Προς το περιεχόμενο

Υπαρχει η κιθαρα πλεον σαν μουσικο οργανο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΟΚ δεν παιζουν τα ιδια αν ακουσεις περισσοτερο υλικο.

 

Δεν αντεχω αλλο....και το λιγο που ακουσα...μαρτυρησα... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 250
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

+100

 

ουτε καν ηξερα ποιοι ειναι αυτοι αλλα ρε παιδι μου τα ΙΔΙΑ δεν παιζουν?  ;D ;D ;D

 

τουλαχιστον αυτο καταλαβα ψαχνοντας τους.... ;D

 

Ίδια σχολή,αρκετά διαφορετικά μονοπάτια.Είναι σαν να λες ότι οι B.B King και Clapton παίζουν τα ίδια επειδή παίζουν...πεντατονική! ;D

 

+ ότι ο Timmons διαφέρει σε τεράστιο βαθμό από Govan/Quayle.

 

Εγώ πάντως στα 19 μου,με 8 χρόνια ενασχόληση με τη μουσική έχω καταλάβει ότι αν είμαστε πιο δεκτικοί μπορούμε να πάρουμε πράγματα από πολλούς κιθαρίστες (και γενικότερα μουσικούς).

 

Ακούω και Malmsteen (προφανώς :P ) και Timmons και Gary Moore και Clapton,ακόμα και Prince (ο οποίος -για όσους δεν έχω ψάξει- είναι εξαιρετικός κιθαρίστας).Η main μουσική που ακούω και παίζω είναι metal,αυτό δε σημαίνει ότι δεν παραδέχομαι ή ότι δεν μελετάω μουσικούς άλλων ιδιωμάτων.

 

Όλοι έχουμε προτιμήσεις,αλλά γιατί να εκφραζόμαστε προκλητικά για τις προτιμήσεις του διπλανού; ::)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρρυ για το οφφτοπικ :)

 

Αμα δεν μου αρεσει ρε φιλε τι να κανουμε τωρα δηλ.ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.Μου αρεσει περισσοτερο ο παλιακος ηχος.Πρεπει να γινω 50 δηλ για να εκτιμησω την προσφορα του καθενος.Νταξει καλα παιζουν καλοι ειναι απλα δεν μου αρεσουν.

 

Ίσως δεν έπιασες τι λέει ο nikoubis που το ξαναεξήγησε μετά, όπως και ο audiokostas. Απλά σου λέει ότι άν έχεις βρει πραγματικά κάτι που σε κάνει χαρούμενο, είσαι χαρούμενος, end of story. Δε σε απασχολεί το τι θέση παίρνει αυτο στα charts ή αν ειναι καλύτερη ή χειρότερη ή πιο ώριμη ή πιο οτιδήποτε μουσική - αυτά δείχνουν ανασφάλεια και ανωριμότητα με την έννοια ότι αν η μουσική που ακούς σε εξέφραζε τόσο καλά δεν θα είχες καν ανάγκη - για να μην πω δε θα προλαβαινες, να ασχοληθείς με συγκρίσεις.

 

Δε σου λέω οτι εγω πχ δεν έχω τσακωθει με άλλους για μουσική (πολλάκις μάλιστα) και τα θυμαμαι και γελάω γιατι στην πραγματικότητα κάθε τέτοια συζητηση αυτοαναιρούσα ολα αυτα που εγώ υποστήριζα στη μουσικη, ότι δηλαδη ειναι κατι συνήθως πολύ προσωπικό και ανώτερο. Η μουσική γράφεται (και ας ακουστεί μελό) για να βιώνεται, όχι για να παίζουμε υπερατου.

 

Τι σχεση εχει παλι η ηληκια και η ωριμοτητα και ο φραπες και οι Ελληναραδες που ακουω απο ολουςτους ωριμους εδω μεσα.Τι να πω

 

Έχεις μπερδευτεί (ή βλεπεις λαθος) το θέμα της ωριμότητας όπως αυτό θίγεται στο παρόν νήμα. Εδώ αναφέρθηκε με την έννοια του "ξέρω τι θέλω" και το "σέβομαι το γούστο του άλλου". Δεν είναι απαραίτητα θέμα ηλικίας, επαγγέλματος κτλ.

 

Τώρα για τα υπόλοιπα που λες δε μπορώ να καταλάβω γιατί πετάς πάλι ειρωνίες - διαβάζοντας τις απαντήσεις δεν είδα να σε έθιξε κανεις προσωπικά.

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντεχω αλλο....και το λιγο που ακουσα...μαρτυρησα... ;D

ΟΚ τα ειπαμε, γουστα ειναι αυτα.

Αλλα να κανω μια μαντεψια, αυτα μαλλον θα σου αρεσουν απο Timmons, και θα εκτιμησεις οτι η τεχνικη μπορει να χρησιμοποιηθει και για "αγνους σκοπους"  ;D

 

(she's leaving home)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@SF

 

By the way,αν ο Timmons έκανε κάνα αστείο και πήγαινε στο Memphis ή στους δικούς σου στο Nashville,θα τον κοιτούσαν με τα σαγόνια στο πάτωμα!  ;)

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ τα ειπαμε, γουστα ειναι αυτα.

Αλλα να κανω μια μαντεψια, αυτα μαλλον θα σου αρεσουν απο Timmons, και θα εκτιμησεις οτι η τεχνικη μπορει να χρησιμοποιηθει και για "αγνους σκοπους"  ;D

 

 

ναι αλλα εδω παιζει ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ... ;D

 

By the way,αν ο Timmons έκανε κάνα αστείο και πήγαινε στο Memphis ή στους δικούς σου στο Nashville,θα τον κοιτούσαν με τα σαγόνια στο πάτωμα!

 

Δεν νομιζω ,τεχνικα ειναι εξαιρετικος αλλα δεν φτανει βεβαια τα τερατα στο Nashville,oμως στο Nasville "the song is the king"....δεν πολυσκανε για ζογκλερισμους... ;)

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν νομιζω ,τεχνικα ειναι εξαιρετικος αλλα δεν φτανει βεβαια τα τερατα στο Nashville,oμως στο Nasville "the song is the king"....δεν πολυσκανε για ζογκλερισμους... ;)

 

Το clip που ανέβασα δεν είναι ζογκλερ stuff.Τυπικό Nashville παίξιμο είναι,λίγο on steroids! ;D ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το clip που ανέβασα δεν είναι ζογκλερ stuff.Τυπικό Nashville παίξιμο είναι,λίγο on steroids! ;D ;D

 

τωρα το ακουσα,πολυ καλος αλλα δυστυχως εκει κατω τα επιπεδα ειναι δυσθεωρητα

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=FueG7IgPmAM

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εσύ shredder μας βγήκες Sf!! ;D ;D ;D

 

ελα παρε και ενα ακομα δωρακι

 

 

;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου