάζουν. Παλιότερα δεν προλάβαινα να ακούω μουσική. Από το γυμνάσιο θυμάμαι κουβαλούσα walkman όχι λόγω μόδας, αλλά για να προλαβαίνω να ακούω ακόμα και στο δρομο και στο τρένο, όλα όσα είχα υπόψιν. Πλέον με το σταγονόμετρο. Κάτι που αποτυπώνεται και στις διάφορες συναυλίες. Από τα ''γερόντια'' περιμένουμε οι περισσότεροι να ξελασπώνουν τις συναυλίες. Δεν υπάρχει πλέον εκείνο το να ακολουθείς έναν καλλιτέχνη, να περιμένεις τι θα ''βγάλει'', εκείνος ο εντυπωσιασμός. Δεν ξέρω μπορεί να γέρασα. :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου