Προς το περιεχόμενο

Μια Συζήτηση Με τον Μουσικό & Συνθέτη Socos


mustafank

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...

 

EDIT...

ζητώ συγνώμη από τους φίλους που πρόλαβαν και διάβασαν την απάντηση μου στον τύπο της παράθεσης... κρίνω ότι δεν αξίζει τον κόπο ούτε να ασχοληθώ σε δεύτερο χρόνο ούτε φυσικά να "χαλάσω" το θέμα του OP και τη σβήνω...

 

 

Δεν είδα το περιεχόμενο της αρχικής παραθεσης.

Το μόνο που ήθελα να πω ήταν ότι μου άρεσε πολύ το σχόλιό σου (ως συνήθως άλλωστε - όπως μου αρέσουν πάντα και τα ΥΣ σου) με μια ελαφρώς χιουμοριστική διάθεση. Προφανώς απέτυχα παταγωδώς. Συγνώμη npap.

 

Το νήμα ήταν για μένα το καλύτερο του ΣΚ.

Οι ευχαριστίες μου στον mustafank ειλικρινείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Σύμφωνα με τα λεγόμενα του συνεντευξιαζόμενου, το γεγονος, ότι επέλεξες να σχολιάσεις την εσωτερική διακόσμηση, αποτελεί, από μόνο του, μια πολιτική πράξη.

8)  ;D

 

Μα είναι. ;D

 

Επέλεξα να σχολιάσω αυτό γιατί ήταν το πιο "contradictory" στοιχείο της συνέντευξης (χωρίς να αποτέλει ψόγο φυσικά προς καμία κατεύθυνση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο παρελθόν, έχω ενδιαφερθεί για τις πολιτικές απόψεις ανθρώπων που μου άρεσε η μουσική τους (Robert Wyatt), αλλά επίσης έχω ενδιαφερθεί για τις μουσικές ανθρώπων που μου άρεσαν οι πολιτικές/κοινωνικές τοποθετήσεις τους (Πασχάλης).

 

Στη συγκεκριμένη περίπτωση δοκίμασα και τις δύο αφετηρίες: άκουσα όλα αυτά τα τραγούδια, συν ότι είδα δεκαπέντε περίπου λεπτά από το βίντεο με τις πολιτικές απόψεις.

 

Το αποτέλεσμα : εκνευρίστηκα.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

άκουσα όλα αυτά τα τραγούδια, συν ότι είδα δεκαπέντε περίπου λεπτά από το βίντεο με τις πολιτικές απόψεις.

 

 

 

 

Αν τα έκανες με αυτή τη σειρά, δηλαδή άκουσες πρώτα τα τραγούδια και μετά είδες τη συνέντευξη, δεν ξέρω.

 

Εγώ έκανα το ανάποδο (επειδή ακολούθησα τη σειρά του νήματος).

 

Είδα πρώτα τη συνέντευξη.

Δεν αισθάνθηκα την ανάγκη να ακούσω τα τραγούδια.

 

Είμαι μια χαρά.  ;D

 

Συμφωνώ  με αυτό όμως:

 

 

Το νήμα ήταν για μένα το καλύτερο του ΣΚ.

Οι ευχαριστίες μου στον mustafank ειλικρινείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθε κλικ λοιπόν που κάνω για να μπώ και να διαβάσω threads στο noiz, αποτελεί ξεκάθαρη πολιτική μου πράξη.

 

Είδα και τα δυο μερη και μου άρεσε.

 

 Μάλιστα στο μέρος με το Σάκη είχα την ιδια εμπειρία οταν τον είδα ένα καλοκαιρι στην Κώ ζωντανά το 95 στο Δημοτικό Θεατρο, μιας και ηταν εκει και ηταν τσαμπα και ηθελε να τον δει και η τοτε γκομενα μου. Ειπα, αυτος σε αυτό που κάνει ειναι κορυφαίος. Απιστευτη ενέργεια που δεν θα αφήσει αδιάφορο ακόμα και τον πιο σκληροπυρηνικό πολέμιο του είδους.

 

Εκεινο τον καιρο που τον πλάσαραν ως μεγάλη π$@$5ρα για μια φαση στα μισα της συναυλίας του (που ηταν και αψογη παραγωγικά) στρεφεται προς το πλήθος και παταει μια φωνή ψαρωτική πολλαπλάσια του πιο σκληρού καραβανά που εχει καποιος υπόψη του. "Ρε, καθομαι εδω και χτυπιέμαι να σας διασκεδάσω και εσεις καθεστε και με κοιτάτε? Τραβαει ενα σαλτο απο την υπερυψωμένη σκηνη κατω και αρχιζει να φωναζει στον κοσμο, μην δω και δεν χορευει κανενας, εδω που ήρθατε θα χορέψετε όλοι ακούσατε?".

Παιδιά, το ειπε τοσο ψαρωτικα που αρχισα να χορευω κι εγώ, φοβηθηκα αλήθεια, μεχρι να τελειωσει χορευε ολος ο κόσμος.

 

Ο δε τυπος χτυπιοταν στο χωρο και τραγουδαγε 3 ωρες και ουτε ειχε ιδρώσει.

Νοn stop. Εnergizer.

 

Λεω τοτε στη δικια μου, "αμα ειναι αυτος αδερφή, εγω είμαι αρχιεπίσκοπος"

 

χαχαχαχαχαχα

 

 Ημουν 19 χρονων τότε. Νεολαία.........

 

Θελω να παιξω μποξ μια μερα μαζί του.

Θελω να καταστρέψω κατι όμορφο.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

 Μάλιστα στο μέρος με το Σάκη

 

Δεν το λέω για εσένα.

 

Όμως:

 

Είναι πλέον hipster-ιά να "παραδέχεσαι" τον "Σάκη".

 

Και δεν μιλάω για τις ρουβίτσες.

 

Στις μέρες μας, είτε ρωτήσεις συμμορία από μηχανόβιους είτε ρωτήσεις καθολικούς μοναχούς θα πάρεις την ίδια απάντηση: "¨Ο Σάκης κάνει καλά αυτό που κάνει".

 

Στην εποχή "Αίμα , δάκρυα και ιδρώτας" δεν θα το έλεγε κανείς από αυτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πρόσωπό σου αναφέρεσαι, ε;

 

;D ;D ;D

 

εγω δεν ειμαι ομορφος.

Απο την άλλη θα ηθελα να παλέψω με τον εαυτό μου.

Ποιος θα κέρδιζε άραγε?

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εποχή "Αίμα , δάκρυα και ιδρώτας" δεν θα το έλεγε κανείς από αυτούς.

 

Άλλη μία απόδειξη ότι όποιος εργαστεί αρκετά, στο τέλος θα κλείσει διαφόρων τα στόματα.

 

εγω δεν ειμαι ομορφος.

Απο την άλλη θα ηθελα να παλέψω με τον εαυτό μου.

Ποιος θα κέρδιζε άραγε?

 

Εγώ.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου