Προς το περιεχόμενο

american deluxe j-bass


Elixir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα...

εχω μπει στο τρυπακι να παρω ενα καλο (και μονο ενα μπασσο)

αυτη την στιγμη εχω ενα μεξικανικο jazz (ειναι του 06) το πηρα φετος για να ασχοληθω και με το μπασσο(κιθαριστας η μαλλον προην κιθαριστας δυοτι το μπασο εχει γινει η πληγη μου,καθ'οτι το γουσταρο απιστευτα)

κυριοι μαζευω χρηματα για μια πιθανη επενδυση αλλα θελω την γνωμη σας για μερικα πραγματα....

 

πως σας φαινεται το american deluxe j-bass?

βλεπω οτι κυκλοφορεισε 2 συνδιασμους (alder-ash)με διαφορετικες ταστιερες

μιας και δεν το χω δει απο κοντα(ακομα ) εχετε καποια εντυπωση?

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αξιζει τα λ7 του?

δλδ εχει σχεδον 1900ε τιμη θωμα

απο ποιοτητα κατασκευης ειναι καλο?

δλδ δεν πιστευω να εχει αιχμηρα ταστα...κλειδια που να χανουν 1/10 της στροφης σε καθε στροφη

οπως ειναι δλδ το μπασακι που εχω αυτη την στιγμη....

 

αξιζει δλδ το συκεκριμενο οργανο απεναντι σε ενα stingray?(δλδ +200 ευρω)

ψαχνω  all around οργαν γιατι δεν θελω να καταληξω με 5 κιθαρες(που εχω ηδη) και 8 μπασα κτλ κτλ...

 

η βασικη μου απορια ειναι εαν το οργανο ειναι σαν το american std αλλα με την προσθεση ενος preamp.... γιατι ενα απλο preamp αρχιζει απο 50ευρω...

 

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site της Fender μπορεις να δεις τις διαφορες μεταξυ DLX & AM STD.

 

Προσωπικα δεν εχω δει ουτε ενα οργανο Fender DLX (AMERICAN) που να μην ειναι ΤΕΛΕΙΟ κατασκευαστικα.

 

αξιζει δλδ το συκεκριμενο οργανο απεναντι σε ενα stingray?(

 

εχει δραματικα διαφορετικα ηχο απο το ΜΜ,κατασκευαστικα ειναι στα ιδια.

 

δλδ δεν πιστευω να εχει αιχμηρα ταστα...

 

ΛΙΜΕΣ δεν πουλανε στο χωριο σου?  ;D ;D ;D  (πλακα σου κανω αυτο δεν οφειλεται στο "κακο" μπασο αλλα στις καιρικες συνθηκες και συμβαινει σε ΟΛΕΣ τις κιθαρες και σε ΟΛΑ τα μπασα αν εκτεθουν σε δραματικες καιρικες μεταβολες,μια και το κΣυλο συστελεται και διοστελεται,αν τα ταστα εξεχουν λιμαρε τα ή δωσε ενα 'κοσαρι σε εναν μαστορα να το κανει για εσενα)

 

σε καθε περιπτωση το dlx jb εχει binding στο μπρατσο οποτε δεν τιθεται θεμα αιχμηρων ταστων ετσι κι αλλοιως

 

κλειδια που να χανουν 1/10 της στροφης σε καθε στροφη

 

ετσι ειναι τα vintage κλειδια,που να δεις στις κιθαρες τι γινεται.... ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει δραματικα διαφορετικα ηχο απο το ΜΜ,κατασκευαστικα ειναι στα ιδια.

ναι εχω καταληξει ομως αναμεσα στα 2... το ενα θα παω να το δω στον ζοζεφ...και αν ειναι να το παρω θα τον προτημησω...

 

αλλα ο λογος γινεται για το fender...

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, χωρίς patronizing διάθεση, είμαι της άποψης πως δεν είσαι αυτή τη στιγμή έτοιμος για την επένδυση, ανεξάρτητα του πότε θα μαζέψεις τα λεφτά. Κατανοητός και ευπρόσδεκτος ο ενθουσιασμός σου, αλλά ενδέχεται να σε οδηγήσει σε παρορμητικές αγορές/μόντες/αναζητήσεις που θα είναι απλά money sink μέχρι να καταλάβεις τι ακριβώς θες. Εξάλλου θα αντιληφθείς σύντομα πιστεύω πως ΔΕΝ υπάρχει "ένα και μόνο" όργανο για μια ζωή. ;D

 

Ως μια σωκρατική άσκηση για τώρα, τι δε σου αρέσει στο μεξικάνικο Jazz? Πώς κατέληξες στο ότι το Stingray και το Deluxe Jazz θα σε καλύψουν; Γιατί αντίστοιχα απέριψες το Sterling και το Deluxe Precision ας πούμε; Τι θα κάνεις όταν ανακαλύψεις τα G&L, τα Lakland και τα Sadowsky;  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μπει στο τρυπακι να παρω ενα καλο (και μονο ενα μπασσο)

 

αυτές τις ασκήσεις εγκράτειας τις κάνουν μόνο οι μοναχοί στο Θιβέτ  ;D

 

είμαι της άποψης πως δεν είσαι αυτή τη στιγμή έτοιμος για την επένδυση, ανεξάρτητα του πότε θα μαζέψεις τα λεφτά.

 

θα συμφωνούσα εάν δεν ήσουν ήδη μουσικός και μόλις ξεκίναγες, αλλά είσαι κιθαρίστας, ξέρεις τι σου γίνεται μουσικά, ασχολείσαι εδώ και λίγο καιρό με το μπάσο και σου αρέσει + έχεις ήδη ένα low budget (όμως αξιοπρεπέστατο) όργανο. και αφού δεν θα ξαναγεννηθούμε πάρε ότι καλύτερο μπορείς και η ευχαρίστηση θα είναι όλη δικιά σου. 

The Bass Dredd

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα κάνεις όταν ανακαλύψεις τα G&L, τα Lakland και τα Sadowsky;  Grin

g&l εχω παρκαρισμενο αυτη τη στιγμη ενος φιλου...εργαλειαρα!και απ οτι πηρε το ματι μου σχετικα σωστα τιμολογημενα...για τις αλλες 2 μαρκες δεν υπαρχει το $$$...

να μου λεγες για sandberg... (δλδ να μου λεγες για κατι που να το φτανω....)

 

 

απ οτι καταλαβαινω βιαζομαι....

κατι που θελω να μου αναλυσετε ακομα....

μιας και επηγει πιο πολυ σαν αναγκαια επενδυση

μου εχουν δανεισει ενισχητη γισ το μπασσο και καποια στιγμη θα πρεπει να τον δωσω πισω...

εγω εκει που ''καρφωνα'' το μπασσο μεχρι να παρω τον δανεικο ηταν ενας mashall100αρης τρανζιστορατος -για κιθαρα...

εχετε κατι να προτεινεται για εναν σχετικα μικρο ενισχητη για το σπιτι?

υπ οψιν οτι μενω στην ερημια και το κοντινοτερο σπιτι ειναι στο 1/2 χιλιομετρο

 

 

 

 

 

 

 

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εχετε κατι να προτεινεται για εναν σχετικα μικρο ενισχητη για το σπιτι?

υπ οψιν οτι μενω στην ερημια και το κοντινοτερο σπιτι ειναι στο 1/2 χιλιομετρο

 

 

Σε τι λεφτά συζητάμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω.. οπως ανεφερα ειμαι βολεμενος με τον κιθαριστικο(εδωσα τον ενισχητη για το μπασσο σημερα) και ειμαι στισ μαυρες μου -δεν ειναι ηχος αυτος θολουρα ειναι.....

 

το βασικο ειναι οτι εχω κατι αυτη τη στιγμη να κανω γκλιν -γκλιν

τι να κοιταξω περι τα 400ε? να παρω μια καλη κεφαλη και ενα τσιν τσαν τσον κουτι και με τα βλεπουμε?

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου