Προς το περιεχόμενο

Υπαρχει η κιθαρα πλεον σαν μουσικο οργανο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πείτε με μουρλό,αλλά ο αγαπημένος μου κλασικός συνθέτης είναι μακράν ο Bach. :)

 

Ο πατέρας μου έβαζε όταν ήμουν μικρός Mozart,Vivaldi,Chopin,Beethoven κι εγώ ζητούσα Bach.Λέτε γι'αυτό να βγήκα έτσι;Who knows? ;D ;D

 

http://media.snorgtees.com/media/catalog/product/i/l/illbebach_fullpic_artwork.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 250
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η κιθαρα προχωραει συνεχεια,κ οχι μονο υφιστανται σαν οργανο αλλα ειναι πλεον το οργανο.τωρα ειναι η εποχη της τεχνικης.ειναι καλο για ολους τουσ κιθαριστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχετε παρει στην πλακα το θεμα.

Ας το σοβαρεψουμε λοιπον.

 

Ποιο πεταλι να παρω για καλο σρεντ?

Κανουν τα πεταλια και ο ενισχυτης που ειχα αγορασει για το στονερ ή πρεπει να παρω καινουρια?

Η κιθαρα μου εχει αλτερ και μαχογκανυ.Μπορω να κανω ζαπιγκ στην τοστιερα της (εμ-πονυ) ή πρεπει να παρω απο ανθρακομνηματα?

 

 

 

Παντως νομιζω αν ξεκαθαριζε ο καθενας τι εννοουσε οταν ελεγε "σρεντερ" δεν θα υπηρχαν διαφωνιες.

-Για αλλον ειναι καποιος με εξαιρετικη τεχνικη,αλλα ανεκφραστος

-Για αλλον καποιος με εξαιρετικη τεχνικη,αλλα ανεμπνευστος

-Για καποιον αλλον μπορει να ειναι οτι καλυτερο υπαρχει

κοκ

 

Γενικα μαλλον κραταμε το οτι ο "σρεντερ" σε οποιοδηποτε οργανο εστρωσε κατω τον πισινο του και απεκτησε εξαιρετικη τεχνικη,και αυτο ειναι κατι που το αναγνωριζουν ολοι.

Απο κει και περα δεν μπορει ολοι να αρεσουν σε ολους,χρωματα,γευσεις και μυρωδιες υπαρχουν πολλες,οπως και γουστα πανω σε ολα αυτα

Διαβαζοντας ολο το θεμα θυμηθηκα εναν φιλο μου ο οποιος μες τη χαρα μου εφερε τον πρωτο (δεν ξερω αν ακολουθησε κι αλλος) προσωπικο δισκο του αγαπημενου του κιθαριστα,του Πετρουτσι,και εγω περιμενα να ακουσω κατι πολυ (μα παρα πολυ) καλο (για τα δικα μου γουστα-εδω ειναι η ουσια). Ελεγα "αφου κανει ολα αυτα τα υπεροχα με τους DT,φαντασου στον προσωπικο του τι θα κανει".

Τελικα το ακουσα,το ξανακουσα,το ξανακουσα για να σιγουρευτω,αλλα οσες φορες και να το ακουσα πριν εκφερω τη δικη μου γνωμη (οπως τονισα παραπανω),μου φανηκε ολοκληρος ο δισκος σαν διαφορες ασκησεις για κιθαρα,και μαλιστα χωρις καμια απολυτως συνοχη ή ομοιογενεια μεταξυ τους (αυτες που υποτιθεται οτι αποτελουσαν ενα ...κομματι).

Τι να πω? Οτι ο Πετρουτσι ειναι μαπας ή δεν εχει λογο υπαρξης στη μουσικη?

Και ποιος ειμαι εγω που θα το πω αυτο?

Απο τη στιγμη που αυτο που εγραψε,εκανε χαρουμενους τοσους ανθρωπους οπως εκανε και το φιλαρακι μου,καλως το εγραψε και το κυκλοφορησε.

Εμενα δεν μου αρεσε.Και να μπορουσα να τα παιξω ολα αυτα που επαιξε,παλι δεν θα μου αρεσε και δεν θα προσπαθουσα καν να τα παιξω. So what?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το διαδυκτιο ειναι μεγαλος ρουφιανος,παρτε και τον χορευτη του ονειρου σε μεγαλες στιγμες.Ο καθενας ας βγαλει τα συμπερασματα του.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε με μουρλό,αλλά ο αγαπημένος μου κλασικός συνθέτης είναι μακράν ο Bach. :)

Ο πατέρας μου έβαζε όταν ήμουν μικρός Mozart,Vivaldi,Chopin,Beethoven κι εγώ ζητούσα Bach.Λέτε γι'αυτό να βγήκα έτσι;Who knows? ;D ;D

Απολυτα δικαιολογημενο. Οπως και σε πολλους αλλους. (including me)

The Well-Tempered Clavier is a collection of solo keyboard music composed by Johann Sebastian Bach.

He gave the title to a book of preludes and fugues in all 24 major and minor keys, dated 1722, composed "for the profit and use of musical youth desirous of learning

;D ;D

Καποια στιγμη θα προχωρησεις και εσυ στο επομενο σταδιο  8) :)

(Χωρις να σταματησεις να σου αρεσουν κατα περιοδους. Απλα θα τα βαριεσαι γρηγορα και θα προτιμας αλλα)

Συνηθως .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μα τι λες τώρα; Τι λίγο έρωτα; Χίπις είμαστε; Σ' αυτό το θρεντ παίζει άγριο σεξ! ;D

 

Εγώ πάντως είμαι στα Μάταλα και πίνω Μοχίτο. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου