Προς το περιεχόμενο

Ρέπλικα κιθάρες


Castle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά, νέος στο forum ελπίζω να έχω καλή συνέχεια! Θα ήθελα να ρωτήσω που μπορεί κανείς να βρει κιθάρες ρέπλικα, δηλαδή πιστές αντιγραφές των κανονικών. Έχω δει αρκετούς στο site να πουλάνε αλλά δεν είναι αυτό που θέλω και έτσι γράφτηκα εδώ να σας ρωτήσω αν ξέρετε!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Περίμενε λίγο. Φαντάζομαι θα λάβεις κάποια π.μ. από έμπορες.

Κατά τα άλλα, Κίνα...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ρέπλικες είναι συνήθως αντικείμενα απάτης, οπότε αυτοί που τις ψάχνουν... είναι... ύποπτοι.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ρέπλικες είναι συνήθως αντικείμενα απάτης, οπότε αυτοί που τις ψάχνουν... είναι... ύποπτοι.

Σκεφτόμουν ότι αν είχα μια ρέπλικα και της άλλαζα μαγνητες θα γινόταν καλή κιθάρα με καλό ήχο, αυτή ήταν η σκέψη μου. Να ζητήσω συγνώμη αν έθιξα κάποιον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω ότι ο Castle είπε τίποτα κακό εκτός εάν εγώ δεν κατάλαβα καλά

στο thomman έχει πολλές "ρέπλικες" πχ les paul ,prs ktl που τις πουλάει με το όνομα harley benton όπως κάνουν και οι περισσότερες εταιρίες κιθάρων ,

τώρα άμα θες κάτι που να γράφει gibson ή fender ενώ δεν είναι (θεωρείται παράνομο να τις μεταπουλίσεις τουλάχιστον στην αμερική από ότι ξέρω)

αυτό έχει ξανασυζητηθεί πολλές φορές. Παραγγέλνεις από κινά πχ αλιεσεξπρεσ , αλιμπαμπα και προσεύχεσαι να μην κλαις τα λεφτά σου καθώς συνήθως αυτές οι κιθάρες δεν είναι ότι καλύτερο κατασκευαστικά και αν φτάσουν ποτέ σπίτι σου και θα πρέπει να σκεφτείς  τα πιθανά τελωνεία που θα πληρώσεις.

Δεν αξίζει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω ότι ο Castle είπε τίποτα κακό εκτός εάν εγώ δεν κατάλαβα καλά

στο thomman έχει πολλές "ρέπλικες" πχ les paul ,prs ktl που τις πουλάει με το όνομα harley benton όπως κάνουν και οι περισσότερες εταιρίες κιθάρων ,

τώρα άμα θες κάτι που να γράφει gibson ή fender ενώ δεν είναι (θεωρείται παράνομο να τις μεταπουλίσεις τουλάχιστον στην αμερική από ότι ξέρω)

αυτό έχει ξανασυζητηθεί πολλές φορές. Παραγγέλνεις από κινά πχ αλιεσεξπρεσ , αλιμπαμπα και προσεύχεσαι να μην κλαις τα λεφτά σου καθώς συνήθως αυτές οι κιθάρες δεν είναι ότι καλύτερο κατασκευαστικά και αν φτάσουν ποτέ σπίτι σου και θα πρέπει να σκεφτείς  τα πιθανά τελωνεία που θα πληρώσεις.

Δεν αξίζει .

Είχα μπει σε αυτά τα sites και παραήταν φθηνές οι κιθάρες (αν και οπτικά πανέμορφες) αλλά τελικά έμαθα ότι στο τελωνείο πληρώνεις σχεδόν διπλή την κιθάρα και εννοείται πως δεν αξίζει. Αν είναι δηλαδή να δώσεις 500-600 για ρέπλικα, τα δίνεις για γαμάτη μεταχειρισμένη ή αρκετά καλή καινούργια. Για αυτό ρώτησα εδώ μήπως ξέρει κανείς για ρέπλικες στην Ελλάδα γιατί στο google δε βρήκα απολύτως τίποτα. Είναι αυτό το κόλλημα να γράφει Gibson ή Fender που λες κι εσύ μεγάλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ζητήσω συγνώμη αν έθιξα κάποιον..

Δεν εγινε τιποτα τετοιο,απλα ειναι αυτο που λεει ο Ray,οτι ειναι αντικειμενα απατης(οχι οτι εισαι υποπτος).

δεν νομίζω ότι ο Castle είπε τίποτα κακό εκτός εάν εγώ δεν κατάλαβα καλά

Οχι δεν ειπε τιποτα κακο ο ανθρωπος,απλα δεν ζητησε harley benton κτλ.αλλα

Είναι αυτό το κόλλημα να γράφει Gibson ή Fender που λες κι εσύ μεγάλε!
;)

Ειναι σαν να μας ρωταει να του πουμε που να βρει κατι παρανομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου