Προς το περιεχόμενο

super strat εως 300-350 ευρώ??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρά  :)

όπως λέει και ο τίτλος ψάχνω  σουπερστρατ.

budget 300..max 350 με το ζόρι . Δεν το σκέφτομαι με τίποτα για used όργανο.

σπιτική χρήση, προορισμός ήχου 80s metal/hard rock

 

θέλω κάτι σε σχήμα στρατ

με :

 

1)τρέμολο τύπου φλοιντ

2) ebony η roosewood ταστιερα

3)Η/S/S ή H/S/H 

4) 24 τάστα

 

καμία πρόταση ??

 

τα φώτα σας παρακαλώ  ;D 8)

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Kramer Pacer Classic.

 

Την πήρα πριν λίγο καιρό και θα ετοιμάσω αναλυτικό review χωρίς upgrades.Πάντως θα σου πω ότι είναι κιθάρα των 800 ευρώ με ένα καλό set up και πωλείται στα 299.

 

Edit:Όου sorry,δεν είχα δει όλα τα πράγματα που ζητάς.Δυστυχώς αυτή που αναφέρω  έχει HH,maple ταστιέρα και 22 τάστα.Γράψε λάθος.

 

Τσέκαρε την παρ'όλα αυτά μήπως σου κάνει,μιλάμε για τρομερό value for money.Αλλιώς κοίτα και τις κιθάρες του Chapman.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

υπάρχει europe dealer με κιθάρες chapman ? αν και νομίζω είναι πολύ πάνω του budget  μου :(

 

Πωλούνται στο αγγλικό μεγαλοκατάστημα Andertons.

 

Αυτή είναι η φθηνότερη που μπορείς να βρεις με τα specs σου,στο περίπου έστω.

 

http://www.andertons.co.uk/solid-body-electric-guitars/pid25503/cid671/chapman-ml1-in-antique-sunburst.asp

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και απο μένα.Να προσθέσω οτι οι τιμές στο Αndertons είναι σε Αγγλικές λίρες οπότε η συγκεκριμένη σε ευρώ είναι περίπου στα 460.

Με την προϋπόθεση οτι πάς μόνο για καινούργια...αν νομίζεις οτι μπορείς να κάνεις υπομονή να μαζέψεις παραπάνω χρήματα (σχεδόν τα διπλά) σίγουρα η υπομονή σου θα σε ανταμείψει.

Υπάρχουν πολύ καλές και πολλές επιλογές μετά (prs se,ibanez,jackson κτλ) τα οποία είναι πάρα πολύ καλό value for money, και το σημαντικότερο...μπορείς να αγοράσεις ένα πραγματικά καλό όργανο που θα το κρατήσεις αρκετά χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/jackson_js32q_dinky_tbk.htm

 

Αυτή εδώ είναι μια κάποια λύση στα χρήματα που ζητάς.Πάντως τα χαρακτηριστικά που απαιτείς να έχει η κιθάρα οδηγούν σε πιο ακριβή συνήθως κατασκευή οργάνου και δεν ξέρω κατά πόσο μπορείς να βρεις κάτι καλό ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ όπως είπες σε αυτά τα specs.θα ήταν καλό να είσαι ανοιχτός και σε κάποια καλή πρόταση μεταχειρισμένου.εκεί οι επιλογές θα αυξηθούν αρκετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολα.......Καινούρια κιθάρα σε αυτά τα λεφτά με floyd "σοβαρό" που να μην σου δημιουργεί πρόβλημα, δύσκολα........Όπως κατάλαβες η ένστασή μου είναι στην επιλογή γέφυρας! Μήπως να σκεφτόσουν το απλό τρέμολο; Τότε κάτι γίνεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα από τα πράγματα που ποτέ δε θα αγοράσω καινούργιο είναι κιθάρα. Δεν υπάρχει λόγος. Έχεις κάποιο λόγο συγκεκριμένο που δε θες μεταχειρισμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ όλους για τισ απαντήσεις  :)

αρχικά θέλω να πώ οτι όλοι εμέις  οι ''οργανατζίδες'' ειμαστε καπως ψυχικά διαταραγμένοι όταν αφορά τα όργανα μας οι τις επιλογές οργάνων..αυτός ειναι ο λόγος / κολλημα που δεν θέλω used όργανο :)

 

http://www.thomann.de/gr/jackson_js32q_dinky_tbk.htm¨  αν είχε single coil στο mid την αρπαζα αμεσως...αλλα  :(

 

για αυτή εδώ έχεις κάποια γνώμη ierissiotis ?? http://www.ebay.de/itm/SHINE-SIT-80-Electric-Super-Strat-Guitar-Thru-Neck-Floyd-Rose-Tremolo-Ash-Body-/330349871944?pt=UK_Musical_Instruments_Guitars_CV&hash=item4cea630348

 

thanks και παλι :)

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου