Προς το περιεχόμενο

Υπαρχει η κιθαρα πλεον σαν μουσικο οργανο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 250
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οπως κι ο Γκαλαχερ,ειχε φωνη αυτος ο ανθρωπος?

Ασε που δεν ηξερε ουτε σηκωμα να κανει και τραβαγε τις χορδες απο το χεντστοκ.

Απο τον Jimi  το ξεσηκωσαν (κι) αυτο.  ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eσυ τα εβγαλες τα συμπερασματα σου  φιλαρακι ::)?Πως το κοβεις εσυ που εισαι και επαγγελματιας… κανουμε καλο γρηγορο  picking η οχι 8)? Αν περιμενες τραγουδι η οτιδηποτε κοντα σε αυτο, σορρυ που θα σε απογοητευσω αλλα το  καναλι ειναι φτιαγμενο για μαθηματα μονο και demonstrations για συγκεκριμενες τεχνικες …..γιαυτο αλλωστε το μονο που υπηρχε εδω ηταν γρηγορο  picking και sequences και τιποτα αλλο, ουτε καν hammer ons  και  pull offs.Aν τωρα καιγεσαι να ακουσεις συνθεση και παιξιμο μου σε λιγο καιρο μαλλον θα ανεβασω πραγματακια εδω η καπου αλλου, οποτε θα εισαι ο πρωτος που θα στειλω…προς το παρον  αμα θες κανα  μαθημα sweep picking hybrid picking θεωριας κτλ κτλ κτλ…προτιμησε μας.

 

A και αν θελεις πες και σε μας τι σχεση ειχε ολο αυτο με……οτιδηποτε ::).

Αδερφε αν εσυ αυτο το λες ωριμο παιξιμο ενος ανθρωπου που μελεταει και κανει και ρανει και λειπουν μονο τα χαμερ ον και πουλ οφς για να δεσει οκ ρε μαγκα,εγω ακουω βλεπω ενα 40αρι που παιζει σαν 15αχρονος και μαλον αυτο ειδαν ολοι απλα δεν θελουν να το τραβηξουν ,αλλα εγω επειδη αν δεις και το αβαταρ ειμαι αλητηριος και καφρουλας στα χωνω μπας και συνελθεις λιγο.Αυτα απο μενα φιλε,χαλαρωσε εσυ τελικα θες περισσοτερη δουλεια απο καθε κουλο σαν και μενα.Τωρα αυτα που λες για πικιγκ κτλ ,δεν με αφορουν πεστα στους αλλους σρενταδες του φορουμ ,εγω ειμαι με τον Neil Young οπως καταλαβες.

  Θα ηθελα ομως και τη γνωμη ενος σρεντερ για το παιξιμο σου μιας και μεις δεν καταλαβαινουμε..Που σαι ρε Μπιλλι να καμαρωσεις τους απογονους του malsteen.ΕΛΕΟΣ με ολα κεφαλαια αδερφε.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφε αν εσυ αυτο το λες ωριμο παιξιμο ενος ανθρωπου που μελεταει και κανει και ρανει και λειπουν μονο τα χαμερ ον και πουλ οφς για να δεσει οκ ρε μαγκα,εγω ακουω βλεπω ενα 40αρι που παιζει σαν 15αχρονος και μαλον αυτο ειδαν ολοι απλα δεν θελουν να το τραβηξουν ,αλλα εγω επειδη αν δεις και το αβαταρ ειμαι αλητηριος και καφρουλας στα χωνω μπας και συνελθεις λιγο.Αυτα απο μενα φιλε,χαλαρωσε εσυ τελικα θες περισσοτερη δουλεια απο καθε κουλο σαν και μενα.Τωρα αυτα που λες για πικιγκ κτλ ,δεν με αφορουν πεστα στους αλλους σρενταδες του φορουμ ,εγω ειμαι με τον Neil Young οπως καταλαβες.

  Θα ηθελα ομως και τη γνωμη ενος σρεντερ για το παιξιμο σου μιας και μεις δεν καταλαβαινουμε..Που σαι ρε Μπιλλι να καμαρωσεις τους απογονους του malsteen.ΕΛΕΟΣ με ολα κεφαλαια αδερφε.

 

+100000

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφε αν εσυ αυτο το λες ωριμο παιξιμο ενος ανθρωπου που μελεταει και κανει και ρανει και λειπουν μονο τα χαμερ ον και πουλ οφς για να δεσει οκ ρε μαγκα,εγω ακουω βλεπω ενα 40αρι που παιζει σαν 15αχρονος και μαλον αυτο ειδαν ολοι απλα δεν θελουν να το τραβηξουν ,αλλα εγω επειδη αν δεις και το αβαταρ ειμαι αλητηριος και καφρουλας στα χωνω μπας και συνελθεις λιγο.Αυτα απο μενα φιλε,χαλαρωσε εσυ τελικα θες περισσοτερη δουλεια απο καθε κουλο σαν και μενα.Τωρα αυτα που λες για πικιγκ κτλ ,δεν με αφορουν πεστα στους αλλους σρενταδες του φορουμ ,εγω ειμαι με τον Neil Young οπως καταλαβες.

 Θα ηθελα ομως και τη γνωμη ενος σρεντερ για το παιξιμο σου μιας και μεις δεν καταλαβαινουμε..Που σαι ρε Μπιλλι να καμαρωσεις τους απογονους του malsteen.ΕΛΕΟΣ με ολα κεφαλαια αδερφε.

 

Στα τετοια μας...αδερφε τι θεωρεις εσυ ωριμο και ανωριμο αλλωστε μια ματια στο καναλι ειναι αρκετη για να καταλαβει καποιος οτι δεν υπαρχει καποιο κομματι να σχολιασεις παρα μονο συγκεκριμενες ασκησεις για συγκεκριμενα θεματα παρουσιασμενες με συγκεκριμενο τροπο… διαβαζε και κανα τιτλο ,ειδες πουθενα  να λεει εδω η συνθεση μου? και αν δεν ξερεις τι θα πει picking, sequences  και τα σχετικα ρωτα  καθως γιαυτα φτιαχτηκε το βιντεο αλλιως…τουμπεκιασου με τα ροκεντρολακια σου τις πιπιζες και δεν ξερω και εγω τι αλλο παιζετε στο χωριο σου , πινε τις μπυριτσες σου,βαρα κανα δυο ακκορντα με την μπαντα σου και λεγε στο εαυτο σου οτι εισαι κιθαριστας ::).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Φιλε μην θες να ξυπνησεις μεσα μου το τερας ,ειμαι πολυ πιο χυμα απο σενα στο λεξιλογιο και δεν θελω.Απλα ολοι καταλαβαμε ποσο παιχταρας εισαι.Ολοι ομως γιυτο και δεν μιλαει κανενας Συγκλονιστηκαμε Εδω ουτε μπεντ δεν μπορεις να κανεις ρε μαστορα.Ειδες τι παθαινεις αμα μελετας πολυ σουιπ ξεχνας τα βασικα.

  Μην ανυσηχεις το εχω ξαναδει ,δεν εισαι μονος υπαρχουν και αλλοι αταλαντοι σαν και σενα εκει εξω.Εντωμεταξυ διακρινω και ενα ρατσισμο για τους χωριατες.Μην ξεχνας οτι πολλα παιδια εδω μεσα δεν ειναι πρωτευουσιανοι.Γιαυτο κοψε τις πιπες μαγκακο μην κατεβω και σου βαλω τον λυκαβητο στον πατο πετρα πετρα.Αντε μαλακακο πολλα μας τα πες,

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έπρεπε να υπάρχει κι ένα video game σε κάποιο section του νοιζ για να ξεδινουν όσοι τσακώνονται απο τον καναπέ. Κάτι σαν Double Dragon ρε παιδάκι μου. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβα ρε κεφτε που θα σε φοβηθουμε κιολας παρε και την πιπιζα μαζι να στην βυσματωσω  , θες και να κανεις κριτικη εξυπνακια, ακουσα τις παπαριτσες που παιζεις που θα βγεις και κιθαρισταρα απο πανω χαλβαδοκεφτεδονικολακη.Αμα σε τρωει τοσο ο κωλος σου βγαλε ενα κομματακι που θες να το παιξω εγω και εσυ να κανω το ιδιο και εγω και μετα να δουμε ποιος ειναι ποιο κοντα...οποτε γουσταρεις μαγκακι του κομμωτηριου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου